Login

V4 Future Sports Festival je za nami

Games Majo 0 2527
Už v poradí 2. ročník jedného z najväčších e-športových eventov v Európe - V4 Future Sports Festival je za nami. V Budapešti bol hlavným lákadlom CS:GO turnaj, kde sa bojovalo o 300-tisíc eurový prizepool. Samozrejme, že prišli si na svoje aj hráči hier ako Fortnite, FIFA, Tekken 7, Gran Turismo a NBA. My sme sa tam boli pozrieť.

v4-future-sports-festival-11

Budapešť od 21. do 22.9.2019 ožila videohernou kultúrou, kedy sa v HUNGEXPO aréne otvorili brány, ktoré privítali tisícky návštevníkov. V4 Future Festival privítal zahraničné CS:GO tímy ako brazílsky MiBR, švédske legendy Ninjas in Pyjamas, poľský Virtus.Pro, ktorý sa prebojoval až do finále. Tam ich zastavila silná dánska zostava Tricked Esport, ktorí si odniesli domov 150 000 €. Za Slovensko nás reprezentoval Slovakia flag Dávid “FROZEN” Čerňanský s jeho tímom mousesports si v semifinále nedokázali poradiť s Virtus.Pro. Za 3. a 4. miesto vyhrali “iba” 20-tisíc €.

v4-future-sports-festival-12

Nemôžeme zabudnúť na tím E-RIVALS, ktorí sa prebojovali na turnaj cez česko-slovenskú kvalifikáciu. Bohužiaľ, mohli sme ich sledovať iba cez skupinovú fázu turnaja, z ktorej sa ďalej neprebojovali. Slovensko reprezentoval aj Slovakia flag Patrik “Zero” Žúdel, ktorý s jeho tímom Budapest Five remizovali 1-1 v showmatch zápase proti Salamander Gaming.

Okrem V4 Esports Arény sme boli aj v druhej hlavnej zóne festivalu - V4 New Sports Arena, ktorá pripravila turnaj v hre Fortnite, ktorá zažila premiéru na tomto turnaji. Dvojice zo Slovakia flag Slovenska, Czech Republic flag Česka, Hungary flag Maďarska a Poland flag Poľska bojovali o celkový prizepool v hodnote 30-tisíc €.

v4-future-sports-festival-13

v4-future-sports-festival-14

Tesne pred samotným eventom, 20. septembra, sa konala aj V4 Esports Conference, ktorá hostila profesionálnych hráčov a organizátorov z maďarskej scény. Diskutovalo sa hlavne o ekonomike ešportov a budúcom vývoji tohto odvetvia.

Návštevníci si mohli úplne zadarmo užiť free-to-play zóny, kde mohli hrať na doslova všetkých konzolách a vyskúšať si najnovšie technologické počiny a novinky od prestížnych vystavovateľov. A aby toho nebolo málo, prišla aj maďarská armáda. Samozrejme v mieri, odprezentovali na podujatí svoju techniku.

v4-future-sports-festival-15

v4-future-sports-festival-16

v4-future-sports-festival-17

Už teraz sa tešíme, čo si pre nás prichystá organizátor Esportmilla na rok 2020.

Ak ste náhodou nestihli ste V4 Future Festival alebo vám bola Budapešť ďaleko, tak vám odporúčame navštíviť Y-FEST 2019 - MSR v elektronických športoch, ktorý sa koná už 4. až 6. októbra 2019. Najväčší herný turnaj na Slovensku počas prvého októbrového víkendu určí majstrov Slovenska v tých najpopulárnejších hrách a užijete si aj svojich obľúbených YouTube-rov a Streamer-ov. Viac info tu: http://bit.ly/V4budapestTS2Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (468 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 545
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37