Games Majo 0 3187
IntelMedzinárodní účastníci turnaja ESL Intel Master 2010 budú súťažiť o ceny v hodnote 3000 EUR.

Bratislava 25. máj 2010 – ESL Slovensko v spolupráci so spoločnosťou Intel vyhlásilo otvorené Majstrovstvá Slovenskej republiky v počítačových hrách pod názvom ESL Intel Master 2010. Ich otvorenosť spočíva v tom, že sa ich môžu zúčastniť hráči z Czech Republic flag Českej aj Slovakia flag Slovenskej republiky. ESL Intel Master 2010 bude prebiehať vo viacerých kolách. Najprv sa uskutočnia takzvané základné skupiny, odkiaľ postúpia tí najúspešnejší do play-off, a neskôr do finále, ktoré sa uskutoční v Bratislavskej herni STORM Games Club. Hráčske tímy budú o ne súperiť v tímových hrách Counter-Strike 1.6, Counter-Strike:Source a Call of Duty 4: Modern Warfare 2. Jednotlivci budú súťažiť v hrách FIFA 2010 a Trackmania Nations Forever (TMNF).

„Na Slovensku sa profesionálne hraniu venuje pomerne veľa ľudí, no cítime výrazný nedostatok takýchto podujatí, kde by svoj talent mohli ukázať. Veríme, že aj vďaka podujatiam, ako je toto, sa pojem e-sport rozšíri po celom Slovensku tak, ako je tomu napríklad v iných vyspelých krajinách. V tejto krajine sa tieto športy tešia veľkej obľube, nie len u zainteresovaných, ale aj medzi laickou verejnosťou. Pre mnohých ľudí je však pojem e-sport /elektronický šport, progaming atď./ neznámy. No pre nadšencov je to šport 21. storočia,“ uviedol Ladislav Noskovič – národný zástupca ESL Slovakia

Majstrovstvá ESL Intel Master 2010, ako už vyplýva z názvu zastrešuje slovenská pobočka najväčšej svetovej ligy v elektronických športoch, Electronic Sports League (ESL) spolu s hlavným partnerom podujatia, spoločnosťou Intel. Ďalšie ceny do súťaže venovala spoločnosť Asus a na tomto podujatí sa tiež podieľa slovenský špecializovaný obchod na predaj príslušenstva k počítačom, Progamingshop. Za zmienku stojí aj najväčšia počítačová herňa na Slovensku, STORM Games Club, ktorá poskytne svoje priestory pre veľké finále, ktoré vyvrcholí začiatkom júna. Okrem týchto domácich hráčov sú majstrovstvá podporované najmä významnými medzinárodnými spoločnosťami, ako sú napríklad Intel, Asus a Roccat. Vo finále, ktoré prebehne 19. júna 2010 v Bratislave si tak súťažiaci v tímoch, ako aj jednotlivci budú môcť rozdeliť ceny v celkovej hodnote približne 3000 euro. Najlepší hráči si odnesú výkonné procesory Intel Core i5-750, či grafické karty Asus EAH5770.

„Spoločnosť Intel sa angažuje v podpore elektronických športov na celom svete. Slovenské majstrovstvá sú pre nás veľká výzva, ktorá si zaslúži najvyššiu pozornosť. Vnímame veľký potenciál slovenských hráčov, ktorí by Slovensko mohli reprezentovať aj na svetovej úrovni. Našou úlohou technologického partnera je im dodať tie najlepšie prostriedky, ktoré sú na trhu dostupné,“ povedal Pavel Svoboda, PR manažér pre CEE región. „Navyše, hranie podľa mnohých prieskumov nielenže pomáha ľudom zoznámeniu sa s počítačom, ale rozvíja predstavivosť, ktorá je základom pre inovácie a budúce novinky v technológiách, či iných oblastiach, “ dodal Pavel Svoboda.

Organizátori partneri podujatia:

ESL - Electronic Sports League je najväčšia a najstaršia európska liga. Pokrýva takmer každú hru a formu súťaží. Už viac ako desaťročie patrí k absulútnej špičke e-sports portálov a zastrešuje turnaje ako napr. Intel Extreme Masters, European Nations Championship, ESL Pro Series, či iné profesionálne súťaže.

Intel - spoločnosť Intel je svetovým vodcom v oblasti inovácií v komputingu. Spoločnosť navrhuje a buduje najdôležitejšie technológie, ktoré slúžia ako základ pre počítačové zariadenia po celom svete.

Partneri podujatia:

Asus - Spoločnosť ASUS patrí medzi popredné spoločnosti novej digitálnej éry. Celkový počet zamestnancov presahuje desať tisíc a patrí medzi nich aj špičkový team pre výskum a vývoj. Zisky spoločnosti ASUS dosiahli v roku 2008 celých 8,1 miliárd amerických dolárov. Spoločnosť ASUS už jedenásť rokov nepretržite figuruje v prehľade najúspešnejších svetových spoločností časopisu Business Week „Info Tech 100“.

PC REVUE - Počítačový magazín PC REVUE je určený pre širokú počítačovú verejnosť. Vychádza už 17 rokov a za ten čas si vybudoval stabilnú pozíciu na trhu médií zameraných na informačné a komunikačné technológie. Podľa údajov nezávislých prieskumných agentúr má PC REVUE dlhodobo vedúce postavenie medzi špecializovanými odbornými magazínmi, ale aj všeobecnými spoločensko-ekonomickými týždenníkmi a mesačníkmi s prílohou o IT.

ProgamingShop - Internetový obchod www.ProGamingShop.sk vznikol v roku 2002. Za toto obdobie u nás nakúpilo viac ako 100tisíc rôznych zákazníkov a stal sa najväčším internetovým obchodom na Slovensku s hrami a herným príslušenstvom. Na sklade vždy nájdete viac ako 10.000 hier a viac ako 2.000 ďalších najpredávanejších položiek, ktoré expedujeme ešte v deň prijatia objednávky. Ďalších niekoľko desiatok tisíc položiek je k dispozícii na skladoch našich dodávateľov v priebehu niekoľkých dní. Cieľom ProGamingShopu je, aby zákazníci dostali svoj tovar čo najskôr a za prijateľnú cenu.

Roccat – Od svojho založenia v roku 2007 vyvíja nemecká firma ROCCAT™ vysokokvalitné a inovatívne príslušenstvo pre ambicióznych počítačových hráčov. Výnimočné vstupné zariadenia, podložky a slúchadlá s mikrofónom, ktoré vynikajú vďaka svojej prvotriednej presnosti, používateľskej prívetivosti a jedinečnému dizajnu sú navrhované v ROCCAT™ Studios v Hamburgu v úzkej spolupráci s hráčskou komunitou. ROCCAT™ Kone Gaming Mouse bol prvý produkt, ktorý táto hamburská vývojárska firma uviedla na trh a hneď od svojho počiatku zaujal vedúce postavenie v svetovej lige medzi hráčskymi myšami. Množstvo medzinárodných ocenení potvrdzuje prvotriednu kvalitu a výnimočný rozsah funkcií produktov značky ROCCAT™.

Strom Game Club - Herňa sa nachádza v samom centre Bratislavy približne 50 metrov od námestia SNP, respektíve 100 metrov od OD TESCO na Heydukovej ulici číslo 1. V herni nájdete 70 herných počítačov rozdelených vo fajčiarskej, nefajčiarskej a VIP časti. Pripojenie do internetu je realizované spojom s rýchlosťou 1000Mbit/s. Vybavenie PC je Core2Duo E8200 (2,66GHz) a Core2Duo E8400 (3,00GHz), GPU 8800GT a 9800GT, RAM 2GB, HDD 250GB. Herňa má vlastný Elveon Bar s alko a nealko občerstvením, pivom, slanými a sladkými pochutinami. K dispozícii je aj priestor pre posedenie pre cca 65 návštevníkov, ktorí môžu sledovať televízne prenosy a filmové, či herné projekcie na jednom plátne a širokouhlom LCD televízore. K dispozícii je aj PS2 konzola.

Zdroj: tlačová správa

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne výzvy
Twitch TV
  • Servery
  • Komentáre
  • Hodnotenia
  • Články
Servery csportal.sk IP adresa Hráči Status
DM AIM
cs.csportal.sk:27001 4/14
FUN
cs.csportal.sk:27021 4/16
Retake
cs.csportal.sk:27022 0/8
Surf
cs.csportal.sk:27023 5/20
TGCW 128tick
cs.csportal.sk:27030 0/10
CSPORTAL.SK
Join to server -
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
84% (103 Hlasy)
11% (14 Hlasy)
2% (2 Hlasy)
2% (3 Hlasy)
Hlasy: 122
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 6
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,297
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 0
  • Najnovší člen: P4T0_SVK