Login

Herný turnaj Orange MSR v elektronických športoch je za nami

Games Majo 0 2331
Prvý októbrový víkend ovládli bratislavskú Refinery Gallery naraz 3 skvelé podujatia. Zábavné momenty priniesli festivaly Y-Fest a VÚB Y-Con 2019 a vďaka Orange MSR v elektronických športoch sme zažili majstrovskú hernú atmosféru. Slovenskí a českí hráči si zmerali svoje sily v turnaji a súťažili o skvelý prizepool vyše 10 000€ v tituloch ako CS:GO, Rainbow Six Siege, Dota 2, League of Legends, Hearthstone, FIFA a NHL. Refinery Gallery uvítala vyše stovky slovenských a českých hráčov a tisíce návštevníkov.


msr-2019-01.jpg


Počas celého víkendu diváci mohli naživo stretnúť osobnosti slovenskej a českej online scény ako Duklock, Selassie, Žolík, Beybulka, Fallenreject, Zlý Zajo, MenT, DeeThane, Žolík, Dev1, Czechcloud a mnohých ďalších. Okrem rozhovorov a showmatchov a skvelého programu ste mohli vyskúšať skvelé free-to-play zóny v stánkoch Alienware, Legion by Lenovo, Acer alebo Omen by HP. Nadupané herné notebooky a počítače i počas herného víkendu vyskúšali aj virtuálnu realitu, konzoly a mnohé ďalšie atrakcie.

msr-2019-02.jpg


Vďaka cosplay & fanart súťaži VÚB Y-Con sa na podujatí predstavili postavy z vašich obľúbenyćh videohier a anime. Na hlavnom Orange Stage ste si mohli pozrieť súťažnú prehliadku tých najlepších kostýmov jednotlivcov a skupín. O osude víťazov cosplay súťaže rozhodovala odborná medzinárodná porota, ktorá nakoniec určila za víťazku Haylin s kostýmom Nox z hry Smite. Porota taktiež určila slovenskú reprezentáciu na Cosplay World Masters v Portugalsku - tejto roli sa zhostí Asumi s kostýmom Witch Mercy z hry Overwatch.

msr-2019-03.jpg


Špeciálnym bodom programu počas sobotňajšieho festivalového dňa bol známy internetový mág Kazma Kazmitch, ktorý sa predstavil na besede so Sajfom. Ich rozhovor o dnešnej dobe, sociálnych sieťach, kazmovej pracovnej morálke a veľa iných tém si môžete znovu pozrieť.


Počas nedeľnajšieho programu Y-Fest odznelo v priestoroch refinery gallery aj jedno veľké “VŠETKO NAJLEPŠIE”, keď diváci spolu s známymi hosťami - Duklock, Asimister, MenT - oslávili narodeniny populárneho youtubera Expl0iteda.

msr-2019-04.jpg


Orange MSR nebolo len o zábave, ale aj vzdelávaní. Na hlavnom pódiu si diváci si vypočuli prednášku od Styka a Zera, ktorí diskutovali o tom Ako sa stať lepším CS:GO hráčom. Vo svojom vystúpení sa snažili zbúrať stereotypy toho, ako vyzerá podľa spoločnosti priemerný hráč PC hier. Na Y-Tech stage mal prednášku aj viceprezident SAEŠ (Slovenská asociácia elektronických športov) - Eduard Winkler, ktorý diskutoval o budúcnosti slovenskej národnej reprezentácie vo viacerých e-športoch.

msr-2019-05.jpg


Hudobnými hosťami boli Strapo & ADiss, ktorí odštartovali sobotnu afterpárty v plnom prúde. No ešte predtým sme sa s nimi porozprávali na tému “hejteri”. Celý rozhovor si môžete pozrieť.


Počas festivalov si diváci mohli užiť aj vonkajšie atrakcie, ako napríklad prehliadku historických kostýmov, Divný Escape Room alebo Laser Game. Dokonca sa dalo zajazdiť na mini tanku! Vonkajšie EXPO doplnili aj Ozbrojené Sily Slovenskej Republiky. Návštevníci si vyskúšať, aké to je mať na sebe kevlarovú vestu, helmu a reálne zbrane slovenskej armády.

msr-2019-06.jpg


Skvelý víkend na Orange MSR zakončili boje o titul majstra slovenska. V Counter-Strike: Global Offensive prvú priečku obsadil tím MAKE MONEY NOT FRIENDS, ktorý porazil favoritov turnaja - tím wYw v hviezdnom zložení Styko, Zero, Tečko, Tusi, Queztone. Tretiu priečku si vybojovali hráči z tímu NecroRaisers.

Turnaj v titule Hearthstone ovládol Matty a odniesol si domov skvelú finančnú výhru v hodnote 500€. Druhé miesto obsadil Zukys a tretiu priečku si vybojoval Majsssster.

msr-2019-07.jpg


League of Legends majstrom sa stal tím Vikingekrig esport, ktorý porazil legendárnu Necromartinovu zostavu Necrohunterss. Tretie miesto obsadil tím encardy.

Návrat na DOTA 2 na scénu najlepšie zúročili hráči z tímu Inaequalis Lutea. Druhé a tretie miesto si rozdelili tímy Dogsh*ts a Lidovej Gaming.

Premiérovým majstrom Slovenska v hre Rainbow Six Siege sa stal tím Kayeet, ktorý porazil hráčov z tímu Lan Party Hotel. Bronzový kov si domov odniesla zostava JRC Dark Tigers.

msr-2019-08.jpg


Pre nadšencov športových hier bol na MSR pripravený turnaj vo FIFA20, počas ktorého si majstrovský titul vybojoval JamesBony28. Druhým a tretím najlepším hráčom na ihrisku sa stali Chipy a Jogurt41.

Prebojovať sa na prvé miesto v titule NHL20 sa podarilo hráčovi Prco-49, ktorý zdolal vo finále súpera Mavericks. Na bronzovú priečku sa prebojoval Andrej "Karam" Kútny.

Skvelé podujatia Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch, VÚB Y-Con a Y-Fest opäť potvrdili stabilnú (nielen) hernú fanúšikovskú základňu na Slovensku a dokázali, že e-sport má u nás svetlú budúcnosť.

msr-2019-09.jpg

msr-2019-10.jpg

msr-2019-11.jpg

msr-2019-12.jpg


Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (454 Hlasy)
12% (62 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 530
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37