Login
Software houses 6 7472
Operačný systém Windows 7 sa v nasledujúcich dňoch dočká aktualizácie aktivačného nástroja Windows Activation Technologies. Ten rozozná 70 dier v systéme, ktoré umožňovali aktiváciu systému cez internet bez toho aby bolo poznať, že sa jedná o nelegálnu kópiu a tak mohli byť využité k tvorbe cracku, ktoré potom dokázali systém Aktivovať. K dispozícii bude od 16. februára na stránkach programu Microsoft Genuine a 17. potom tiež ako inštalačný balík na Download Center.

windows 7


Technológia teda bude monitorovať 70 novo záplataných dier. Informácie budú overované oproti serverom Microsoftu, z počítača používateľa sa teda budú odosielať určité dáta, ale nejde o žiadne súkromné citlivé údaje, ale len systémové bezpečné položky. Ak overovací systém zistí, že pre bola vykonaná aktivácia skrz niektorú z dier, plocha Windows 7 sa zmení na čiernu a na ploche sa zobrazí upozornenie "súčasná inštalácia Windows môže byť nelegálna". Ide o rovnaký systém, ktorý bol nastavený už u Windows XP.

Windows 7 sa predávajú veľmi dobre. Za prvé 3 mesiace predaja sa podarilo predať Microsoftu cez 60 miliónov licencií, čo je rekordný zisk, ale tiež sa sedmička stala najrýchlejšie predávaným Windowsom v histórii.

Zdroj: zive.cz

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky
Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
84% (229 Hlasy)
13% (34 Hlasy)
1% (4 Hlasy)
2% (5 Hlasy)
Hlasy: 272
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 7
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,890
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 0
  • Najnovší člen: scoobydoo123