Login
Interview black1 15 6571
Podarilo sa mi skontaktovať s členom teamu fb&g, Oto '0t1k' Kovačík, ktorý nám teraz v kratučkom rozhovore priblíži, svoje doterajšie pôsobenie na slovenskej scéne, aké má ich nová zostava plány do budúcna, jeho názory na CS:S...

Fanúšikovia Counter-Strike-u by si tento rozhovor určite nemali nechať ujsť...black1: Čau, 0t1k. Na Slovensku si síce všeobecne známym hráčom Counter-Strike-u, ale pre tých, ktorí ťa nepoznajú, by si sa mohol v krátkosti predstaviť. Kto to '0t1k' vlastne je?
0t1k: Čaute, mám 19 rokov, bývam v Nitre, študujem na strednej škole Elektrotechnickej a mojím cieľom je ju dokončit :D a potom čo ďalej to ešte sám neviem, ale každopádne chcem skúsit íst na vysokú školu, no ešte neviem kde :P uvidíme kam ma zaveje :)


black1: Ako si prišiel k tvojmu nicku? Používal si ešte nejaké iné nicky? Ak áno, prezraď nám nejaké...
0t1k: No ja a môj nick, to je asi každému jasné :) mal som veľa nickov, ako asi všetci, tak tu máte nejaké :D "lip, King of the sun, a plno fake nickov, ktoré má už asi každý za sebou :)


black1: Ľudia ťa poznajú len pod nickom '0t1k', aký je však tento človek mimo CS-ka? Ako tráviš svoj voľný čas, čo tvoje koníčky a záľuby? Bežný deň?
0t1k: CS-ku sa venujem v tejto dobe už veľmi málo, lebo mám veľa učenia a strašne rád som s frajerkou, ktorú nadovšetko milujem, takže ona je môj koníček aj záľuba. Som sňou skoro každý deň. Predsa len sme spolu už vyše 2 rokov takže nám je spolu fajn. A záľub mám veľa, rád sa chodievam bikovať, von s kamošmi do mesta a tak, proste si užívam :D


black1: Aké boli tvoje začiatky? Kde si sa poprvýkrát stretol s Counter-Strike-om?
0t1k: Moje začiatky boli také, že som prisiel ku kamošovi, ktorý to hral. Celkom sa mi to zapáčilo a skúsil som si to, samozrejme že mi to hneď nešlo :D na druhý deň som šiel hneď kúpit CD-čko nech mi to napáli. Skúšal som, celkom sa mi darilo, viac a viac, prešiel som rôznymi teamami v Nitre ako i neskôr ONLINE, no nakoniec som sa usídlil vo fb&g, kďe som do dnes.


black1: Z akých etáp sa tvoja kariéra skladá? Za aké teamy si hrával a kde sa ti páčilo najviac?
0t1k: Tak ja si už veru moc tieto etapy nepamätám, ale v Nitre bol kedysi na tom najlepšie klan RETRY, ktorý porážal teamy ako DREAMTEAM, TRASH a pod... a tak sme si s kamošom založili klan NRE = No respect, s ktorým sme po niekoľkých veľa zápasov proti sebe s klanom RETRY porazili, bol to pre nás perfektný pocit preto že sme si splnili náš malý sen. Ďalej to takto pokračovalo, boli zhody aj nezhody škola atď....tak sme tento klan rozpustili a ja som prešiel pod klan re3, v tedy už známy ako fb&g a tam posobím až do dnes.


black1: Ako často trénujete ako team fb&g? Je tréning súčasťou prípravy aj počas týchto tropických dní? Ako vyzerá tvoja individuálna príprava?
0t1k: Ako team teraz netrénujeme vôbec, pretože momentálne nie sú žiadne ligy a až na pár hráčov má k tomu každý prístup 4FUN vrátane mňa, preto som sa rozhodól niečo podniknúť, ale to vám neprezradím, to sa dozviete neskôr :P Moja príprava pozostáva z DM, na ktorý sa napojím pred zapásom, 2 hodky ho zahrám a idem hrať, proste ide o to aby som si precvičil AIM, ktorý nemám :)


black1: Tak ako každý tím, určite aj váš má určite ciele. Ktoré z nich pokladáš za najvyššie, akú úroveň by ste chceli dosiahnuť? Vidíš vašu budúcnosť skôr v svetlých alebo v tmavých farbách?
0t1k: Naše ciele sú podľa mňa v našich hráčoch a nie v našom teame a to je veľmi zlé, každý chce niečo dosiahnuť, ale byť najlepší individuálne z klanu, tak to ďaleko nikdy nedotiahneme... Tak a naše výhry, neviem čo možem považovať za výhry, ale vždy sme vedeli s najlepšími teamami zahrať vyrovnané hry, naše DGLové kolá za čias našej éry tak na to asi nikdy nikto nezabudne :D kto si pamätá ten vie o čom hovorím :P Určite možem povedať že medzi naše výhry alebo účasti patria rôzne turnaje, MHčka kde sme nie raz zakonkurovali medzi top 3 Teamami.black1: S akými zahraničnými klanmi trénujete? Na akých IRC channeloch zhánate kvalitných súperov?
0t1k: To sa nehovorí :) a z akými klanmi trénujeme? no častokrát sú to veľmi dobré teamy, z ktorých ľudí mám ja na icq :) a sú to poväčšine Nemci a kto sa natrafí...dfs, fu.sk, iR....


black1: Mohol by si nám niekoľkými slovami špecifikovat hrácov teamu fb&g?
0t1k: Takže špecifikácia je ľahká :P
":::JA::: alebo Vyhúlena veverička " je to hráč ktorý má najmä veeeeľa skúseností, veľmi dobrý AIM, ale má jednu strašne zlú vlastnosť - je veeeeľký nervák :D
"ostrek alebo The First" ostrek je typ hráča, ktorý sa za každú cenu chce s niekým pretekať a neuzná si chybu, neznesie keď mu radí mladší hráč, ale inak si dovolím povedať že je stále jeden z najlepších AWP hračov na slovensku!
"usul" tohto hráča musím pochváliť pretože je jediný. ktorý počúva, zahlási, vie "zabit" keby sú takí všetci, tak SK.gaming su nič :D
"tajgi" no on je totiž tak zhulený, že jemu nepomôže nič a preto má všetko na saláme a dáva neskutočné, fantastické bomby - proste PÁN AIMER


black1: Ostáva ti popri hraní dostatok času aj na štúdium alebo prácu?
0t1k: Popri hraní mi ostáva veľa času, ale mne sa učiť nechce takže mám dosť volného času :) ale naopak, niekedy ma to zas otravuje, že by som ból radšej s chalanmi atď... to asi skoro každý pozná...


black1: Aký je tvoj názor na hru Counter-Strike: Source? Aké má táto hra výhody/nevýhody? Čo je na nej dobré a čo ti naopak prekáža? Myslíš si, že túto hru začnú hrávať aj dalšie profesionálne Counter-Strike 1.6 teamy, alebo je už doba, počas ktorej mala byť táto hra natrvalo nasadená ako zástupca viac populárnej verzie 1.6 dávno za nami?
0t1k: CSS je super hra, predovšetkým tam ide o BRAIN a vedieť hádzať granáty a v neposlednom rade pohyb hráča to je všetko :) Porovnať s 1.6 sa nedá, je to uplne iná hra, ktorá se nedá ani toršku spojiť s 1.6-kou. Obyčajný Counter-strike má už pár rokov čiže to sa nedá porovnávať, či už graficky alebo hratelnosť. Určite každému odporúčam, koho nebaví už dostávat náhodné hlavy v 1.6-ke nech skúsi SOURCE, nie to až tak o náhode, treba niečo aj vedieť a nie len HUNT. :)


black1: Aká je podľa teba najlepšia pätica teamov na česko-slovenskej Counter-Strike scéne?
0t1k: Jednoznačne sú najlepší momentálne DFS, potom ďalej FU.SK, ktorí hrajú predovšetkým svojou zohratosťou a autoritou, ktorú si za tie roky vybudovali. Ostatné teamy sa im nemožu rovnat... Hrajú dobre takticky, majú podporu atd.... o tom by sa dalo polemizovať dlho..


black1: A čo tvoje herné vybavenie?
0t1k:
CPU: 6.6GHZ
RAM: 2GHZ HyperX
Graphics card: 7800GTX
Sound card: Creative
HDD: 250GB
Motherboard: MSI Platinum
Screen: 19"
Operating system: XP Professional
CD/DVD: LG
Mouse: MX 518
Mouse skatez: None
Mouse pad: Razer Control
Keyboard: Logitech G15
Head set: Koss UR20
Connection to internet: 2024
PC producer: JA !!


black1: Aké sú tvoje in-game nastavenia?
0t1k:
resolution 800x600
sens win=4 cs=4
zoomsens =1
...ostatné mám všetko úplne default


black1: Ako vidíš budúcnosť slovenskej a českej Counter-Strike scény v najbližších dvoch rokoch?
0t1k: Toto je otázka času, na ktorú ešte nikto nevie odpovedať, čo sa s portálmi stane. Ale jedno je isté, bude sa to iba rozrastať, keď nie 1.6-ka tak CSS.


black1: Niektorí hráči si odkladajú svoje in-game demá, rôzne Counter-Strike videá a robia si niekoľko gigabajtové zbierky. Je to aj tvoj prípad, alebo si nechávaš v archíve iba výstavné kúsky?
0t1k: Absolútne mi to je jedno, vôbec si na tom nezakladám. Nepotrebujem sa ukazovať, že "w0w pozri čo som dal..."Je pravda, že jedno videjko mám, ale to len teraz prednedávnom, aby som si mal čo dať na SK-gaming stránku :)
http://www.edisk.sk/stahni/39135/0t1k_final.rar_82.75MB.html


black1: Čo ťa udržiava pri hraní Counter-Strike-u počas celej tej doby?
0t1k: KAMARÁTI


black1: Tvoje obľúbené...?
Obľúbená mapa: dust2
Obľúbený CS hráč: darkknight
Obľúbený CS team: IR !!!
Obľúbená hudobná skupina: počúvam všetko
Obľúbený muzikálny žáner: drum base
Obľúbený herec: žááán klad van dam
Obľúbený film: všetky komédie :)
Obľúbené jedlo: pečená klobása
Obľúbený nápoj: bazový sirup


black1: No, Counter-Strike sme si v skratke zrekapitulovali. Čo tak víkendový život a baby?
0t1k: No to už nepoviem :) CENZÚRA :D


black1: Ako sa ti páči deasing našej stránky?
0t1k: Je super, úplne super. 1 za prehladnosť, 3 za design - nepáči sa mi že tam je iba jedna farba.Či že celkovo 2 :)


black1: Myslím, že náš rozhovor sa blíži ku koncu, chcel by si niekoho pozdraviť? Niekomu niečo odkázať?
0t1k: Jasné, všetkým. A nech nestrácajú nervy, je to iba ***** HRA !! :D

black1: Dik za tvoj čas. hay
0t1k: cau

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (478 Hlasy)
11% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 555
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37