Login

Slovenskí a českí stredoškoláci zabojujú v piatej sezóne o ceny v hodnote viac ako 12 000€

Tournament Majo 0 984
Piata sezóna úspešného projektu pre stredoškolákov – Slovenská a Česká stredoškolská e-športová liga štartuje už 28. novembra 2022. Registrácie do jednotlivých turnajov momentálne prebiehajú do 27.11.2022 na oficiálnej stránke organizátora yzone.sk.

Do projektu sa môžu zapojiť študenti všetkých stredných škôl na Slovensku a v Čechách, stačí sa preukázať ISIC preukazom alebo aktuálnym potvrdením o návšteve školy. Žiaci môžu reprezentovať svoju školu online z pohodlia domova v hrách CS:GO, League of Legends, Brawl Stars, APEX Legends a Valorant a vyhrať ceny v celkovej hodnote viac ako 12 000 EUR. V predchádzajúcej sezóne projektu bolo zapojených viac ako 2 000 stredoškolákov z viac ako 180 slovenských škôl a 100 stredných škôl z Českej republiky.

ssel-2022-01.jpg


Záštitu nad projektom už druhú sezónu prevzalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Záštitu prevzali taktiež kraje: Bratislavský, Trenčianský, Banskobystrický, Prešovský. Hlavnými partnermi projektu sú Slovenská sporiteľňa, TRUST Gaming, Genesis, FEI STU Bratislava a Bratislavský samosprávny kraj.

Hlavným cieľom herného turnaja SČSEL je podporiť u študentov rozvoj komunikatívnych a kognitívnych schopností, ktoré podľa najnovších vedeckých štúdií výborne rozvíjajú práve počítačové hry. Niektoré zo súťažných hier nabádajú študentov k sústavnému štúdiu podkladových materiálov k danej hre, resp. k jej novej verzii. Podklady k hrám sa väčšinou vyskytujú iba v anglickom jazyku a tak okrem budovania vzťahu k čítaniu a samoštúdiu sa tieto hry podieľajú aj na rozvoji anglického jazyka, ktorého znalosť je v súčasnosti samozrejmosťou. Herný turnaj tak zábavným a hravým spôsobom u študentov rozvíja aj zručnosti, ktoré im značne zjednodušia situáciu na trhu práce, ale aj v bežnom živote.

ssel-2022-02.jpg


Registrovať sa do turnaja je možné do 27. novembra 2022 v týchto hrách:
CS:GOSlovakia.png flag bit.ly/SSEL5CSGO; Czech Republic.png flag bit.ly/CSEL5CSGO
• League of Legends – Slovakia.png flag bit.ly/SSEL5LOL; Czech Republic.png flag bit.ly/CSEL5LOL
• Brawl Stars – Slovakia.png flag bit.ly/SSEL5BS; Czech Republic.png flag bit.ly/CSEL5BS
• Apex Legends - Slovakia.png flag/Czech Republic.png flag bit.ly/SCSEL5APEX
• Valorant – Slovakia.png flag bit.ly/SSEL5VLR; Czech Republic.png flag bit.ly/CSEL5VLR

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk, na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (468 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 545
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37