Login

Tisícky stredoškolákov v tretej sezóne ešportovej ligy zabojujú o ceny v hodnote viac ako 5500 €

Tournament Majo 0 354
Po úspešnej 2. sezóne projektu Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga sú spustené registrácie do novej sezóny, ktorá začína už 13. októbra 2021. Žiaci môžu reprezentovať svoju školu online z pohodlia domova v hrách CS:GO, League of Legends, Brawl Stars a vyhrať ceny v celkovej hodnote viac ako 5 500 EUR.

V predchádzajúcej sezóne bolo zapojených viac ako 2 000 hráčov zo 150 slovenských a českých stredných škôl.

scsel-2021-01.jpg


Hlavným cieľom herného turnaja SČSEL je podporiť u študentov rozvoj komunikatívnych a kognitívnych schopností, ktoré podľa najnovších vedeckých štúdií výborne rozvíjajú práve počítačové hry. Pohár je zameraný primárne na tímové súťaže, kde je nevyhnutná rýchla a vecná komunikácia, bezchybná spolupráca a správna voľba taktiky. Takáto intenzívna tímová spolupráca so spoločným cieľom rozvíja schopnosť študentov komunikovať v tíme. Rovnako učí základom soft-skillových zručností ako manažment a práca v tíme, ktoré sú nevyhnutné pre úspech na dnešnom trhu práce. Niektoré zo súťažných hier nabádajú študentov k sústavnému štúdiu podkladových materiálov k danej hre, resp. k jej novej verzii. Podklady k hrám sa väčšinou vyskytujú iba v anglickom jazyku a tak okrem budovania vzťahu k čítaniu a samoštúdiu sa tieto hry podieľajú aj na rozvoji anglického jazyka, ktorého znalosť je dnes samozrejmosťou. Herný turnaj tak zábavným a hravým spôsobom u študentov rozvíja aj zručnosti, ktoré im značne zjednodušia situáciu na trhu práce, ale aj v bežnom živote.

scsel-2021-02.jpg


Projekt podporil aj Radovan Sloboda, podpredseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. „Šport je dlhodobou súčasťou môjho profesionálneho aj politického života. Ešporty vnímam ako budúce súťažné odvetvie a som rád, že aj na Slovensku si ešporty budujú svoje zázemie. Nemôžeme zatvárať oči pred novými trendmi, preto tieto aktivity budem podporovať.“

Najlepšie tímy/hráči postúpia do záverečného finále, ktoré je naživo vysielané v úplne prvej hernej televízii na Slovensku Chuck TV. Študenti tým získajú jedinečnú príležitosť reprezentovať svoje školy medzi divákmi elektronických športov.

scsel-2021-03.jpg


Tímy CS:GO turnaju zo Slovenska a Čiech zabojujú o hlavnú cenu - herné kreslá od partnera projektu X-Diablo Chairs. Hráči, ktorí sa umiestnia na druhom mieste získajú poukážky v celkovej výške 250€ od Play Go Smart (progaming shop). Hlavnou cenou pre najlepší tím v turnajoch League of Legends sú vodné chladenia do počítača od partnera projektu FRACTAL DESIGN.

Registrovať sa do turnaja je možné do 11. októbra 2021 v týchto hrách:
CS:GOSlovakia.png flag registrácia ; Czech Republic.png flag registrácia
League of Legends – Slovakia.png flag registrácia ; Czech Republic.png flag registrácia
BrawlStars – Slovakia.png flag registrácia ; Czech Republic.png flag registrácia
APEX Legends – Slovakia.png flag/Czech Republic.png flag registrácia

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke yzone.sk, na sociálnych sieťach FacebookInstagram.

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
84% (268 Hlasy)
13% (41 Hlasy)
1% (4 Hlasy)
2% (5 Hlasy)
Hlasy: 318
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 4
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 9,003
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 1
  • Najnovší člen: byXby