News GreanBear 5 2012
googleObchod by mal byť otvorený budúci rok. Spoločnosť Google, ktorá odmietla túto správu bližšie komentovať, oznámila uvedenú skutočnosť v uplynulom týždni na veľtrhu Frankfurt Book Fair v Nemecku. Ďalšie správy hovoria o tom, že firma má v pláne ponúkať okolo pol milióna kníh.

"Google posunie na vyššiu úroveň trh s e-knihami," tvrdí Dan Olds, analytik u firmy Gabriel Consulting Group. "Vedúca spoločnosť na trhu, Amazon, si svoju pozíciu vybudovala vďaka svojmu zariadeniu Kindle, ktoré je bezpodmienečne potrebné k nákupu a čítaniu kníh. Bude zaujímavé sledovať, ako obstojí proti stratégií spoločnosti Google, ktorá chce ponúkať elektronické knihy online pre všetky zariadenia, ktoré majú prístup na internet. To zaručuje firme Google oveľa väčší okruh potencionálnych zákazníkov ako má Amazon so svojím Kindle. "

To podľa Dana Oldsa znamená, že obchod s knihami spoločnosti Google môže rásť veľmi rýchlo, zaleží na tom, ako firma vyrieši spôsob predaja kníh.

"Viem si predstaviť, že niektorí maloobchodníci budú mať záujem o platformu spoločnosti Google, hlavne tí, ktorí veria, že elektronické knihy budú čoskoro mať značný podiel na trhu," tvrdí Olds. "Ale Google bude musieť samozrejme dosť nakladateľov presvedčiť. Môžete predať len toľko kníh, koľko je o ne záujemcov."

Obchod s knihami bol v minulosti pre spoločnosť Google zložitou oblasťou. Zatiaľ čo sa firma snažila vytvoriť digitálnu knižnicu elektronických kníh, niektorí autori a vydavatelia tvrdili, že spoločnosť potrebuje lepšiu ochranu dát a tiež začali spory o autorské práva a financie.

Len minulý mesiac viac ako dva tucty autorov a vydavateľov vzniesli námietky oproti udelenie povolenia pre spoločnosť Google na digitalizáciu a predaj milióna kníh, pretože podľa nich firma ignoruje dôležité práva čitateľov a spisovateľov.


Zdroj: computerworld.cz

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne výzvy
Twitch TV
  • Servery
  • Komentáre
  • Hodnotenia
  • Články
Servery csportal.sk IP adresa Hráči Status
DM AIM
cs.csportal.sk:27001 0/14
FUN
cs.csportal.sk:27021 0/16
Retake
cs.csportal.sk:27022 0/9
Surf
cs.csportal.sk:27023 0/20
TGCW 128tick
cs.csportal.sk:27030 0/10
CSPORTAL.SK
Join to server -
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
85% (108 Hlasy)
11% (14 Hlasy)
2% (2 Hlasy)
2% (3 Hlasy)
Hlasy: 127
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 3
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,323
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 1
  • Najnovší člen: M1chal26