Hardware Majo 11 3007
procesor Na konferencii Hot Chips, ktorá sa koná na Stanfordskej univerzite tento týždeň, načrtnú výrobcovia plány pre procesory s ôsmimi jadrami. V pláne je aj debata o tom, čo tieto výrobky prinesú koncovým používateľom.

Doposiaľ sa výrobcovia snažili o výkon svojich procesorov zvyšovaním taktovacej frekvencie. Tentoraz sa zameriavajú na pridávanie ďalších jadier oproti veľkej spotrebe energie a vysokému zahrievaniu pri vysokých taktoch.

IBM V utorok spoločnosť IBM ponúkla prvý detailný pohľad na Power7, čo je nástupca čipu Power6, ktorý bol predstavený pred dvoma rokmi pre unixové servery. Power7 znamená pre spoločnosť veľký posun, keďže namiesto dvoch prinesie štyri, šesť alebo až osem jadier, z ktorých každé bude schopné vykonávať štyri inštrukcie zároveň.
Firma IBM prezradila, že Power7 bude k dispozícii v prvej polovici budúceho roka. Čip bude vyrábaný 45-nanometrovou technológiou a používatelia ho budú môcť využiť v už existujúcich serveroch Power 570 a 595.

FUJITSU
Spoločnosť Fujitsu sa pochvália svojimi plánmi na procesor Sparc64 s ôsmimi jadrami. Ide o aktualizáciu verzie štvorjadrového čipu Sparch64.


AMD Spoločnosť AMD v pondelok prednesie svoje plány na využitie procesorov Magny-Cours v serveroch typu blade. Magny-Cours bude disponovať dvanástimi jadrami (ale každé bude spracúvať iba jedno vlákno) a v skutočnosti ide o kombináciu dvoch šesťjadrových čipov v jednom puzdre. Tento čip by sa mal dostať na trh na začiatku budúceho roka.

Intel Intel prezradí novinky ohľadom čipu Nehalem-EX, ktorý bude obsahovať osem jadier so schopnosťou každého spracovávať dve vlákna. Naopak, spoločnosť Intel vraj neprezradí nič o čipe Tukwilla, čo je štvorjadrový model z radu Itanium, ktorého vydanie bolo už niekoľkokrát odložené a teraz sa očakáva takisto v budúcom roku.


Sun Tento rok mala spoločnosť Sun uviesť na trh procesor Rock so šestnástimi jadrami, ale hovorí sa o tom, že bol zrušený. Zamestnanci firmy Sun sa tak na konferencii zamerajú na Rainbow Falls, čo je tretia generácia multithread dizajnu Niagara.


Procesory pre servery s ôsmimi jadrami budú oproti tým súčasným ponúkať väčší výkon, ale dôraz sa pri nich bude klásť aj na spotrebu. „Tieto čipy ponúkajú naozaj neuveriteľný výkon,“ hovorí analytik Nathan Brookwood z firmy Insight64 a dodáva, že „Power7 je naozaj úžasný procesor“.

Zdroj: itnews.sk, computerworld.cz

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne výzvy
Twitch TV
  • Servery
  • Komentáre
  • Hodnotenia
  • Články
Servery csportal.sk IP adresa Hráči Status
DM AIM
cs.csportal.sk:27001 0/14
FUN
cs.csportal.sk:27021 0/16
Retake
cs.csportal.sk:27022 0/9
Surf
cs.csportal.sk:27023 1/20
TGCW 128tick
cs.csportal.sk:27030 0/10
CSPORTAL.SK
Join to server -
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
85% (108 Hlasy)
11% (14 Hlasy)
2% (2 Hlasy)
2% (3 Hlasy)
Hlasy: 127
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 3
  • Členov Online: Majo

  • Registrovaní členovia: 8,323
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 1
  • Najnovší člen: M1chal26