CS news black1 5 2225
image Najväčší letný Counter-Strike 1.6 LAN turnaj v Európe DreamHack Summer 2009 je úspešne za nami. V tomto ročníku bol jasne favorizovaný švédsky tím Flag Icon SK Gaming, no pri tak vyrovnanej súčasnej scéne mohol vyhrať pravdupovediac ktokoľvek. Podarilo sa nakoniec Švédom zvíťaziť, alebo sa šťastie priklonilo k niekomu inému ?

Tento ročník sa tohto najväčšieho európskeho turnaja zúčastnilo celkovo 16 tímov, ktoré boli následne rozdelené do štyroch skupín. Z každej skupiny postupovali dva najlepšie tímy do play off, ktoré prebiehalo systémom single elimination. Zo skupiny A z prvého miesta postúpili favorizovaní Švédi z Flag Icon SK Gaming a druhú postupovú priečku si vybojoval francúzsky Flag Icon Millenium, zo skupiny B Lemondogs a následne aj Begrip. Skupinu C ovládli Ukrajinci Flag Icon DTS a švédsky tím Flag Icon Aquintra. Z poslednej štvrtej skupiny D postúpili Flag Icon Evil Geniuses a možno trošičku prekvapujúcu aj Bulhari z Flag Icon HSBG Gaming.

      


Medzi najzaujímavejšie štvrťfinálové zápasy patrili duely medzi Millenium vs. DTS a EG vs. Begrip, v ktorých sa o postupujúcom muselo rozhodnúť až v troch mapách. V ostatných dueloch ľahko zvíťazili hráči SK Gaming nad tímom Aquintra a švédsky Lemondogs nad tímom HSBG.


Semifinále už prinieslo zaujímavejšie zápasy. V prvom z dvoch semifinálových zápasoch na seba narazili tímy SK a Millenium. Zápas odštartovalo de_inferno. Na tejto mape nakoniec zvíťazili hráči SK pomerom 16:12 a do druhej mapy de_nuke tak vstupovali s miernou výhodou. Hráči Millenium tlaku podľahli a Švédi ich prevalcovali 16:2. Spoznali sme tak prvých finalistov.

V druhom semifinále na seba narazili Švédi z Lemondogs a tím Evil Geniuses. Hneď v prvej mape de_inferno sme mohli sledovať napínavý boj z oboch strán. Mapa vyvrcholila predĺžením, v ktorom sa šťastie priklonilo na stranu Lemondogs, ktorí nakoniec zvíťazili pomerom 19:17. Zápas pokračoval druhou mapou de_train. Po napínavej prvej mape všetci diváci očakávali podobný tvrdý boj, no na prekvapenie mohli sledovať exibíciu Lemondogs, ktorí jasne dominovali a zvíťazili 16:2.

     


V grandfinále tak proti sebe nastúpili dva švédske tímy SK Gaming a Lemondogs. Hoci sa pred začiatkom turnaja dávali najväčšie šance hráčom SK, Lemondogs posilnení o dve posili z tímu fnatic GeT_Right a GuX dokonale zaskočili tím SK a v prvej mape de_nuke vyhrali 16:10. Na druhej mape de_inferno však zvíťazili SK a začínalo sa odznova. Čo viac si fanúšik mohol priať, ako vyvrcholenie finále v troch mapách. Na mape de_dust2 sa nakoniec po napínavom boji muselo predlžovať a vo skvelom finishi zvíťazili hráči Lemondogs pomerom 19:15.


(Lemondogs wins DreamHack Summer 2009)


Konečné poradie DreamHack Summer 2009:

1.miesto: Flag Icon Lemondogs - 5 500 €
2.miesto: Flag Icon SK Gaming - 2 300 €
3.miesto: Flag Icon Millenium - 1 400 €
4.miesto: Flag Icon Evil Geniuses
5-8.miesto: Flag Icon Aquintra, Flag Icon Begrip, Flag Icon DTS, HSBG Gaming


Zdroj: UG, GP, U2

Hodnotenia
4.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne výzvy
Twitch TV
  • Servery
  • Komentáre
  • Hodnotenia
  • Články
Servery csportal.sk IP adresa Hráči Status
DM AIM
cs.csportal.sk:27001 0/14
FUN
cs.csportal.sk:27021 0/16
Retake
cs.csportal.sk:27022 0/9
Surf
cs.csportal.sk:27023 1/20
TGCW 128tick
cs.csportal.sk:27030 0/10
CSPORTAL.SK
Join to server -
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
85% (109 Hlasy)
11% (14 Hlasy)
2% (2 Hlasy)
2% (3 Hlasy)
Hlasy: 128
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 3
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,327
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 1
  • Najnovší člen: camelyoNN