Hardware GreanBear 7 844263
V každom počítači je základom úspechu pri jeho stavbe kvalitná základná doska. Tá okrem štandardných požiadaviek musí plniť aj funkcie, ktoré pri obyčajnom PC nie sú potrebné.

image

Základná doska ASUS M4A78-HTPC/RC podporuje všetky procesory od spoločnosti AMD. Základom dosky je čipset AMD 780G, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval čo najlepší výkon pre tieto procesory. Aj keď HTPC (Home Theatre Personal Computer) sú väčšinou navrhované tak, aby nepoužívali diskrétnu grafickú kartu, v tomto prípade je možná aj kombinácia integrovanej grafiky spolu s výkonnou hernou grafickou kartou. Technológia Hybrid CrossFireX umožňuje spoluprácu práve takto rozdielnych grafík a ponúka výkon, ktorý je kombináciou ich výkonov.

Aby mohol byť počítač pasovaný do úlohy HTPC, musí okrem výkonu spĺňať aj ďalšie kritériá (rýchly štart, kvalitný zvuk, dostatočne moderné rozhrania a v neposlednom rade aj ultratichý chod). Základná doska ASUS spĺňa všetky z uvedených požiadaviek. Home Theatre Gate, čo je softvér, ktorý do 5 sekúnd sprístupní najpoužívanejšie multimediálne funkcie bez nutnosti štartu operačného systému.

Hluk,vo vnútri počítača je možné redukovať aktiváciou tzv. Tranquil módu (ide o zvuk Ventilátorov) . Vtedy sa zníži výkon procesora a tým sa následne aj hluk produkovaný chladičmi až o 28%. Bolo by totiž zbytočné, aby pri nejakej slabšej operácií „bežal" procesor na 100% (napr. pozeranie filmu), pretože táto činnosť procesor zaťažuje iba minimálne. Čipset procesora je chladený len pasívnymi chladičmi, ktoré neprodukujú žiadny ďalší hluk.


Cena: 82 EUR

Tak šup šup ideme nakupovať!

Zdroj: hardware.sk

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne výzvy
Twitch TV
  • Servery
  • Komentáre
  • Hodnotenia
  • Články
Servery csportal.sk IP adresa Hráči Status
DM AIM
cs.csportal.sk:27001 4/14
FUN
cs.csportal.sk:27021 4/16
Retake
cs.csportal.sk:27022 0/8
Surf
cs.csportal.sk:27023 0/20
TGCW 128tick
cs.csportal.sk:27030 0/10
CSPORTAL.SK
Join to server -
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
83% (95 Hlasy)
12% (14 Hlasy)
2% (2 Hlasy)
3% (3 Hlasy)
Hlasy: 114
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 9
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,259
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 0
  • Najnovší člen: Lakomey