Games StiNgeR 3 2486
Mafia 2:

Každý z nás určite hral premakanú českú akčnú strielačku Mafia. A po siedmich rokoch sa už opäť tešíme na pokračovanie ktoré je naplánovane na koniec prvého štvrťroku. Zásadným rozdielom medzi Mafiou 1 a medzi Mafiou 2 je zmena lokalita presúvame sa z Lost Heaven do asi 2,5x väčšieho Empire city. Hlavými črtami Mafie 2 sú opäť život v 40-50rokoch. Áno 10 rokov toľko bude trvať váš život v Mafie 2, budú sa zachytávať udalosti počas 10 rokoch a vy ako hlavný hrdina menom Vito spolu s parťakom Joe na začiatku si vyberiete sami svoju cestu keďže celé mesto ovládajú tri mafiánske rodiny. Zmien bude hodne napr. Auto môžete otvoriť tromi spôsobmi 1, spôsobom mini hry kde sa hráte so zámkom až kým sa neotvorí auto 2, rozmlátite okno ale zase takto skôr upútate pozornosť občanov ako aj policajtov a tretí je klasicky vyhodíte majiteľa z auta a tu je pravé ďalšia zmena majiteľ nie vždy ako v jednotke proste utečie od strachu ale podľa prvého dojmu zistíte či bude asi robiť pokiaľ to bude nejaká panička tam chytí panický záchvat a bude volať o pomoc ale pokiaľ to bude nejaká korba tak vám proste nedovolí mu zobrať čo patri jemu –Logické nie ?. Ďalej sa zmení interiér budov pokiaľ vidíte z vonka veľkú masívnu budovu vo vnútri bude taktiež veľká a množstvom poschodí a zase naopak pokiaľ uvidíte malú budovu vnútro bude tiež skromné.
Život hlavného hrdinu nebude závisieť od lekárničiek ale aj od toho či niečo zje, budete chcieť napr. rýchlejšie utekať ? vtedy je na čase zbehnúť na kávu a tak si doplniť energiu, zdá sa vám vaše oblečenie už nudne tak je načase isť do obchodu po iné, že ste ešte nevideli opitého človeka z 40 rokov ? ...choďte do baru a dajte si pár pohárikov .Čo sa týka vozidiel vývojári sa stále držia reality a keď išlo vtedy najlepšie auto 120km/h tak aj pôjde 120km/h.
Ale zo začiatku pôjdete len na pomalých črepníkoch ale o to je to viac napínavé, keď neskôr nasadnete to starodávneho červeného kabrioletu. Ku koncu by som mal asi spomenúť aj engin, neviem vám povedať viac ako vidím z obrázkov a videní ale určite to bude stáť za to, fyzika je sľúbená na prepracovanie na úrovni HL2 a to do detailov, auto môžete poškodiť od najmenších škrkancov cez pokrivené plechy až po odtrhnutú nápravu. Treba sa teda už len tešiť na približne jeseň 2009 či dokáže 2k Czech (bývalý Illusion Softworks)nás presvedčiť o tom že tie roky čakana stáli zato.The Godfather 2 :

Po nie príliš vydarenom prvom diely sa pomaly ale isto blíži pokračovanie The Godfather 2. A prečo nie vydarenom ošumelý dej ešte viac ošumela a naskriptovaná mapa nám proste nepriniesla to čo mala, to na čo sme tak úporné čakali. Ale to je už dávno a dvojka prichádza s novým nápadom kedy vy buďte hlavný boss a bude sa vypracovať na úroveň „vládca troch miest“ a to sú New York, Miami a Kuba. Všetko by to malo začať na Kube kde si pokojne žijete a tvoríte si vplyv ale keď tu k vám do domu vtrhne kubánska armáda a vy sa musíte letecky dostať preč (to je aj prvá misia šoférujete auto a pádlujete si to na letisko). Vám sa to podarí ale vášmu spoločníkovi a bossovi Aldo Trapani sa útek nepodarí a zahynie. A tak kreslo šéfa ostáva prázdne a vy ho po ňom preberáte. Tak ako prvé sa učíte bojovať a tvoriť si vplyv v New Yorku, tu chytáte základy mafiánskeho bossa a obsadzujete prvé lokácie. Ďalej sa presuniete do Miami kde ide hlavne o stratégiu pri mafiánskych stretnutiach a ako posledná je na rade Kuba kde už je fakt horúco nie len že musíte dávať pozor na znepriatelené klany a políciu ale ide po vás ešte aj Armáda. Určite ste si už všimli strategický nádych. Hlavnou zmenou v dvojke je tá že už tu nejde len o samé prestrelky a lámanie kostí ale ide o to vedieť sa chovať ako správny šéf to znamená v praxi asi toľko že vi budete niekde v teplom koženom kresle sedieť a budete len dávať rozkazy na aký bar, podnik majú isť vaše sily, oni tam prídu zastrašia majiteľa a ten podnik je váš a ide vám z neho nejaký zisk to je aj spôsob akým zarábate peniaze a získavate vplyv medzi ostatnou mafiou v meste . Samozrejme budete aj strieľať a zažívať naháňačky v autách ale podstatou je riadene podsvetia a nechávať rasť svoju moc a vplyv. Vždy keď sa niekam pohnete v pätách vám bude partia vašich komplicov ktorá vás bude chrániť za isté provízie. Každý z nich ma svoje osobitne schopnosti jeden viem dobre narábať zo zbraňami druhy vie ako odpáliť výbušniny iný vie dať umelé dýchanie, a vždy keď spravíte s nimi nejaký podnik ich schopnosti môžete vylepšovať. Taktiež pokiaľ sa vám podarí zničiť jeden z mnohých nepriateľský klanov získate rôzne bonusy ako napr. Obrnené auta. Čo sa týka hrateľnosti bude na úrovni napr. Mafie aj keď zase napríklad po grafickej stránke nebude mat to čo Mafia bude mať .Napriek nedotiahnutej grafike vcelku nudnej mape a nechutnej sprevádzajúcej stále dookola sa opakujúcej sa hudbe bude The Godfather 2 vcelku zaujímavý titul ktorý prinesie niečo iné ako je Mafia. Plánovaný dátum vydania je niekedy v apríli. Tak dúfajme že to bude lepšie ako jednotka.
Rozsudok:

Teraz to skúsim dáko zhrnúť a porovnať. Ja osobne sa teším viac na Mafiu pretože je to jedna z mojich najobľúbenejších hier a proste viem o čo v nej ide. Graficky vyhráva mafia ale jedinečnosťou Godfather predsa akčná strielačka so strategickými prvkami to tu ešte nebolo okrem teda napr. hry Gangster (u mňa 1/10).Ale zase možnosťami vo virtuálnom svete vedie Mafia, pútavosťou vedieť taktiež Mafia keďže ju bude sprevádzať vyše 2 hodiny animovaných priebehov spracovaných v engine hry. Hudba a znelky opäť Mafia, dĺžkou príbehu zas a znovu Mafia. Ale to sú len moje odhady a možno to bude inak. Neostáva nám nič iné ako čakať.

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky
Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne výzvy
Twitch TV
  • Servery
  • Komentáre
  • Hodnotenia
  • Články
Servery csportal.sk IP adresa Hráči Status
DM AIM
cs.csportal.sk:27001 4/14
FUN
cs.csportal.sk:27021 4/16
Retake
cs.csportal.sk:27022 0/8
Surf
cs.csportal.sk:27023 9/20
TGCW 128tick
cs.csportal.sk:27030 0/10
CSPORTAL.SK
Join to server -
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
84% (97 Hlasy)
12% (14 Hlasy)
2% (2 Hlasy)
3% (3 Hlasy)
Hlasy: 116
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 6
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,271
  • Nových členov dnes: 4
  • Nových členov včera: 4
  • Najnovší člen: SmallMonster