Login
Hardware Funec 7 2242
Spoločnosť Lenovo v utorok oznámila svoje plány na nový bezpečnostný systém ochrany pred neautorizovaným prístupom k dátam na notebooky Lenovo ThinkPad. Systém funguje v podstate jednoduchým napísaním príslušného kódu, alebo zaslaním SMS správy na Váš počítač a ten sa úplne zablokuje. Lenovo spolupracoval so spoločnosťou Phoenix Technologies, ktorá je lídrom v oblasti technológií, ktoré zvyšujú užívateľský komfort. Bezpečnostný systém bude k dispozícii na notebookoch ThinkPad, ktoré sú vybavené mobilným telefónom, už od prvej polovice roku 2009.
Podľa posledných prieskumov stáli za približne 2,42% počítačovej kriminality a počítačových útokov krádeže notebookov. Nová diaľková ochrana počítačov tak aktívnym spôsobom zvyšuje bezpečnosť stratených alebo odcudzených notebookov.


Ak chcete aktivovať diaľkovú ochranu, stačí vytvoriť jednoduchú textovú správu, ako napríklad príkaz "Zamknutie PC" alebo "PC vypni sa", ktoré môžu byť použité v prípade, že notebook niekto ukradne alebo sa stratí. Ak je počítač vypnutý a užívateľ odošle príkaz na vypnutie, automaticky sa zablokuje jeho zapnutie. Užívateľ spätne dostane textovú správu, ktorá potvrdzuje, že bol počítač úspešne zamknutý. Pre aktiváciu zamknutého PC, používateľ zadá svoje heslo, ktoré ho oprávňuje počítač znovu používať.

Zdroj: hardware.sk

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (454 Hlasy)
12% (62 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 530
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37