Login
Mystic Panther 9 2343
Zdá sa vám názov novinky trochu bláznivý? Pre Japonskích vedcov určite nie. Jedná sa konkrétne o profesora Takayukiho Iwamota, ktorý chce do sveta hier dostať novú technológiu, umožňujúcu hráčom počítačových hier cítiť hmatom objekty v hrách. Viac v novinke ...

Ako som spomínal, tak Japonský profesor Takayuki Iwamota chce vytvoriť hry, v ktorých budeme môcť cítiť objekty hmatom. Malo by to byť možné aj bez obliekania dotykových rukavíc, alebo bez držania vibrujúcich zariadení, ktoré podľa neho znepríjemňujú zážitok z hry.

Celá technológia by mala spočívať pomocou pola generátorov ultrazvukových vĺn, ktoré dokažu vytvárať tlakové vlny. Tie dokážu na našej koži vyvolať pocit dotyku. Celý systém sa skladá z kamery snímajúcej obraz, softvéru vyhľadávajúceho v obraze polohu ľudskej ruky a poľa miniatúrnych generátorov ultrzvukových vĺn, ktoré sú smerované k ľudskej ruke. Ultrazvukové vlny navzájom interferujú a vytvárajú v priestore body, ktoré sa správajú ako povrch pevného predmetu.

V celej veci je však jeden problém. Toto zariadenie môže poškodiť uši uživateľa. Ak tento problém vedci vyriešia, onedlho môžme čakať hry s dotykom aj na Európskom trhu.

Zdroj: itnews.sk

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (454 Hlasy)
12% (62 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 530
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37