Login
News mRx 5 2844
Celkom mladá dánska firma Danamics uvádza svoj prvý produkt - procesorový chladič ktorý na chladenie využíva extrémne dobrú tepelnú vodivosť tekutého kovu.

Firma zameraná na chladiace komponenty počítačov založená v roku 2005 by musela prísť s niečim naozaj inovatívnym, aby sa presadila u konkurencie. Danamics niečo také má a tým niečim je použitie tekutého kovu ako prostriedku na prevod tepla z chladenej plochy do rebier chladiča.

Danamics LM10 je prvým produktom tejto firmy. Na prvý pohľad celkom "obyčajný" tower dizajn je však vylepšený o technológiu tekutých kovov a pumpy, ktorá dostáva tieto kovy v rúrkach podobných heat-pipe do obehu.
Použitím tekutého kovu namiesto tradičných heat-pipe (s kvapalinou s nízkym bodom vyparovania) sľubuje Danamics dosiahnutie najlepších teplovodivých vlastností.
Keďže tekutý kov musí v rúrkach aj cirkulovať, nakoľko sa sám do pohybu nedá ako je to u kvapaliny v heat-pipe, použila firma svoju patentovanú, elektromagnetickú pumpu. Tá na rozdiel od iných púmp na tomto princípe má mať oveľa nižší prúdový odber. Pumpa neobsahuje žiadne mechanické časti, neprodukuje teda žiadne vibrácie ani zvuk. Zároveň má pumpa v podstate neobmedzenú životnosť na rozdiel od napr. vodných púmp.

Cena sa zatiaľ nevie, ale určite bude nemalá. Každopadne si budete musieť siahnuť do vrecák troška hlbšie.

zdroj: pretaktovanie.sk

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
84% (245 Hlasy)
13% (38 Hlasy)
1% (4 Hlasy)
2% (5 Hlasy)
Hlasy: 292
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 4
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,948
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 2
  • Najnovší člen: Brecho