News j0jiii 2 2419
Za vidinou ďalšieho rozvoja občianskeho združenia eSuba sa vedenie rozhodlo podporiť ďalšie odvetvie herného priemyslu. Po vzore niektorých svetových multiklanov sa aj táto organizácia rozrastá o vlastné štúdio zamerané na výrobu herných videí. K eSube sa pridalo sedem bývalých členov dreaMark a jeden bývalý MMaker z illusion-pictures a doplnil tak eSube Film Studio.


Prvým a v súčasnej dobe najväčším štúdiom na výrobu filmov s tematikou počítačových hier v Českej a Slovenskej republike je bezpochyby illusion pictures moviemakers company. Táto spoločnosť funguje už naozaj dlho a za tento čas si dokázala vybudovať naozaj dobrú povesť či už u nás alebo vo svete. Pred niekoľkými mesiacmi sa chod illusion pictures mierne skomplikoval, keď z nej odišlo hneď niekoľko kvalitných MMakerov, koly nezhodám s vedením. Títo odchovanci si založili vlastný projekt, ktorý nazvali dreaMaker.

Za dobu pôsobenia tejto organizácie, čoskoro to bude rok, dokázali vydať naozaj profesionálne videá a začali silno konkurovať s ostatnými subjektami v tejto brandži. Napríklad dielami ako UNSTOPPABLE od makera radia z hry Call of Duty 2 alebo Call of Duty 4 s Revenge2, ktoré bude mať aj pokračovanie v treťom diele ale už pod vedením eSube Film Studia.

Práve pod vedením zkúseného Radima Vinnie" Klímy by sa štúdio malo zapojiť do vytvárania movie predovšetkým pre členov multiclanu eSuba. Postupom času, po zabehnutí ďalšieho veľkého projektu, ktorý s týmto úzko súvisí a zatiaľ nebude prezradený, bude tím pracovať aj na videách pre verejnosť. "Neodchádzam preto, lebo by mi vadila spoločnosť niekoho z tímu, ale opúšťam iba toto pôsobisko, ale rozhodne nie kamarátov, ktorých som tu našiel. Pokiaľ je team zložený z viacerých ľudí, je potreba aby fungoval ako celok, ako organizmus a nie ako jednotlivci s výkyvmi," vyhlásil Klíma a ďalej vo svojom rozlúčkovom článku na webe dreaMaker predal žezlo Janovi "YounGun" Čeňkovi.

Nový šéf štúdia musí čeliť s personálnymi zmenami, nakoľko si Radim Klíma do eSube Film Studia priviedol hneď ďalších šesť tvorcov alebo grafikov. Zo zmieňovaného illusion pictures studia sa potom k sedmičke prichádzajúcich pripojil aj Petr "pumpyYy" Bína, nakoľko sa nechal zlákať zaujímavou ponukou a spoločnosti Klímy a ostatných. V rozhodovaní hral rolu aj fakt, že Bína nemal doteraz šancu sa ďalej rozvíjať.

Na otázky ako vznikol celý nápad, aké sú plány a prečo si Klíma vybral akurát túto partiu ľudí sa nám súhrnne vyjadril: "Takže prijal som túto ponuku, nakoľko si myslím, že toto nie je iba šanca robiť movie z hier, ale aj iná práca, ktorá ma osobne láka viac, pretože som už starší a hry samotné ma už nelákajú. eSuba mi ponúkla túto pozíciu a pravú náplň našej tvorby si určite nechám pre seba a až časom sa ju dozviete. Ďalej sa taktiež určite pýtate, prečo som si vybral týchto ľudí a nie iných, skúsenejších. Chcem team, ktorí nie že VEDIA robiť a vedia robiť so softvérom, ale chcem ľudí, čo CHCÚ robiť movies, majú motiváciu a je s nimi dobrá spolupráca. Pripravujeme veľa videí, á reportáži z LANiek, časom aj program pre divákov a čitateľov eSuby."

Členové eSuba Film Studia:
Radim "Vinnie" Klíma - Moviemaker, orga
Michal "Kadli" Kadlec - HW support
Aleš "lopflop" Bubílek - Moviemaker, orga
Ondra "Nexs" Drégr - Moviemaker
Zdeněk "Sitien" Vrána - Grafik
Jeffrey "paRadox" Dogge - Moviemaker
Martin "DWX" Srnka - Grafik
Petr "pumpyYy" Bína - Moviemaker, orga

Nech sa im darí a dúfam, že sem raz uverejním nejake ich CS 1.6 movie:>>

Zdroj: eSuba.eu

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne výzvy
Twitch TV
  • Servery
  • Komentáre
  • Hodnotenia
  • Články
Servery csportal.sk IP adresa Hráči Status
DM AIM
cs.csportal.sk:27001 0/14
FUN
cs.csportal.sk:27021 0/16
Retake
cs.csportal.sk:27022 0/9
Surf
cs.csportal.sk:27023 1/20
TGCW 128tick
cs.csportal.sk:27030 0/10
CSPORTAL.SK
Join to server -
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
85% (108 Hlasy)
11% (14 Hlasy)
2% (2 Hlasy)
2% (3 Hlasy)
Hlasy: 127
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 5
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,323
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 1
  • Najnovší člen: M1chal26