Login
Mystic Panther 4 2179
WiFi technológia sa postupne dostáva na popredie. Diskutuje sa o tom, že WiFi postupom času nenahradí technológiu Bluetooth, ktorá je momentálne najpoužívanejšia. Viac v novinke ..

Ako som spomínal, technológia WiFi sa dostáva do popredia. Spoločnosť Ozmo nedávno predstavila nový technológiu založenú na WiFi, ktorá efektívne umožňuje vytváranie WiFi PAN (Personal Area Network) sietí a nemá tak ďaleko od toho, aby konkurovala technológii Bluetooth.

Táto technológia je určená pre komunikáciu periférií a iných zariadení, ktoré majú WiFi čip. Ten ponúka väčšiu prenosovú rýchlosť a má menšiu spotrebu ako Bluetooth. Cena WiFi čipov by mala byť rovnako drahá ako cena Bluetooth čipov. Konkrétna priemerná spotreba ešte oznámená nebola. WiFi čipy podporujú pripojenie rýchlosťou 9 Mbit/s k akémukoľvek WiFi zariadeniu, na ktorom je nainštalovaný ovládač spoločnosti. Čipy sú malé a sú schopné pracovať na dvoch rôznych frekvenciach 2.4 GHz a 5 GHz s dosahom signálu do 10 metrov. Sú vyrobené 130 nm technológiou a majú rozmery 6 x 6 milimetrov. Batéria by mala vydržať až 9 mesiacov, no u Blueetooth sú to len 4 mesiace. Táto technológia bude podporovaná aj Intelom.

Na trh by sa tieto čipy mali dostať v priebehu tohto roku.


Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
85% (329 Hlasy)
13% (50 Hlasy)
1% (4 Hlasy)
2% (6 Hlasy)
Hlasy: 389
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 5
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 9,199
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 1
  • Najnovší člen: tomiik