Login
Mystic Panther 9 4121
Určite ste už videli rôzne filmy o zabíjackých mravcoch, ktoré ničia všetko, čo im príde do cesty. Teraz však nejde o žiaden film, ale o skutočnosť. V Texase už tieto mravce narobili mnoho problémov. Síce nezabíjajú ľudí, ale napádajú systémy najmä spoločnosti NASA. Ide o vtip ? Viac v novinke ...

Nie. Nie je to žiaden vtip. V Texase tieto mravce už napadli systémy spoločnosti NASA a to spôsobuje rôzne problémy po celom svete. Tieto mravce spôsobujú nefunkčnosť mnohých počítačov a ďalšej elektroniky, ale aj automobilov alebo systémov pre odvádzanie odpadov. Ako to bude riešiť NASA ?

Tieto mravce sú známe pod názvom Crazy Rasberry. Pohybujú sa v obrovských množstvách a pri pátraní po potrave preniknú prakticky do ľubovoľného systému, ktorý nie je vzduchotesne uzatvorený. Pokiaľ okupujú spustený počítač alebo sa v ňom nachádzajú, keď užívateľ spustí bootovanie, môže v dôsledku skratu dôjsť aj k poruche hardvéru. Privolaní technici potom nájdu útroby počítača plné zahynutých mravcov. Tieto mravce do budov prenikajú hlavne potrubím a pochádzajú pravdepodobne s Karibiku. Kolónie týchto mravcov majú viac kráľovien, čo samozrejme vedie k prudšiemu nárastu ich počtu a rýchlejšiemu šíreniu. Odborníci varujú, aby sa ľudia na vlastnú päsť nepokúšali aplikovať na počítače nejaké postreky. Do teraz nebolo nájdené žiadne vhodné riešenie pre ochranu elektorniky.

No je to celkom zaujímavé, čo sa tam deje. S filmov som nikdy nemyslel, že také obrovské kolónie mravcom môžu naozaj existovať a ničiť všetko. Najviac som zvedavý nato, ako sa to všetko bude riešiť. Tento problém pretrváva už dlho, no v takomto stave to ešte nebolo.


TOTO JE MOJA 100-ta NOVINKA :)

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
85% (329 Hlasy)
13% (50 Hlasy)
1% (4 Hlasy)
2% (6 Hlasy)
Hlasy: 389
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 7
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 9,199
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 1
  • Najnovší člen: tomiik