Mystic Panther 21 2533
Dominic Feeney, ktorý je jeden z odborníkov spločnosti Pioneer, ktorá vyrába rôznu elektroinku, nám poskytol informácie o LCD a plazme. Viac v novinke ...

Dominic Feeney tvrdí, že kvalita technológie LCD veľmy zaostáva za technológiou plazmových obrazoviek. Podľa jeho názoru, ten kto si kúpil veľké LCD urobil obrovskú chybu. LCD je síce v popularite taktmer najlepšie, no o kvalite sa to určite nedá povedať.

Výrobcovia LCD podľa neho napríklad často uvádzajú medzi vlastnosťami svojich produktov široké pozorovacie uhly, ale nespomínajú, že hoci je obraz aj zo širších uhlov stále viditeľný, jeho kvalita so vzďaľovaním sa od osi dramaticky klesá. Pozorovacie uhly plazmových displejov sú porovnateľné, ale stále je zachovaná úplná kvalita obrazu.

Medzi jeho názory patrí aj ten, že v LCD obrazovkách nieje čierna farba taká, aká má byť. Minulí rok bola zverejnená správa o výskume vedcov, ktorí zisťovali vzťah zákazníkov k jednotlivým technológiám. Ľudia sa vúčšinou priklonili k plazme, pretože mali možnosť porovnať si obe technológie vedľa seba.

Rozhodnúť sa pre správnu technológiu nového televízora nie je jednoduché. Na trhu existuje mnoho vynikajúcich plazmových televízorov, LCD TV sú však neporovnateľne lacnejšie. Kvalitu plazmy nedosahujú, často však rozhoduje cena, takže ako vždy ide o to, čo si môže človek dovoliť.

No ja osobne zatial kašlem aj na LCD aj na plazmu pretože monitor aj TV mám klasický. Podľa mojich osobných poznatkov nieje ani LCD, ani plazma tak dôverihodná, ako klasické TV a monitory. Nevýhoda je hlavne vo vypaľovaní kryštálikov. Pokiaľ je to len jeden, tak sa to prežiť dá, no pokiaľ ich je trošku viac ... ani nehovorím. A opravas tojí približne toľko, že si môžem kúpiť rovno nový monitor.

Zdroj: itnews.sk


Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne výzvy
Twitch TV
  • Servery
  • Komentáre
  • Hodnotenia
  • Články
Servery csportal.sk IP adresa Hráči Status
DM AIM
cs.csportal.sk:27001 4/14
FUN
cs.csportal.sk:27021 4/16
Retake
cs.csportal.sk:27022 0/8
Surf
cs.csportal.sk:27023 0/20
TGCW 128tick
cs.csportal.sk:27030 0/10
CSPORTAL.SK
Join to server -
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
85% (104 Hlasy)
11% (14 Hlasy)
2% (2 Hlasy)
2% (3 Hlasy)
Hlasy: 123
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 4
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,302
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 0
  • Najnovší člen: Anymall