Login
Software Panther 1 2288
Spoločnosť Sun pred pár dňami informovala o novej verzii MySQL 5.1. Mala by obsahovať mnoho zmien o ktorých už ale v novinke ...

Ako je písané v úvode, tak nová verzia MySQL 5.1 by mala obsahovať početné zmeny. Najpr ale pre tých, ktorý nevedia čo je to MySQL. MySQL je populárny databázový systém, ktorý podporuje viacero platforiem ako Linux, Windows alebo Solaris. Môžeme ho nájsť vo viacerých programovacích jazykoch ako PHP, C++ či Perl. Používa sa hlavne pri tvorbe webových aplikácií.

Ale teraz už k téme. Nová verzia MySQL by mala byť o 15 percent výkonnejšia ako verzia 5.0. Naďalej bude voľne dostupná a rovnaké ostanú aj licenčné podmienky. Verzia 5.1 by mala priniesť mnoho technologických inovácii, ktoré nám dovolia pristúpiť bližšie ku enterprise databázam. Najväčšiou novinkou bude časovač udalostía možnosť nechať vykonávať pravidelne v určených časoch definované SQL príkazy. Medzi novinky bude taktiež patriť podpora dvoch XML funkcií a to ExtractValue a UpdateXML. Taktiež budú zlepšené funkcie u MySQL Clustera a možnosť rozdeliť tabulku na viacero casti. Verzia 5.1 bude prístupná od júna tohto roku.

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
84% (245 Hlasy)
13% (38 Hlasy)
1% (4 Hlasy)
2% (5 Hlasy)
Hlasy: 292
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 7
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,948
  • Nových členov dnes: 2
  • Nových členov včera: 11
  • Najnovší člen: Brecho