Hardware Panther 0 1894
Už od roku 2005 Google v tichosti spolupracuje s firmou Android, ktorá sa zaoberá softvérom pre mobilné telefóny. Do vedenia tejto sekcie sa im podarilo obsadiť skúsených vývojárov Andyho Rubina a Richa Minera. Pracuje teda Google na telefóne alebo len na operačnom systéme pre telefóny ?

Vývojom OS pre mobilné telefóny by Google zaplnil dieru na trhu, pričom by mohol konkurovať rôznym platformám, napríklad Microsoftu a ich Windows Mobile. Základom by mal byť operačný systém vyvinutý na báze open source Linuxu. Veľkou výhodou tohto systému má byť fakt, že by mal byť zadarmo, a to aj pre výrobcov mobilných telefónov, ktorí nebudú musieť platiť za licenciu. Treba sa však pozrieť aj na odvrátenú stranu tejto mince – v tomto prípade ide o reklamy. Tie by sa mali na týchto mobiloch objavovať o niečo častejšie, než býva zvykom. A práve z reklám by mal Google opäť profitovať. Na druhej strane cena mobilov s týmto operačným systémom má byť citeľne nižšia.
Ďalším možným cieľom Googlu je vytvorenie vlastného operátora. Naznačuje to ich úspešné lobovanie vo Federal Communications Commission. Podarilo sa im totiž presadiť súbor pravidiel pre operátora, ktorý by v blížiacej sa aukcii získal „bezdrôtové spektrum“. A Google by mohol dať ponuku...

Kroky Googlu vyvolali vlnu nevôle, predovšetkým u jedného z jeho partnerov – spoločnosti Vodafone. Generálny riaditeľ tejto spoločnosti Arun Sarin sa dokonca otvorene pýta, čo nové ešte môže priniesť Google. Napriek tomu prvé telefóny postavené na tejto platforme majú byť dostupné už začiatkom budúceho roka. Väčšina zákazníkov totiž kupuje mobilné telefóny u operátorov a tí často určujú, aký systém na nich bude nahratý.


Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne výzvy
Twitch TV
  • Servery
  • Komentáre
  • Hodnotenia
  • Články
Servery csportal.sk IP adresa Hráči Status
DM AIM
cs.csportal.sk:27001 4/14
FUN
cs.csportal.sk:27021 4/16
Retake
cs.csportal.sk:27022 0/8
Surf
cs.csportal.sk:27023 5/20
TGCW 128tick
cs.csportal.sk:27030 0/10
CSPORTAL.SK
Join to server -
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
84% (103 Hlasy)
11% (14 Hlasy)
2% (2 Hlasy)
2% (3 Hlasy)
Hlasy: 122
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 3
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,297
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 0
  • Najnovší člen: P4T0_SVK