Login

Na českú športovú scénu prichádza dlho očakávaná súťaž zameraná na rozvoj talentov

Community Majo 0 342
Súťaž zameraná na rozvoj mladých a nádejných hráčov československej scéne dlho chýbala. Nový projekt Vodafone Talent League má za cieľ túto situáciu zmeniť a poskytnúť mladým hráčom dlhodobú súťaž určenú na ich rozvoj a získanie cenných skúseností. Vodafone Talent League bude prepojená s Tipsport MČR CS, a najúspešnejšie amatérske tímy sa navyše stretnú pred publikom vo Vodafone PLAYzone Aréne.

Kvalifikácie do pilotného ročníka novej súťaže Vodafone Talent League začnú už na začiatku júna a budú prebiehať zhruba mesiac. Takto sa uskutočnia celkom štyri akcie. Tie sú určené predovšetkým začínajúcim hráčom, pre ktorých sú dôležité najmä skúsenosti s profesionálnym e-športom. Finančné dotácie alokuje usporiadateľská agentúra PLAYzone na preplatenie nákladov tímov spojených s postupom do záverečných zápasov, ktoré prebehnú vo Vodafone PLAYzone Aréne pred živým publikom.

Z dôvodu zachovania amatérskeho ducha súťaže implementovali organizátori niekoľko pravidiel, ktoré obmedzujú účasť profesionálnych hráčov z úspešných domácich celkov. Zároveň sa tiež súťaž riadi kódexom správania sa správneho hráča a hráčky. Na ňom sa podieľal hlavný partner projektu, spoločnosť Vodafone, ktorý sa dlhodobo angažuje v oblasti rozvoja začínajúcich športových hráčov.

Je pro nás důležité podporovat mladé lidi v jejich snech a dát jim možnost si je realizovat. A Vodafone Talent League je k tomu ideálním prostředkem ve světě gamingu,“ hovorí Barbora Kožíšková, riaditeľka pre značku a komunikácií Vodafonu.

Z izbičky pred divákmi
Každý profesionálny hráč potvrdí, že zápasy pred živým publikom sú oveľa zábavnejšie ako online súperenie. Veľké športové turnaje sveta hostia svoje finále na štadiónoch či v halách pred tisíckami i desaťtisícami fanúšikov. Cieľom Vodafone Talent League je hráčom tento zážitok priblížiť. Celá súťaž začne online, ale samotné finále pre tie najlepšie tímy sa odohrá vo Vodafone PLAYzone Aréne, kde môže svojich favoritov prísť podporiť vyše 200 fanúšikov. Hráči tak na vlastnej koži zažijú, aké to je hrať pod tlakom, kedy na nich mieria objektívy kamier a stovky párov očí na mieste aj na streame.

Žádný sport, ani esport, netvoří jen největší turnaje, ty jsou jen špičkou ledovce. Aby mohla fungovat vrcholová fotbalová liga, je potřeba ekosystém sahající až k žáčkům a školním turnajům v kopané. Stejně tak platí, že pro fungování mistrovských esportových utkání tu musí být soutěž, která začínajícím hráčům pomůže v rozvoji. Přesně takovou chceme ve spolupráci s naším partnerem PLAYzone vytvořit“, dodáva Barbora Kožíšková.

Spojenie s Vodafónom, ktoré má zmysel
Vodafone dlhodobo podporuje e-šport v Českej republike. V roku 2021 sa stal hlavným partnerom najprestížnejšej športovej súťaže u nás – Vodafone MČR v CS:GO. Potom sa podieľal na otvorení modernej športovej arény postavenej v pražskom obchodnom centre Westfield Chodov. Spoločnosť sa tiež stala hlavným partnerom slovenských prenosov najväčších turnajov sveta v hre Counter-Strike 2, ako sú ESL Katowice, ESL Pro League, BLAST Premier alebo z Majoru. Ten spoluorganizuje vydavateľ hry, spoločnosť Valve, a ide o najvyššiu métu, ktorú je možné v hre Counter-Strike 2 dosiahnuť. Teraz sa Vodafone zameria aj na súťaž podporujúcu dlhodobý rozvoj talentov.

Komunita po podobné soutěži volala už dlouho. I my v PLAYzone víme, že na naší scéně turnajová série nebo liga, zaměřená převážně na amatérské a začínající hráče, chyběla. Uvědomujeme si, že taková soutěž nikdy nebude mít dosah srovnatelný s těmi největšími turnaji, jako je například MČR. O to náročnější bylo najít spolehlivého partnera, který by nám pomohl koncept rozjet a strategicky rozvíjet. Díky společnosti Vodafone nyní můžeme poskytnout všem fanouškům a hráčům Counter-Strike příležitost si zahrát turnaje srovnatelné s těmi pro profesionály. A za to patří společnosti velký dík,“ hovorí Pavel Kristián z agentúry PLAYzone, hlavný organizátor Tipsport MČR CS.

Prepojenie s najväčšou lokálnou súťažou
Vodafone Talent League prinesie tým najlepším tímom okrem skúseností z online aj LAN prostredia aj unikátnu šancu zmerať sily s českými profesionálmi. Víťaz celej súťaže získa priamy postup na najbližšiu zastávku Road to MČR a znie už je to len krôčik na vrchol českej a slovenskej scény - novembrové finále Tipsport MČR CS v Brne, kde sú každoročne korunovaní noví majstri Czech Republic.png flag Českej republiky.

Jsme rádi, že tady bude nová soutěž jako Vodafone Talent League, do které se může přihlásit každý, a zároveň bude rozvíjet mladé perspektivní hráče. Pro naši organizaci je důležité vychovávat mladé talenty a tato soutěž je může posunout zase o level výše. Je lepší zkusit reálnou týmovou hru a posouvat se například v komunikaci, než jen hrát stále dokola FACEIT a huntit ELO,“ hovorí Jiří Plevka, Team Manager tímu Dynamo Eclot, ktorý tento rok získal Tipsport Grand Slam, a odniesol si tak 2 000 000 Kč.

Pre viac informácií sledujte e-športový portál www.playzone.cz.

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (468 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 545
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37