Login

Finančný rekord českého športu. Dynamo Eclot si za víťazstvo z Prahy odváža 2 milióny korún

Tournament Majo 0 132
Tipsport Grand Slam pozná svojho držiteľa. Odmenu za víťazstvo v piatich z ôsmich po sebe idúcich turnajov série Tipsport MČR CS vo výške 2 milióny korún si odváža tím Dynamo Eclot. Ide o historicky najvyššiu odmenu z športovej súťaže, aká kedy bola v Česku a na Slovensku vyplatená. Dynamo Eclot triumfom na Tipsport CS Winter potvrdzuje, že aj tento rok chce tím bojovať iba o priečky najvyššie a získať svoj prvý titul majstra SR.

Herná organizácia Dynamo Eclot bola založená v roku 2015. O šesť rokov neskôr do nej investoval Petr Dědek, ktorý tím prepojil s hokejovým tímom Dynamo Pardubice. Dynamo Eclot v súčasnosti vedie Petr Dedek mladší spolu s Martinom Novotným, zakladateľom organizácie. Obaja videli historický úspech svojho tímu priamo vo Vodafone PLAYzone Arene.

tipsport-grand-slam-02


„Je nádherné sledovat, jak několikaletá práce nese ovoce. Obrovský dojem na mě udělalo, že hráči udrželi pevné nervy a otočili výsledek v rozhodující mapě, a to, jakou fanouškovskou podporu Dynamo Eclot má. Díky vám všem a nebojte se, teprve se rozjíždím,“ hovorí Petr Dedek mladší.

Pokračovanie minuloročnej dominancie
Tri zápasy, tri víťazstvá, každé z nich v troch mapách pomerom 2:1. Dynamo Eclot vo Vodafone PLAYzone Arene ovládlo prvý offline turnaj tohtoročnej Tipsport MČR CS sezóny. Ich úspech neznamenal iba najvyšší počet kvalifikačných bodov pre postup do brnenského finále, ktoré sa odohrá v novembri, a finančnú odmenu 180 000 Kč za víťazstvo v turnaji. Vďaka dominantnému výkonu v minuloročnej sezóne, kedy okrem záverečného finále ovládli všetky čiastkové turnaje, získali hráči Dynama Eclot 2 milióny korún, najvyššiu odmenu v histórii českých a slovenských súťaží.

tipsport-grand-slam-03


„Naše vítězství v Tipsport Grand Slamu je pro nás nejen obrovský úspěch, ale také potvrzení toho, že soustavná práce, trpělivost a láska k esportu mohou přinést neuvěřitelné výsledky. Jsem hrdý na naše hráče, kteří se neustále zdokonalují, a na naše fanoušky, kteří nás podporují na každém turnaji. Každý trénink, každý turnaj a každý fanoušek nás posunul blíže k tomuto úspěchu a tato výhra je důkazem toho, že s vášnivým týmem a cílevědomostí můžeme dosáhnout i těch největších met. Děkujeme vám za vaši podporu!“ opisuje Martin Novotný, zakladateľ a CEO Dynamo Eclot.

tipsport-grand-slam-04


Prekvapivý víťaz
Tipsport Grand Slam bol predstavený na začiatku roku 2022, kedy agentúra PLAYzone oznámila kampaň Revolúcia v športe. Okrem zmeny formátu turnaja Tipsport MČR CS a výrazného navýšenia finančnej dotácií turnajov bola odhalená aj Vodafone PLAYzone Arena – najväčšie deportové centrum v Česku. A práve v jej priestoroch vôbec po prvýkrát niektorý z tímov dosiahol Tipsport Grand Slamu. V čase, keď bola táto odmena predstavená, predpokladali analytici, že si pre ňu ide jediný tím – SINNERS. Vtedy dominujúci celok ale svoju rolu nepotvrdil a pred Dynamom Eclot sa musel skloniť aj v rozhodujúcom finále.

tipsport-grand-slam-05


„Jsou to už více než dva roky, kdy jsme týmům a fanouškům oznámili nový formát soutěže. Tehdy jsme si všichni mysleli, že si pro Tipsport Grand Slam jde jediný tým. Dynamo Eclot, ale dokázalo dlouhodobou koncepční prací podávat stabilní výkony a v roce 2023 si pro sebe uzmout neoficiální titul české counterstrikové jedničky. Svoji dominanci sice v památném brněnském finále nedokázali přetavit v titul mistrů ČR a získat Tipsport Grand Slam už na konci loňského roku, druhou šanci už si ale uniknout nenechali. Gratuluji všem, kdo se na tomto obrovském týmovém úspěchu podíleli,“ hovorí Pavel Kristián z agentúry PLAYzone, hlavný organizátor Tipsport MČR CS.

tipsport-grand-slam-06


Odplata nechceného snipera
Posledný turnaj zo série Tipsport MČR CS, ktorý SINNERS ovládli, bolo finále v Brne v novembri 2022. Odvtedy sa nezastaviteľná sila hriešnikov zadrhla. Vtedy ich dres obliekal sniper David „forsyy“ Biely, dnes nová posila Dynama Eclot. Ten bol po zisku titulu majstra SR nahradený Tomášom „oskar“ Šťastným, ktorý je v tejto hre historicky najúspešnejším českým hráčom. O necelý rok a pol neskôr je to ale David Biely, ktorý má dôvod na radosť. Symbolicky to bol práve on, kto proti SINNERS ukončil obe víťazné mapy. Jeho trefy znamenali, že nadvláda Dynama Eclot v slovenských súťažiach naďalej pokračuje.

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (454 Hlasy)
12% (62 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 530
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37