Login

FOTOREPORTÁŽ: Historický zápas, žiadosť o ruku a show hviezd českého rapu. Tohtoročné MČR bolo plné emócií

Community Majo 0 945
Najväčší česko-slovenský herný festival MČR privítal v Brne na 25 000 návštevníkov. Počas troch dní ponúkol niekoľko unikátnych okamihov. V turnaji Tipsport MČR CS sa tímu Sampi.Tipsport ako prvému tímu histórie podarilo otočiť finále zo stavu 0:2 na 3:2. Na turnaj nezabudnú fanúšikovia ani vďaka žiadosti o ruku, ktorá prebehla priamo na hlavnom pódiu. O zábavu ale bolo postarané na každom kroku. Herný festival totiž zaplnil plochu cez 6000 m2.

mcr-brno-2023-02


MČR, ktoré je súčasťou festivalu LIFE!, prebehlo na BVV – Brnenskom výstavisku už deviatykrát. Tentoraz sa však vďaka stále narastajúcemu záujmu museli organizátori presunúť do pavilónu P, ktorý je najväčšou halou na výstavisku. „Letos jsme zvětšili výstavní plochu, a už dnes víme, že i příští rok se budeme potřebovat rozšířit. Zájem návštěvníků je obrovský, čehož si nesmírně vážíme,“ opisuje Lukáš Pleskot, výkonný riaditeľ agentúry PLAYzone, ktorá MČR organizuje.

mcr-brno-2023-07


Historický zápas o 3 milióny
V Brne sa stretli 4 najlepšie české tímy v hre Counter-Strike 2. Už po semifinálových dueloch bolo rozhodnuté, že libereckí SINNERS po štyroch rokoch na zlaté medaily nedosiahnu. Do finále totiž postúpili Sampi.Tipsport a Dynamo Eclot, ktorého hráči si mohli z Brna odniesť okrem 1 milióna korún za výhru aj bonus 2 milióny korún za zisk Tipsport Grand Slamu. Ten je odmenou tímu, ktorý vyhrá 5 z 8 po sebe idúcich turnajov. A práve na Tipsport MČR CS v Brne sa mohli hráči Dynama Eclot radovať piatykrát.

mcr-brno-2023-08


A boli naozaj blízko. Búrlivá atmosféra v hale ich hnala dopredu a rozbehnutí strelci viedli už 2:0. Takmer všetci v hale si mysleli, že o novom majstri ČR je rozhodnuté. Sampi.Tipsport ale predviedli historický obrat, ktorý sa pred nimi nikomu nepodaril. Celý priebeh pred burácajúcim davom otočili a stali sa majstrami Czech Republic.png flag Českej republiky. Najväčšia hviezda nových šampiónov Matúš „Matys“ Šimko navyše získal cenu MVP rádia SPIN za najužitočnejšieho hráča finálového turnaja.

mcr-brno-2023-05


„Na tohle finále budeme všichni vzpomínat celý život. Oba týmy burcovaly své fanoušky a ti jim to vraceli hlasitým skandováním. Hráči se jim za to odměnili nejvyrovnanějším finále v historii MČR. Těžko se to popisuje slovy, takový zápas opravdu musíte zažít,“ komentuje Lukáš Pleskot.

Na MČR sa rozdávali aj ďalšie medaily. Finále tu totiž malo aj Samsung MČSR v mobilných hrách. A opäť to boli Sampi.Tipsport, ktorí sa radovali z triumfu, tentoraz v hre Brawl Stars. Titul z hry LoL: Wild Rift obhájil Patrik „Patres“ Krešťák. Do novej sezóny pred publikom vstúpili aj hráči futbalového simulátora EA FC (predtým FIFA). Prvú zastávku turnaja MČR EA FC powered by Hyundai ovládol aktuálny majster SR Matej „Matejs“ Dunka u tímu Entropiq.

mcr-brno-2023-04

mcr-brno-2023-06


Žiadosť o ruku, vstup medzi legendy
Prekvapivým momentom sa stala žiadosť o ruku, ktorú úplne zaplnené hľadisko ocenilo poriadnym fandením. Na hlavný stage sa toho odohralo ale oveľa viac. Do NVIDIA Siene slávy česko-slovenského športu bol uvedený ako ôsmy člen Petr Jirák známy pod prezývkou Xnapy za svoju dlhodobú prácu, predovšetkým potom v rozvoji League of Legends komunity. Xnapy patrí medzi najvýraznejšie osobnosti nielen herného sveta, ale aj medzi najúspešnejších českých youtuberov. Na pódiu sa predstavili aj rapperi Maniak a Marpo so svojim Troublegangom. Tí odohrali nielen Halftime Show pred začiatkom finálového zápasu, ale s fanúšikmi si užili do ranných hodín aj následnú MČR párty. Nedeľa potom patrila turnaju Pringles Challenge, ktorého sa mohli zúčastniť amatérske tímy a zahrať si o zaujímavé ceny. Z víťazstva sa radoval tím Chimer. Celkom sa na Brnenskom výstavisku predstavili viac ako dve desiatky vystavovateľov. Nechýbali tu spoločnosti ako Vodafone, Hyundai, Česká spořitelna, Samsung či Pringles.

mcr-brno-2023-03


Konečné poradie
Tipsport MČR CS 2023
- Sampi.Tipsport
- Dynamo Eclot
- Team Unity
- SINNERS

Samsung MČSR Brawl Stars
- Sampi.Tipsport
- GLORE
- Kk.

Samsung Wild Rift
- Patrik „Patres“ Křešťák
- Ngoc „Minoj“ Chien Nguyen
- Daniel „Gnarmut“ Červenka

MČR FC 24 powered by Hyundai – první zastávka
- Matěj „Matejs“ Dunka
- Lukáš „T9Laky“ Pour
- Dominik „Seron“ Čermák

Aftermovie | Tipsport MČR CS 2023


Partneri turnajov
Hlavným partnerom tohtoročnej sezóny MČR v CS je stávková kancelária Tipsport. Ďalšími partnermi sú sieť reštaurácií KFC, výrobca počítačových zostáv HAL3000, výrobca herných stoličiek DXRacer, výrobca herných monitorov AOC, výrobca herných zariadení AORUS, výrobca optických prístrojov a kancelárskych zariadení Canon a Česká mincovňa. Mediálnymi partnermi sú televízne stanice CNN Prima NEWS, rádio SPIN a herný magazín Score.

Hlavným partnerom novej sezóny MČR v hre EA FC je výrobca automobilov Hyundai, poisťovňa Kooperatíva a výrobca monitorov Philips Envia.

Hlavným partnerom MČSR v hrách Brawl Stars a League of Legends: Wild Rift je výrobca mobilných telefónov Samsung.

MČR je organizované za podpory mesta Brna.

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (468 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 545
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37