Login

Najväčší herný festival v Česku sa blíži. MČR láka na stovky herných vychytávok, obrovskú gamingovú zónu aj turnaje v e-športe

Tournament Majo 0 150
Najväčší česko-slovenský herný festival MČR už tento mesiac privíta svojich návštevníkov. Hlavná gamingová udalosť roka prebehne od 24. do 26. novembra v pavilóne P, v najmodernejšej a najrozľahlejšej hale na BVV Brnenskom výstavisku. Desiatky vystavovateľov tu predstavia viac ako stovku herných zariadení a na mieste prebehne niekoľko športových turnajov v populárnych herných tituloch. Svoju show predvedú rapperi Maniak a Marpo so skupinou TroubleGang. Do Brna sa navyše chystajú aj populárne osobnosti českej hernej scény. Vďaka svojmu rozmanitému programu ponúkne MČR zábavu pre celú rodinu.

bvv-brno-mcr-2024-thumb.jpg


MČR, ktoré je súčasťou festivalu LIFE!, prebehne v Brne už deviatykrát. Vôbec prvýkrát sa ale z dôvodu zvyšujúceho sa záujmu návštevníkov presunie do pavilónu P, najväčšieho a najmodernejšieho priestoru na Brnenskom výstavisku.

I letos připravujeme oslavu pro každého. Je jedno, zda patříte mezi náročné pařany, občasné hráče, nebo vás baví jen jejich sledování. Nezáleží, zda preferujete nabušenou herní sestavu, nebo si občas zahrajete na mobilu. Na MČR najdete spoustu zábavného programu, určeného právě vám. Během let se festival otevřel široké veřejnosti a dnes jde o událost určenou pro každého,“ popisuje Lukáš Pleskot, výkonný riaditeľ agentúry PLAYzone, ktorá MČR organizuje.Súboje o milióny, rapperská show aj hviezdy YouTube
Štyri najlepšie tímy turnaja Tipsport MČR CS zvedú súboj o jeden milión korún v novom športovom titule Counter-Strike 2. Najväčšiu pozornosť sa ale obracia na tím Dynamo Eclot. V predchádzajúcich šiestich turnajoch zvíťazili jeho hráči hneď štyrikrát a majú našliapnuté na prepísanie histórie. Pokiaľ sa im triumf podarí aj v Brne, získajú ako vôbec prvý tím Tipsport Grand Slam. Odniesť si tak môžu hneď tri milióny. Finále tohtoročného Tipsport MČR CS opäť zaháji špeciálnu Halftime Show. Jej headlinerom sa stal rapper Marpo so svojim TroubleGangom a do varu privedie fanúšikov aj rapper Maniak. Tým ale ich vystúpenie neskončí. Po korunovácii nových českých majstrov sa vrátia, aby odohrali svoj koncert počas špeciálnej MČR party.

mcr-ba-2023-14.jpg


Na festivale môžu ľudia ďalej navštíviť obrovskú gamingovú zónu a vyskúšať si viac ako stovku špičkových herných zariadení – od mobilných telefónov cez počítače a konzoly až po virtuálnu realitu. Sezónu tu pred publikom začnú najlepší českí a slovenskí efotbalisti v rámci turnaja MČR FC powered by Hyundai. Svojej obľúbenej súťaže sa dočkajú aj fanúšikovia mobilných hier. Samsung MČSR ponúkne finále v hrách Brawl Stars a League of Legends: Wild Rift. Zábavu si návštevníci užijú aj počas unikátnej Pringles Challenge v League of Legends. V neposlednom rade sa rozšíri NVIDIA Sieň slávy českého športu o svojho ôsmeho člena. Každý deň prebehne aj žrebovanie tomboly o veľa hodnotných cien.

Na MČR sa môžu návštevníci stretnúť aj s poprednými youtubermi a streamermi, ktorých na sociálnych sieťach sledujú milióny fanúšikov. Medzi najväčšie hviezdy festivalu patria Herdyn, MenT či Xnapy. Svojimi nápaditými kostýmami sa pochvália aj cosplayeri.

Celý program MČR 2023 nájdete tu.

mcr-2023-cosplay-zaklinac.jpg


Vstupenky
Základnú jednodennú vstupenku zaobstarajú záujemcovia na oficiálnych stránkach MČR. Základný jednodenný vstup vyjde na 200 Kč. V ponuke sú ďalej jednodňové a trojdňové Premium balíčky za 459 Kč, respektíve 999 Kč. S nimi získajú držitelia navyše 3x lístok do tomboly, 3x poukaz na Red Bull, exkluzívnu visačku s kľúčenkou na krk (prípadne visačku vo farbách zvoleného tímu), vstup na sobotňajšej MČR party, miesto v šatni na uschovanie vecí zadarmo a možnosť sedenia na stoličkách priamo pred stage.

Najnáročnejší fanúšikovia si môžu zakúpiť trojdňový VIP balíček, v ktorom získajú okrem spomínaných výhod aj vstup do VIP zóny, nedeľnú exkurziu do backstage s vedúcim projektu MČR, podpísaný plagát víťazov Tipsport MČR CS a poukaz na MČR merch s možnosťou výberu trička či mikiny. Cena najvyššieho balíčka je 2999 Kč. Všetky vstupenky oprávňujú na navštívenie celého festivalu Life!, ktorý obsahuje sekcie SPORT Life!, DANCE Life!, IN-JOY Life.

tipsport-mcr-2022-02.jpg


Partneri turnajov
Hlavným partnerom tohtoročnej sezóny MČR v CS je stávková kancelária Tipsport. Ďalšími partnermi sú sieť reštaurácií KFC, výrobca počítačových zostáv HAL3000, výrobca herných stoličiek DXRacer, výrobca herných monitorov AOC, výrobca herných zariadení AORUS, výrobca optických prístrojov a kancelárskych zariadení Canon a Česká mincovňa. Mediálnymi partnermi sú televízna stanica CNN Prima NEWS, Rádio Spin a herný magazín Score.

Hlavným partnerom novej sezóny MČR v hre EA FC je výrobca automobilov Hyundai, poisťovňa Kooperatíva a výrobca monitorov Philips Envia.

Titulárnym partnerom MČSR v hrách Brawl Stars a League of Legends: Wild Rift je výrobca mobilných telefónov Samsung.

MČR je organizované za podpory mesta Brna.

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
85% (420 Hlasy)
12% (59 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 493
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37