Login

Začína súboj o milióny a postup medzi svetovú elitu

Tournament Majo 0 256
Najprestížnejší český športový turnaj Tipsport MČR CS:GO už pozná podobu sezóny 2023. Aj tento rok sa hráči stretnú o lukratívne odmeny. Tímy si v tomto roku v rámci série Tipsport CS:GO Road to MČR a Tipsport MČR rozdelia čiastku cez 4 200 000 korún. V priebehu roka sa diváci môžu tešiť na štyri živé akcie a desiatky priamych prenosov. Vďaka exkluzívnemu partnerstvu usporiadateľskej agentúry PLAYzone s najväčším športovým organizátorom sveta ESL sa víťazi turnajov v Bratislave a Brne opäť pokúsia prebojovať medzi svetovú elitu.

mcr-brno-2022-04.jpg


Narastajúcu popularitu českého športu dokladá aj zvyšujúci sa záujem stávkarov. V spoločnosti Tipsport sa aktuálne jedná o šiesty najtipovanejší šport. Veľkou mierou sa o to zaslúžil práve turnaj Tipsport MČR CS:GO, čo potvrdzuje aj Martin Ptáčník, Head of Sponsorships and Events zo spoločnosti Tipsport:
„V loňském roce jsme odstartovali revoluci, která přepsala historické tabulky českého esportu. Zaznamenali jsme rekordy ve sledovanosti i v zájmu sázkařů. O projektu psala česká i zahraniční média. Společně s Playzone se nám podařilo posunout českou scénu kupředu. I v roce 2023 Tipsport přinese fanouškům esportu, sázkařům i široké veřejnosti spoustu skvělých esportových zážitků, napínavých zápasů a neopakovatelných momentů, stejně jako jedinečnou nabídku sázkových příležitostí.“

mcs-2022-brno-03.jpg


Víťaz brnenského finále Tipsport MČR CS:GO 2023 si odnesie 1 milión korún a postup do kvalifikácie ESL Pro League. Ešte predtým naň ale čakajú tri turnaje pred živým publikom v rámci série Tipsport CS:GO Road to MČR. Prvýkrát sa v aktuálnej sezóne pred fanúšikmi predstavia najlepšie Czech Republic.png flagčesko-Slovakia.png flagslovenské tímy v pražskej Vodafone PLAYzone Arene, a to konkrétne od 7. do 9. apríla. Ďalšie dva turnaje potom bude hostiť Bratislava a znovu Praha a finále prebehne tradične na jeseň v Brne. Tímy si v tohtoročnej sezóne rozdelia 4 200 000 korún, a to v rámci finančných odmien za umiestnenie (prize money), dotácií pre tímy a špeciálneho bonusu za prácu s fanúšikmi.

Pavel Kristián z agentúry PLAYzone, hlavný organizátor Tipsport MČR CS:GO, vysvetľuje:
„I letos bude závěr sezony okořeněn soubojem o rovný milion korun. Každý vítěz turnaje série Tipsport Road to MČR odejde bohatší o další čtvrt milionu korun. Celkové finanční odměny jsme se letos rozhodli rozdělit i na další náklady, které mají za cíl ulehčit rozpočtům zúčastněných týmů. Proto se v roce 2023 více zaměříme na finanční pomoc týmům s nákladovými položkami, jako jsou strava, ubytování či cestovní výdaje. Pro týmy jsme si připravili také motivaci v podobě fanouškovského bonusu. Ten nám umožní blíže spolupracovat s organizacemi, a společně tak rozšiřovat esportovou komunitu u nás.“

mcr-brno-2022-03.jpg


V hre bude opäť aj Tipsport Grand Slam, teda finančný bonus vo výške dvoch miliónov korún nad rámec celkovej prize money. Tipsport Grand Slam automaticky získa tím, ak sa mu podarí zvíťaziť v piatich z ôsmich po sebe idúcich turnajoch. Už túto sezónu sa to môže podariť libereckým SINNERS (víťaz Tipsport MČR CS:GO 2022) alebo pardubickému Dynamu Eclot (víťaz Tipsport CS:GO Online 2022). Tentokrát im v ceste bude stáť iba československá konkurencia. Turnajov sa totiž tento rok môžu zúčastniť iba tímy z Czech Republic.png flag Česka a Slovakia.png flag Slovenska. Tie sa tak budú môcť divákom predviesť vo väčšom počte, a potvrdiť tým neustále sa zvyšujúcu úroveň a vyrovnanosť lokálnej scény.

Šanca pre každého
Na pomyselný trón určený pre slovenských šampiónov si sadli už trikrát v rade SINNERS. Aj v roku 2023 však dostáva šancu získať ich skalp každý. Kvalifikácie sú opäť otvorené pre všetkých hráčov, a to cez turnaje organizované na portáli playzone.cz.

Výkonný riaditeľ agentúry PLAYzone Lukáš Pleskot hovorí:
„Letos startuje už 12. ročník MČR ve hře Counter-Strike: Global Offensive. Po celou tuto dobu prosazujeme myšlenku, že mistrem Česka se může stát každý. A ani tato sezona nebude výjimkou. Amatérům se tak otevírá jedinečná možnost, jak mohou poměřit své dovednosti s česko-slovenskou špičkou a potkat své idoly přímo ve hře. A kdo ví, třeba letos do ESL vyšleme dosud neobjevené talenty.“

Harmonogram súťaže
 • 17. marca – prvý priamy prenos jarného turnaja Tipsport CS:GO Praha
 • 7. až 9. apríla – Offline finále Tipsport CS:GO Praha
 • Máj – Tipsport CS:GO Bratislava
 • Október – Jesenný turnaj Tipsport CS:GO Praha
 • November – Tipsport MČR CS:GO

Titulárnym partnerom tohtoročnej CS:GO sezóny je stávková kancelária Tipsport. Ďalšími partnermi sú výrobca počítačových zostáv HAL3000, výrobca energetických nápojov RedBull, sieť reštaurácií KFC a výrobca herných zariadení AORUS.

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
85% (329 Hlasy)
13% (50 Hlasy)
1% (4 Hlasy)
2% (6 Hlasy)
Hlasy: 389
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
 • Hostí Online: 4
 • Žiadny člen nie je Online

 • Registrovaní členovia: 9,199
 • Nových členov dnes: 0
 • Nových členov včera: 1
 • Najnovší člen: tomiik