Login

Jedno prekvapenie za druhým! Outsiders sa stali šampiónmi IEM Rio Major 2022!

Tournament Vick 0 1342
Sen sa stal realitou, a to hlavne pre Outsiders! Najväčšie prekvapenie roku 2022 je za nami a boli to práve Outsiders, ktorí zdolali Heroic 2:0 vo finále a vyhrali IEM Rio Major 2022. Pre niektorých je to sklamanie, pre niektorých radosť. Je to upset, ktorý určite nikto nemohol čakať.

Keď FaZe, Vitality aj NIP vypadli už v Legends Stage, nezostalo veľa favorizovaných tímov, ktorí by mohli zvíťaziť a vyhrať druhý major tohto roku. Do štvrťfinále sa dostali z favoritov len NaVi, Heroic a Cloud9. Bohužiaľ sa do semifinále a následného finále dostali iba Heroic. Vo finále narazili na Outsiders, ktorí im nedali šancu a prehrali tak 2:0 na mapy.

Pre Outsiders bol tento major jeden z najlepších, možno aj najlepší turnaj od vzniku. Prehrali iba dva zápasy a to v Challengers Stage proti MOUZ a v Legends Stage proti Heroic. V play off nedali nikomu šancu a prehrali iba jednu mapu proti MOUZ.

Outsiders si tak vybojovali prvý major, odmenu 500 000$ a získali 1. miesto v HLTV World Ranking.

Outsiders a ich dominantnosť na IEM Rio Major 2022
Outsiders[02:00]Heroic
Outsiders[02:01]MOUZ
Outsiders[02:00]fnatic
Outsiders[02:00]MOUZ
Outsiders[16:14]Team Spirit
Outsiders[16:12]Ninjas in Pyjamas
Outsiders[09:16]Heroic
Outsiders[02:00]fnatic
Outsiders[16:12]Vitality
Outsiders[16:12]IHC
Outsiders[06:16]MOUZ


Keď odbočíme od finalistov a zápasov, tak počas celého majoru prebiehala na Twitteri diskusia ohľadom divákov v aréne, ktorí fandili a chodili na zápasy len keď hral brazílsky tím. Na Twitteri nájdete plno videí, ktoré ukazujú prázdne arény, ticho ako v knižnici pri zápasoch ako Outsiders vs MOUZ – a naopak plné arény a hukot, keď hrala FURIA proti NAVI.

FURIA vs NAVI - video z arény
Outsiders vs MOUZ - video z arény

Diskusia na Twitteri pokračovala, keď @Jake Sucky napísal:

"The latest CSGO debate is the crowd for the Rio Major in Brazil seemingly only showing up when FURIA is playing. Place goes from absolute mayhem for NAVI vs. FURIA - to this for Mouz vs. Outsiders"

Preklad: "Najnovšia diskusia ohľadom CSGO je dav na Majoru v Brazílii, ktorý sa zdanlivo objavuje len vtedy, keď hrá FURIA. Miesto siaha od absolútneho chaosu, keď hrá NAVI vs. FURIA a potom k tomuto, keď hrá MOUZ vs. Outsiders."

Pre kontext, takto vyzerala aréna, keď hrala FURIA vs. NAVI
iem-rio-2022-01.jpg


A takto vyzerala aréna, keď hráli Outsiders vs. MOUZ


Diskusie boli, sú a budú. Za mňa bol toto veľmi vydarený major a dalo sa čakať, že aréna bude fandiť domácim tímom, tak ako to býva aj v iných športoch. Aj napriek tomu diváci urobili veľkú show a urobili z tohto majoru jeden z najlepších v histórii CS:GO. Uvidíme, či budeme svedkami novej éry Outsiders.

Zdroj:
HLTV.org, @Jake Sucky, @StrikerHLTVorg

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (477 Hlasy)
11% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 554
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37