Login

Zlatý hetrik. Novými majstrami v hre CS:GO sa stávajú SINNERS

Tournament Majo 0 1019
Šampionát Tipsport MČR CS:GO pozná nových majstrov. Turnaj ovládli SINNERS a skompletizovali zlatý hetrik. Zapisujú sa tak do histórie šampionátu, pretože sú prvým tímom, ktorý zvíťazil trikrát po sebe vo finále MČR. Na BVV - Brnenskom výstavisku v rámci festivalu Life! sa fanúšikovia dočkali vyrovnanej bitky s eSubou, ktorá na triumf čaká od roku 2013. Titul po výsledku 2:1 ale opäť patrí Liberci, striebro získavajú strelci tímu eSuba a bronz putuje do tábora Dynama Eclot. Ďalším rekordérom sa stal Jindřích „ZEDKO“ Chyba, ktorý je prvým hráčom histórie. V zbierke už má 5 titulov majstra ČR. Zároveň sa stal aj najužitočnejším hráčom turnaja. Finálový deň si nenechalo ujsť cez 500 000 unikátnych divákov na streamovacej platforme Twitch/playzonecz.


Tohtoročná sezóna v hre Counter-Strike: Global Offensive patrila medzi najvyrovnanejšie. Tri veľké kvalifikačné turnaje tohto ročníka mali vždy iného víťaza, a preto sa veľká bitka čakala aj počas záverečného turnaja, ktoré získalo podporu mesta Brna. A prekvapivých výsledkov sa diváci dočkali hneď niekoľko. Už v skupinách porazila Cryptova obhajcu titulu zo SINNERS. S turnajom sa naopak po svojom prvom hracom dni rozlúčili Sampi. Tipsport a Universe.

mcr-brno-2022-01.jpg


Titul v ruke hriešnikov
Zo skupín rovno do semifinále postúpili z prvého miesta Dynamo Eclot a ENTERPRISE, ktoré doplnili eSuba a SINNERS. Tí v dlho očakávanom súboji narazili na Dynamo Eclot, s ktorým sa tento rok preťahujú o pozíciu českej jednotky vo svetovom rebríčku. Bitka dopadla lepšie pre hriešnikov, ktorí boli tentoraz jednoznačne lepší a po výsledku 2:0 zaslúžene postúpili. V druhom semifinále proti sebe nastúpili ENTERPRISE a eSuba. Aj tentoraz sa radoval tím, ktorý postúpil zo skupiny z druhého miesta. A opäť to bolo s výsledkom 2:0.

V zápase smutných semifinalistov nastúpili Dynamo Eclot a ENTERPRISE. Z hry mali viac pardubickí a aj v tomto dueli sa zrodil výsledok 2:0. Než prišlo na rad dlho očakávané finále, priviedli divákov do varu hviezdy česko-slovenského hip hopu - Rymtus, Majk Spirit, Paulie Garand a Kenny Rough. Aj vďaka nim sa stalo finále najsledovanejším zápasom histórie česko-slovenských súťaží. V súčte sledovalo finálový deň vyše pol milióna divákov.

mcr-brno-2022-04.jpg


Finálový zápas mal priniesť odpoveď na otázku, či sa SINNERS zapíšu do histórie, alebo eSuba ako historicky najúspešnejšia česká športová organizácia konečne prelomí prekliatie MČR a po dlhých 9 rokoch opäť stane na vrchole. Lepšie začali hráči „modrej krvi“, ako sa eSube hovorí, keď zvíťazili na prvej mape po predĺžení. V tej druhej ale SINNERS pridali plyn a s prehľadom zrovnali stav zápasu. Na rozhodujúcej mape SINNERS začali lepšie. Vybudovali si tak niekoľkokolový náskok, ktorý už do konca nedokázala eSuba dorovnať. Titul tak tretíkrát za sebou mieri k hriešnikom. Zlatý hetrik v hre Counter-Strike: Global Offensive mohli fanúšikovia vidieť vôbec po prvý raz.

mcr-brno-2022-03.jpg


Ocenenie pre majstra i trénerskú legendu
Najužitočnejším hráčom turnaja sa stal v hlasovaní fanúšikov staronový majster Jindřích „ZEDKO“ Chyba z tímu SINNERS. Ten cenu MVP Rádia Spin získal vôbec po prvýkrát. Navyše sa so svojim 5. titulom osamostatnil v rebríčku najúspešnejších hráčov šampionátu. Jedno ocenenie predsa len putuje do eSuby. Do NVIDIA Siene slávy česko-slovenského športu bol uvedený Tomáš „benq1“ Masaryk, bývalý profesionálny hráč Counter-Stike a dlhoročný tréner práve tímu eSuba. Ten tento rok ukončil svoju kariéru.

mcr-2022-brno-benq1-01.jpg


mcr-brno-2022-02.jpg


Hlavným partnerom tohtoročnej sezóny MČR v CS:GO je stávková kancelária Tipsport. Ďalšími partnermi sú sieť reštaurácií KFC, výrobca počítačových zostáv HAL3000, výrobca herných stoličiek DXRacer, výrobca energetických nápojov Red Bull a výrobca herných zariadení AORUS, výrobca herných monitorov AOC. Pripojenie pre hráčov i divákov zaistil poskytovateľ CETIN. Mediálnymi partnermi sú televízne stanice CNN Prima NEWS, rádio SPIN a herný magazín Score. MČR je organizované za podpory mesta Brna.

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (454 Hlasy)
12% (62 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 530
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37