Login

Dva milióny za víkend? O výhru sa pobijú futbalista, kuchár či detektív

CS news Majo 0 1056
Čo sa stane, keď sa stretne pekár, detektív, futbalista a právnik? Zahrajú si na počítači a rozdelia si milióny. Čítate správne. Už čoskoro totiž v Brne vypukne oficiálne české majstrovstvo v počítačovej hre CS: Global Offensive. Aj keď sa dnes v takzvanom športe hrá o čoraz väčšie peniaze, hraním sa uživí iba hŕstka tých najlepších. Aj preto si športovci počas svojej kariéry chystajú plán B. Títo chlapci sa na začiatku novembra predstavia na Tipsport MČR CS:GO, kde si ich tímy počas jediného víkendu rozdelia dva milióny. Nemať ale talent na hry, ich životný príbeh by sa uberal úplne iným smerom. Kým mohli byť české hviezdy športu, ktoré tvrdo trénovali tisíce hodín, aby sa dostali na vrchol?

Farmář či fotbalista?
Matúš „matys“ Šimko patrí medzi najdrahších česko-slovenských hráčov. V tohtoročnej sezóne sa stal novou posilou tímu Sampi. Tipsport, ktorý založil český futbalový reprezentant Jakub Jankto. Matúš má medzi hráčmi prezývku „Farmár“, pretože jeho rodina vlastní na Slovensku farmu. Aj keď má Matúš skúsenosti s chovom a rodičom vo voľnom čase pomáha, mohol sa stať aj futbalistom. Za dorast hrával za Nové Mesto nad Váhom. V tretej lige ale jeho futbalová kariéra skončila. Teraz sa sústredí na finále MČR, kde za úspech považuje účasť vo finále.

matus-simko-matys-tipsport.jpgKuchár z pardubického Dynama
Vít Pohlot alias Noobiq patrí k dlhodobým oporám Dynama Eclot. Vcelku pôsobí s prestávkami od roku 2018 a patril k jeho základným stavebným kameňom ešte pred spojením s Dynamom Pardubice. Vít je vyučený kuchár, aj keď, ako sám hovorí, dnes už veľa jedál nevie a najradšej si urobí kura s ryžou. Niet divu, že sa už vareniu nevenuje, pretože svoj talent prejavuje v hre. Aktuálne je Dynamo Eclot najvyššie postaveným českým tímom svetového rebríčka. Po víťazstve na majstrovstvách Slovenska tak má Vít aj na MČR iba tie najvyššie ambície.

vit-pohlot-noobiq-dynamo-eclot.jpgPrávnik reprezentujúcí Ostravu
Ostravský tím Cryptova bude mať na finálovom turnaji českom šampionáte v hre CS:GO svoju premiéru. Mnohí považujú Cryptovu za čierneho koňa, ktorý môže prekvapiť aj hlavných favoritov. Ich hráči totiž majú radi veľké výzvy. Jedným z nich je aj Tomáš „zyored“ Cvaniga. Ten podľa svojich slov už na strednej škole vnímal štúdium práv ako ťažší variant, a aj preto si ho vybral. Pokiaľ sa v budúcnosti nebude môcť svojej obľúbenej hre venovať, má v zálohe odbor, ktorý ho bude baviť a napĺňať. Aktuálne ho najviac baví trestné právo, jeho myšlienky sa ale v tejto chvíli uberajú iným smerom. Na majstrovstvách SR by sa chcel umiestniť medzi troma najlepšími tímami.

tomas-cvaniga-zyored-cryptova.jpgProgramátor v službách hriešnikov
Slovenský hráč Patrik „Zero“ Žúdel posilnil tím SINNERS v júli tohto roku. Hriešnici, ako sa libereckému celku prezýva, patria aj tento rok k najhorúcejším adeptom na titul. Dvojnásobní majstri SR a obhajcovia minuloročného prvenstvo si viedli úspešne aj v tohtoročnej kvalifikácii na MČR, ktorú nakoniec ovládli. V počítačovom svete sa cíti skvele. Patrik sa totiž venuje programovaniu a matematike. Tento odbor si vybral na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave. O tom, že ho naozaj baví, sa môže každý presvedčiť na jeho YouTube kanáli Patrik Zero. Na ňom ponúka pohľad do zákulisia vysokoškolského učiva.

patrik-zudel-zero-sinners.jpgMladý detektív zo Sampi
Lukáš „Habyzz“ Doležal patrí medzi najmladších účastníkov MČR. Osemnásťročný mladík v súpiske tímu Sampi. Tipsport nahradil historicky najúspešnejšieho hráča Ladislava „GuardiaN“ Kovácsa. Môžeme hádať, či v hre Counter-Strike: Global Offensive radšej hrá za stranu policajného komanda. Toto prostredie je mu totiž blízke, pretože aktuálne študuje kriminalistiku. A ako vidia svoje šance pred vrcholným turnajom česko-slovenskej sezóny? Za úspech by považoval umiestnenie medzi top troma tímami.

lukas-dolezal-habyzz-tipsport.jpg


zdroj: iprima.cz

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (468 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 545
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37