Login

Vodafone PLAYzone Arena sa otvára verejnosti. Obrie športové centrum privíta prvých návštevníkov 25. apríla

Community Majo 0 1522
V pražskom obchodnom centre Westfield Chodov už 25. apríla privíta prvých návštevníkov Vodafone PLAYzone Arena, multifunkčné športové centrum rozkladajúce sa na viac ako 1000 m2. V ňom môžu návštevníci nielen z radov fanúšikov športov sledovať tie najzaujímavejšie súťaže priamo pri bare, zahrať si na takmer 60 herných počítačoch alebo si vyskúšať špičkové herné simulátory a virtuálnu realitu. Svojou veľkosťou a ponukou voľnočasových aktivít pôjde v Česku o unikát. Za projektom stojí skupina Prima, ktorej investície do arény sa vyšplhali do desiatok miliónov korún. Titulárnym partnerom projektu je spoločnosť Vodafone.

Elektronický šport, skrátene esport, priťahuje mnoho fanúšikov nielen po celom svete, ale stále väčšej obľube sa teší aj v Česku. Z prieskumu agentúry STEM/MARK vyplýva, že v tuzemsku sa športovým hrám venuje 21% populácie – či už ako hráči alebo diváci. Nielen pre nich sa otvorí Vodafone PLAYzone Arena, ktorá sa rozkladá na viac ako 1000 m2.

„V letošním roce jsme spustili revoluci v esportu. Představili jsme MČR ve hře Counter-Strike: Global Offensive o 4,5 milionu korun a zároveň otevíráme unikátní esportovou arénu. Bez nadsázky mohu říct, že se jedná o sen, který se proměnil v realitu. I když se o esportu intenzivně hovoří až v poslední době, mnozí z nás se esportu profesně věnují přes 15 let. S hráči, diváky i partnery už se nebudeme potkávat pouze párkrát do roka na některém z našich eventů, ale můžeme je pozvat k nám do Vodafone PLAYzone Areny, nového domova česko-slovenského esportu,“ popisuje Czech Republic.png flag Lukáš Pleskot, výkonný riaditeľ agentúry PLAYzone.

vodafone-playzone-arena-02.jpg


Raj pre milovníkov gamingu
Na návštevníkov Vodafone PLAYzone Areny čaká na mieste moderný bar s bistrom, v ktorom môžu pred veľkou LED obrazovkou sledovať tie najzaujímavejšie české i zahraničné súťaže. Pokiaľ si ale budú chcieť sami zahrať, majú k dispozícii takmer 60 počítačov, virtuálnu realitu či herné zariadenia ako špeciálne gamingové kreslo. Všetky tieto vychytávky budú pripojené na superrýchlej gigabitovej sieti od titulárneho partnera, spoločnosti Vodafone.

„Naším posláním je spojovat lidi a nabízet jim výhody digitalizace. Aréna na Chodově svým vybavením otevírá svět esportu nejen profesionálům, ale právě i širokému okruhu zájemců. Nejlepší okamžiky přicházejí, když nás nic neruší. Proto jsme rádi, že můžeme v esportu působit nejenom jako partner, ale jsme s hráči v kontaktu v celé aréně. Díky našemu připojení totiž umožníme hráčům vychutnat si jejich koníček bez záseků nebo čekání na internetové připojení. Vodafone PLAYzone Arena je unikátním projektem a jsem rád, že můžeme být u toho,“ hovorí Czech Republic.png flag Petr Dvořák, generálny riaditeľ spoločnosti Vodafone.

vodafone-playzone-arena-03.jpg


Vodafone PLAYzone Arena nebude slúžiť len návštevníkom, otvára aj firmám marketingové a eventové možnosti, ako prezentovať svoje herné služby, projekty či produkty. V aréne budú totiž priestory určené pre workshopy, prednášky a ďalšie prezentácie. V neposlednom rade sa tu budú natáčať obľúbené herné programy vysielané na televíznej stanici Prima COOL či CNN Prima News.

Ďalšími partnermi Vodafone PLAYzone Areny sú spoločnosti Samsung, Dell, Logitech, Smarty, Red Bull, HAL3000, Intel, DX Racer, Aorus, Pringles a Pilsner Urquell.

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (454 Hlasy)
12% (62 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 530
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37