Login

Značka BLUE prichádza na Slovensko

Hardware Majo 0 1324
Legendárna značka Blue, ktorá je uznávaná odbornou verejnosťou aj bežnými používateľmi za špičkovú kvalitu a inovatívny profesionálny dizajn, prichádza oficiálne na Slovakia.png flag Slovensko a do Czech Republic.png flag Českej republiky. Blue ponúka ucelený rad nástrojov určených pre nahrávanie (záznam) zvuku pre profesionálnych tvorcov, streamerov a aj bežných spotrebiteľov.

Značku Blue Microphones založili v roku 1995 v Kalifornii americký hudobník Skipper Wise (1957) a zvukový inžinier (pôvodom z Litvy) Mārtiņš Saulespurēns (1943). Mikrofóny BLUE XLR s legendárnym tvarom „Bottle“, ktorý pripomína „fľašu“, nahradili tradičné „kapsle“ – mikrofóny zavesené v špeciálnej konštrukcii, ktorá pomáha izolovať nežiadúce otrasy. Bottle mikrofóny sa stali veľmi rýchlo hitom a začali ich používať profesionálny hudobníci i nahrávacie štúdiá.

blue-snowball-family.jpg

V tom čase Skipperova 12-ročná dcéra Jessica, mladá začínajúca speváčka, navrhla, či by jej nemohol vyrobiť jednoduchší mikrofón na nahrávanie skladieb a ich streamovanie na internet. Keďže boli obaja fanúšikmi softbalu, vznikla myšlienka na Snowball – mikrofón s rozmermi a tvarom pripomínajúcim softbalovú loptu. Ďalším zlomovým momentom bolo pošťuchnutie spoločnosťou Apple, ktorá navrhla vytvoriť cenovo dostupný kondenzátorový mikrofón Snowball pre použitie s ich hudobným softvérom GarageBand. Ten si ihneď obľúbili začínajúci hudobníci, ale aj profesionáli ako alternatívu k drahým prenájmom štúdií. Profesionálny zvuk ako zo štúdia si vďaka Blue mohol nahrať každý. Za ostatné roky vzrástol počet zákazníkov najmä vďaka rozrastajúcej sa skupine youtuberov a streamerov, ale aj kapiel, ktoré začali mikrofóny Blue využívať na záznam svojich produkcií.

V júni 2018 značku Blue Microphones kúpila spoločnosť Logitech a preto je dnes súčasťou medzinárodného portfólia značiek Logitech International, podobne ako napr. Ultimate Ears, Jaybird, Astro Games, Saitek alebo Streamlab. Technológie Blue začlenil Logitech už aj do svojich ďalších produktov, ako sú napr. hráčske headsety Logitech G PRO a PRO X, ktoré používajú mikrofóny s technológiou Blue VO!CE.

“Vďaka značke BLUE sa nám naskytá ďalšia možnosť spolupracovať nielen s tvorcami unikátneho obsahu na platformách YouTube alebo Twitch, ale aj s profesionálmi v hudobnom obore a podcastingu,“ povedal Martin Kubelík, vedúci teamu Logitech pre Slovensko a Českú republiku. „Sme hrdí, že sa značka rozrastá i pre náš trh a môžeme tak ponúknuť všetkým našim potencionálnym zákazníkom kvalitné produkty, ktoré nielenže podporia vaše internetové aktivity, ale posunú ich rovno na vyššiu úroveň.“

blue-yeti-x.jpg

Ruku v ruke s famóznym zvukom a čistými nahrávkami ide aj prepracovaný dizajn a precízne spracovanie produktov. Mikrofóny Blue sú skvelým doplnkom na pracovnom stole vedľa PC, pred stremovacou kamerou alebo aj v nahrávacom štúdiu. Svojim dizajnom zaujmú na prvý pohľad a ich prepracované zvukové možnosti zas ocenia všetci audiofili.

Značka Blue sa zameriava stále viac aj na streaming a podcasting, čo sú oblasti, na ktoré sa bude sústrediť aj po uvedení na náš trh. Produkty značky Blue budú v ČR a SR v predaji prostredníctvom siete obchodných partnerov ako sú napr. Alza alebo CZC. Medzi prvými budú na náš trh uvedené mikrofóny Yeti a Snowball.

Viac informácií o značke Blue môžete získať na webových stránkach bluedesigns.com.

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (468 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 545
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37