Login

Herný festival Orange Y-Games priniesol napínavé turnajové zápasy a výlet do sveta Game of Thrones

Games Majo 1 2146
Slovakia flag Vladimír Furdík (Night King) prezradil na Orange Y-Games 2019 informácie zo zákulisia Game of Thrones vrátane svojej verzie konca seriálu. Mrazivo-horúca atmosféra ovládla minulý víkend bratislavskú refinery gallery vďaka dvom jedinečným podujatiam - Orange Y-Games 2019 & VÚB Y-Con 2019. Viac ako 100 hodín programu, stovky hráčov, 3 pódia, 3 dni zábavy, viac ako 40 slovenských a českých hostí, množstvo herných zón, niekoľko výnimočnýchpartnerov a jeden špeciálny hosť - Vladimír Furdík (Night King zo seriálu Game of Thrones), prilákali tisícky divákov na toto víkendové podujatie.

orange_y-games_vub_y-con-01

neprehliadni a klikni na
Y-GAMES 2019 - FOTOREPORT

Prvý deň Orange Y-Games patril odborným prednáškam z oblasti informačných technológií určených pre študentov stredných škôl Bratislavského samosprávneho kraja. BSK Tech Day študentov nielen poučil, ale aj zabavil. Návštevníci si vyskúšali stage diving v stánku VÚB banky, otestovali novú hru Days Gone na PS4 a nové herné PC zostavy “Majstrovstvá SR v elektronických športoch” od Lynx. V Omen by HP zóne si návštevníci okrem hrania mohli oddýchnuť pri sledovaní turnajových zápasov.

orange_y-games_vub_y-con-02
orange_y-games_vub_y-con-03

Sobotu ovládla cosplay súťaže VÚB Y-Con a príchod špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka, známeho zo seriálu Game of Thrones, kde stvárnil obávaného Night Kinga. V mini besede s V.I.P. fanúšikmi prezradil detaily z natáčania seriálu a následne sa pridal do poroty cosplay súťaže. 16 skvelých súťažných čísiel zamotalo hlavy medzinárodným porotcom, ktorí následne vybrali tých najlepších. Prvé miesto si odniesla Lady Lunaria s cosplay Wizard z hry Granada Espada. Špeciálnu cenu Vladimíra Furdíka získala Minami za cosplay Arye Stark z Game of Thrones. Okrem cosplay súťaže bol programovo veľmi zaujímavý workshop profesionálnych hráčov Styka a Zera, ktorí sa úspešne presadili v zahraničnom e-sportovom biznise.

orange_y-games_vub_y-con-04
orange_y-games_vub_y-con-05

Okrem toho si diváci na podujatí mohli užiť prítomnosť známych osobnosti slovenského a českého internetu ako Dev1, DeeThane, Mozilla, Donato, Žolík a iní. Nechýbal ani Selassie v Legion by Lenovo zóne, kde si zároveň mohli diváci vyskúšať najnovšie herné notebooky Lenovo Legion Y740. Festivalovú sobotu uzavrelo finále hry FIFA 19, kde si prvé miesto vybojoval FKT_Seron.

orange_y-games_vub_y-con-06
orange_y-games_vub_y-con-07

Posledný deň sa na podujatí niesol v duchu Game of Thrones a turnajových finále. Už od skorého rána prúdili do refinery gallery stovky fanúšikov Hry o Tróny na autogramiádu a verejnú besedu s Vladimírom Furdíkom. Populárny moderátor Sajfa si pripravil na hviezdu Game of Thrones zaujímavé otázky a spolu s publikom sa dozvedel zákulisné informácie nielen o tomto svetovom seriáli. Vladimír Furdík sa rozrozprával aj o svojej kariére kaskadéra v roznych hollywoodskych veľkofilmoch, pripravovaných projektov, no vyjadril aj svoju spokojnosť resp. nespokojnosť s poslednou sériou Game of Thrones. Nakoniec odhalil aj svoj vysnívaný koniec Hry o tróny. Celú besedu si môžete zo záznamu pozrieť na FB Y- Games Slovakia tu: http://bit.ly/VFurdíkbeseda

orange_y-games_vub_y-con-08
orange_y-games_vub_y-con-09

Nedeľa po mrazivom rozhovore pokračovala s finálovými zápasmi jednotlivých hier. CS:GO turnaj ovládol tím Make money not friends. Víťazov všetkých hier si môžete pozrieť na konci článku. Okrem toho si diváci mohli v Orange stánku zahrať mini turnaj v Clash Royale, ktorému šéfovali youtuberi Mishkin a Fifqo.

orange_y-games_vub_y-con-10
orange_y-games_vub_y-con-11

Orange Y-Games a VÚB Y-Con sú úspešne za nami a opäť raz potvrdili rastúci záujem slovenských a českých divákov o esport, cosplay a pop kultúru. Už teraz sa môžete tešiť na najbližšie podujatie Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch, ktoré sa uskutoční v októbri 2019 v refinery gallery Bratislava.

orange_y-games_vub_y-con-12

Viac info o pripravovanom festivale Orange majstrovstvá Slovenska v elektronických športoch 2019 nájdete na facebookovej udalosti: http://bit.ly/OrangeMSR2019

Kompletné výsledky turnaja a cosplay súťaže:

Counter Strike: Global Offensive:
1. miesto - Make money not friends
2. miesto - Defeaters
3. miesto - xDDD

PUBG:
1. miesto - VIKU*VI
2. miesto - Necroraisers
3. miesto - Rowdy

League of Legends:
1. miesto - Dlažobné kocky
2. miesto - Fenix Sense
3. miesto - Thanos car

Hearthstone:
1. miesto - Vlčák 77
2. miesto - HiImJoZo
3. miesto - Aomegane

FIFA 19 (PS4):
1. miesto - FKT_Seron
2. miesto - RealDanek
3. miesto - Exors_dalas94

NHL 19 (PS4):
1. miesto - PRCO-54
2. miesto - Maverick´s
3. miesto - Domin

Cosplay súťaž:
1. miesto - Lady Lunaria (Wizard - Granado Espada)
2. miesto - Abik-Chan (Ardyn Izunia - Final Fantasy XV)
3. miesto - Iuka-Chan (Kaname Madoka - Mahou Shoujo Madoka Magica)

Cena diváka - EMZET (Predátor)
Špeciálna cena Vladimíra Furdíka (Night King) - Minami (Arya Stark - Game of Thrones)

Figurama cena - Iuka-Chan (Kaname Madoka - Mahou Shoujo Madoka Magica)

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (454 Hlasy)
12% (62 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 530
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37