Login

Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave

Games Majo 2 2983
Nenechajte si ujsť najväčší herný festival Orange Y-Games spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON a stretnite špeciálneho hosťa Slovakia flag Vladimíra Furdíka alias Night Kinga z Game of Thrones.

Zažite tri dni plné hier, technológií, cosplayu, popkultúry a ponorte sa do jedinečnej atmosféry tematiky Game of Thrones.

ygames-night-king-02

Prvý deň podujatia bude patriť tradične stredoškolákom z Bratislavského samosprávneho kraja počas BSK Tech Day. Ponúkne skvelé vzdelávacie aktivity pre študentov a ukáže im nové možnosti pre ich budúcnosť. Okrem skvelých inšpiratívnych prednášok si organizátori pripravili pre žiakov aj špeciálny herný turnaj, ktorý otestujte ich herné schopnosti. Tie najlepšie tímy a hráči postúpia priamo do hlavného turnaja v sobotu.

Prvý deň podujatia prinesie so sebou súťažné kvízy o hodnotné ceny, premietanie zápasu Majstrovstiev sveta v hokeji Francúzsko vs. Slovensko v Orange TV zóne, či zaujímavú prednášku rappera Strapa a Nespiho o hudobnom priemysle. Úvodný deň Y-Games zakončí Absolut afterparty.

Sobota počas Orange Y-Games bude v znamení hlavného herného turnaja v tituloch CS:GO, League of Legends, Hearthstone, PUBG, NHL 19 a FIFA 19. Napínavé zápasy v jednotlivých hrách prinesú skvelé herné zážitky. O ich komentovanie sa postarajú stáli hostia turnaja - Slovakia flag Ivan “Dev1” Lazarov, Czech Republic flag DeeThane, Czech Republic flag Mozilla, Czech Republic flag CzechCloud a mnohí ďalší. Live prenosy zápasov, ktoré na minulom turnaji presiahli hranicu 128 000 divákov budete môcť opäť sledovať cez streamovaciu platformu Twitch. Konkrétne linky na sledovanie zápasov nájdete oficiálnom webe festivalu yzone.sk.

O zábavu a zhmotnenie obľúbených postáv sa postará VÚB Y-Con cosplay súťaž, ktorá v sobotu prinesie prehliadku skvelých (nielen herných) kostýmov. Medzinárodná porota z piatich krajín rozhodne o tých najlepších cosplayeroch, ktorí získajú vysoký prizepool vo výške 1000€ a iné hodnotné ceny. Porotu v zložení Nana Kuronoma, Hikari Green, Ori cosplay, Luce a Yuriko doplní výnimočná posila - slovenský herec a kaskader Vladimír Furdík známy ako Night King zo seriálu Game of Thrones, ktorého poslednú sériu môžete sledovať práve teraz v službe HBO GO.

msr-2018-05

Druhý deň festivalu so sebou prinesie aj skvelé kvízy, súťaže v stánkoch partnerov a zaujímavé prednášky, workshopy a showmatche. Ak sa chcete stať lepším CS:GO hráčom, nezabudnite sa zastaviť na workshope profesionálnych esport hráčov Styka a Zera, ktorí sa presadili aj v zahraničí a hrávajú na herných turnajoch po celom svete. Histórií elektronického športu sa bude vo svojej prednáške venovať Hunáč, showmatch streamerov si užijete si spolu so Žolíkom. Beybulkou, Dev1m, Deethane a ďalšími na hlavnom pódiu. Sobotný večer zavŕši opätovne absolútna zábava na afterpárty.

orange-y-games-09

Nedeľu ovládnu populárni hostia, finále herných turnajov a tematika Game of Thrones. Vladimír Furdík porozpráva v diskusii so Sajfom o tom, aké je to byť obávaným Night Kingom. Ľadový výraz v jeho tvári však určite nečakajte počas spoločnej autogramiády a fotenia. Okrem jeho prítomnosti sa môžete tešiť aj na slovenských influencerov Zomri, populárnych youtuberov Naked Bananas a Fifqa, Mishkina a ďalších viac ako 30 známych osobností z online sveta.

Počas celého podujatia sa zabavíte v EXPO časti, ktorá ponúka skutočne skvelé free-to-play zóny a technologické novinky. V stánku Orange si zahráte populárnu hru Clash Royale, Lenovo si pripravilo skvelé nové notebooky Legion Y740. Pohodlne sa usaďte na Fnatic sérií stoličiek DxRacer alebo si vyskúšajte majstrovskú PC zostavu LYNX vytvorenú špeciálne pre Majtrovstvá SR v elektronických športoch. Nezabudnite sa zastaviť aj v skvelom hernom stánku Omen by HP alebo v stánku VÚB banky so stagediving atrakciou a možnosťou výhry GOT merchu.

Na akcií nebudú chýbať ani umelecké a predajné stánky cosplay porotcov, maliarov a umelcov. Počas Y-Games a Y-Con sa môžete tešiť aj na Street Food Days so skvelým chutným jedlom.

Viac informácií o podujatí a celý program môžete nájsť na webe www.ygames.sk alebo na FB fanpage Y-Games Slovakia. Lístky v predpredaji nájdete tu: http://bit.ly/OrangeYG19CSp

Nenechajte si ujsť mrazivý Orange Y-Games & VÚB Y-Con 2019 a príďte sa schladiť do refinery gallery už 17. - 19. mája.

Pozrite si oficiálny trailer na Orange Y-Games & VÚB Y-Con 2019:Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (468 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 545
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37