Login
Interview Majo 0 4233
Aj tento rok sme sa zúčastnili skvelej akcie v podaní Y-Games 2.0. Priestory sa nafúkli takmer viac ako dvojnásobne, v hrách sa hralo dokopy o neuveriteľných 8500 eur! Y-Games ponúkol aj zábavné rozhovory a exhibičné zápasy známych hostí slovenského a českého internetu. My sme pre vás vyspovedali Maťu a dozvedeli sa ďalšie veci naviac!

ygames-logo

neprehliadni a klikni na
Y-Games 2.0 - FOTOREPORT


csportal.sk: Ahoj Maťa. Mohla by si nám povedať niečo o sebe?

Maťa: Ahoj, volám sa Maťa Juhásová a pracujem pre herný turnaj Y-Games. Od malička milujem PC a konzolové hry a túto svoju vášeň som preniesla aj do svojho profesného života.


orange-y-games-08.jpg


csportal.sk: Podieľaš sa na organizácii tohtoročnej akcii Y-Games 2.0. Akú tu máš funkciu?

Maťa: Tohtoročná akcia je už mojím tretím Y-Games v poradí a ako po ostatné ročníky, aj tentokrát som členkou v tíme ktorý sa stará o marketing a PR celej akcie. To znamená, že komunikujem s médiami, spravujem sociálne siete, odpovedám na otázky našich fanúšikov a starám sa o to, aby sa o našej akcií a novinkách na nej dozvedelo čo najviac ľudí.


csportal.sk: Tento rok prišlo Y-Games s novým miestom. My ho jednoznačne chválime :] ale prečo prišlo k tomuto kroku?

Maťa: Chceli sme náš turnaj posunúť dopredu, prísť s niečím novým a presťahovať sa do väčších priestorov. Okrem toho sme predĺžili trvanie akcie na tri dni a tým pádom sa akcia nemohla konať v starých priestoroch školy. Refinery gallery ideálne poslúžila novej verzií Y-Games.


orange-y-games-01.jpg


csportal.sk: S akými ďalšími novinkami prichádza tohtoročný Y-Games 2.0?

Maťa: Okrem nových priestorov sa po prvý krát konala akcia až tri dni. Piatkový program sme zamerali najmä na študentov stredných škôl, ktorí si mohli u nás zahrať na sprievodnom turnaji, vyskúšať rozličné atrakcie, ale najmä vypočuť edukatívne prednášky týkajúce sa vysokoškolského štúdia v oblasti technológií.

Víkendový program patril už našim tradičným návštevníkom, avšak aj tu sme prišli s niekoľkými novinkami. Pripravili sme pre divákov program až na troch samostatných pódiách, rozšírili sme conovú časť o predajné stánky umelcov a pripravili sme taktiež úplne novú výtvarnú súťaž FanArt Challenge.orange-y-games-09.jpg


csportal.sk: Čo bolo pre váš tím najťažšie pri organizácii akcie?

Maťa: Najťažšia časť, fyzicky a časovo, je pre nás príprava samotného podujatia priamo na mieste. Hoci ako organizátori veľa spánku nepoberieme ani týždne pred tým, dni chystania priamo v priestoroch sú veľmi náročné. Tento rok sme si prípravy ešte skomplikovali novými priestormi, avšak na druhú stranu sme proti minulému roku mali aspoň o jeden deň naviac na prípravu akcie.


csportal.sk: Pre akú vekovú kategóriu je Y-Games určené?

Maťa: Na Y-Games si na svoje prídu všetky vekové ročníky, ktoré sa zaujímajú o hry, technológie a cosplay. Najčastejšie k nám zavítajú hráči vo veku od 14 do 30 rokov, avšak mali sme tento rok starších i mladších návštevníkov.


orange-y-games-02.jpg
orange-y-games-03.jpg


csportal.sk: Stihla si si popri namáhavej práci aj užiť akciu?

Maťa: Počas samotnej akcie mám, ako zvyšok nášho organizačného tímu, plné ruky práce. Chceme vždy priblížiť atmosféru akcie aj našim fanúšikom, ktorí zostali doma, takže sa počas dňa príliš nezastavím. Čas na užívanie si atmosféry celej akcie zvyčajne nastáva pre mňa až v podvečer, na záver herného dňa, napríklad počas večerného kina či afterpárty.


csportal.sk: Čo sa tebe najviac páčilo?

Maťa: Atmosféra celej akcie. Viem, že to znie trochu abstraktne, avšak najviac si užívam práve to. Keď vidím ako sa ľudia bavia pred pódiom počas programu, ako sa hráči tešia z postupu do ďalších častí turnaja, či ako si návštevníci užívajú nové technologické vychytávky v našej expo zóne.


y-games-2018-rozhovor-martina-juhasova


csportal.sk: Máte už nejaké nápady na budúci ročník?

Maťa: Samozrejme máme, avšak zatiaľ si ich necháme pre seba ;) Najbližšie nás čakajú Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch na jeseň, a zrejme po prvý krát sa nám podarí zabezpečiť, aby víťazné tímy a hráči postúpili na Majstrovstvá sveta.

csportal.sk: V mene portálu csportal.sk ti ďakujem za rozhovor a želám ďalšie úspešné ročníky.

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (454 Hlasy)
12% (62 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 530
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37