Games rEset 5 2323
Na jeden preview je toho v titule Crysis skrátka neskutočne mnoho. Dnes si najmä z tohto titulu prinesieme analýzu dvoch nových funkcií v kampani jedného, no aj viacerých hráčov. Na pretras sa chystajú misia Assault, a mód hry viacerých hráčov Power – struggle.
Rok 2007 sa nám pomaly chýli ku koncu, a tak sa PC hráči dívajú z okien smerom k mesiacu november stále častejšie. Očakávajú jeden titul oveľa netrpezlivejšie, než iné. Crysis. Práve on je už pomaly skompletizovaný, preto Crytek a EA udelili výhradné právo zahrať si doteraz nevidenú úroveň, kde presne ukáže, čoho presne je Crysis schopný. Okrem toho vám dnes prinesieme aj základy nového módu hry viacerých hráčov, Power – struggle. Usaďte sa pohodlne, začíname.


Sedíte si na palube vojenského lietadla. Ide skôr o dopravné lietadlo, než o typické bojové lietadlo, ktoré vás má dopraviť na miesto činu. Meno misie je Assault (v preklade útok), a toto meno opisuje do bodky všetko, čo v nej nájdete. Ide o v poradí prvú misiu, po začiatočných videách. Máte sa infiltrovať do Severnej Kórey, no niečo sa pokazí. Takže sa vraciate znova, vyzbrojení plnou palebnou silou, v spoločnosti kamarátov. Stále letíte v lietadle. Namiesto obyčajného obleku máte špeciálny nanooblek. Vaši kolegovia majú v porovnaní s vami iba „light“ verziu výzbroje. Po výskoku pristávate do centra pozornosti, kde zúri nemilosrdný boj. Americké sily postupujú pomaly, nepriateľ dominuje a je iba na vás, aby ste priebeh bitky zvrátili.

Misia Assault je v zásade veľkou prestrelkou, kde dokážete názornejšie pochopiť, o čom bude vlastne Crysis. Prvou úlohou je zničenie troch protileteckých strojov, umiestnených po území celej misie. Potom stačí vyhodiť do vzduchu radar na lietadlovej lodi. Vyhodia ho do vzduchu vaši kamaráti, no predtým ho musíte štandardne laserom označiť. Na naplnenie slúži viacero ciest. Môžete sa pustiť do otvoreného boja s nepriateľmi, zakrádať sa plávaním cez prístav, či nepozorovane ukradnúť vozidlo a skrátiť si tak dlhú cestu. Možné je takmer všetko.


Čo posúva Crysis nad jeho predchodcu (titul Far Cry), je nanooblek. S pomocou tohto vysoko technického zbroja môžete dočasne zvýšiť svoju silu, rýchlosť, či dať bonusy do obrany, alebo poskytnúť neviditeľnosť. Síce to znie tak trochu „presilovkovo“, no ak ich dokážete vyvážiť, oblek sa vám odvďačí. Tak napríklad sme si hneď v úvode vybrali super silu a s jej pomocou sme vyskočili na dovtedy nedostupné miesta. Odtiaľto bolo jednoduché odstreliť protivníkov. Super rýchlosť pomohla pri rýchlom plávaní, a tak sme sa dostali k prekvapeným obrancom skôr, než by čakali. Ako alternatívnu cestu uvádzam príbeh iného hráča. Ten si dal super rýchlosť, vbehol rovno medzi obrancov, na strategické miesta umiestnil bomby a odpálil ich skôr, ako stihli zareagovať.
Ani som si to pri prvom hraní neuvedomil, no misia začínala pri skromnom svetle nadránom, a postupom času sa prehupla do krásneho dňa. Sľubovaná kontinualita denného cyklu teda naozaj funguje.


Najlepším priateľom (okrem nanoobleku) bude klávesa F5. Ide o funkciu rýchleho uloženia, ktorú neradno podceňovať. Pri neukladaní totiž začínate od samého začiatku, čo v konečnom dôsledku stojí nielen čas, ale aj nervy. Prejdenie testovanej úrovne nám napríklad trvalo viac ako jednu hodinu. A to nerátam premýšľanie nad tým, ako v hre čo najskôr nezomrieť.
V hre viacerých hráčov sme si posvietili na mód Power – struggle. Tvorcovia chceli vytvoriť mód, ktorým by získali starých veteránov série Battlefield. Vybrať si môžete buď Američanov, alebo Kórejcov. Následne sa snažíte zničiť základňu protivníka. Nepôjde to tak jednoducho, pretože základňa je budova komplexná. Na jej zničenie nutne potrebujete zbrane mimozemského charakteru, získateľné len v špecializovaných továrňach. No aby ste v nich vedeli čosi vytvoriť, musíte nazbierať dostatok mimozemského nerastného bohatstva. To sa dá nájsť iba na miestach, kde už niekedy v minulosti spadli mimozemské lode. Zároveň ne nevyhnutnosťou „držať“ túto pozíciu dovtedy, kým sa nenazbiera dostatok nerastného bohatstva. Keď sa vám to podarí, poďte si z nepriateľskej základne urobiť kôlničku na drevo.Tímový duch tu hrá dôležitú úlohu, pretože ako vidieť na prvý pohľad, ide o mód dosť komplexný. Každý by mal dostať úlohu a potom to ešte len začne byť zábava. Zvyknúť si mi pripadalo vcelku jednoduché. Veď na fantastické sa ľahko zvyká.

Verím, že ste sa opäť o čosi viac navnadili a že ešte horúčkovitejšie sledujete príchod 16. novembra. Podrobnejšie informácie vám prinesieme hneď, ako to bude možné.

Zdroj: hrac.sk

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne výzvy
Twitch TV
  • Servery
  • Komentáre
  • Hodnotenia
  • Články
Servery csportal.sk IP adresa Hráči Status
DM AIM
cs.csportal.sk:27001 1/14
FUN
cs.csportal.sk:27021 0/16
Retake
cs.csportal.sk:27022 4/9
Surf
cs.csportal.sk:27023 4/20
TGCW 128tick
cs.csportal.sk:27030 0/10
CSPORTAL.SK
Join to server -
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
85% (109 Hlasy)
11% (14 Hlasy)
2% (2 Hlasy)
2% (3 Hlasy)
Hlasy: 128
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 5
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,327
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 1
  • Najnovší člen: camelyoNN