World News zaerius 5 3277
Hlava Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) v USA generál Keith Alexander povedal v utorok, že navrhli zákon o mediálnych únikoch, aby sa zabránilo novinárom z podávania správ o vládnych odpočúvacích programoch, ako sú tie, ktoré unikli Edwardom Snowdenom. Tento zákon sa môže stať právoplatným už v priebehu niekoľkých týždňov.

ed-general.jpg
Generál Keith Alexander

"Najskôr musíme zvládnuť mediálne úniky" Alexander uviedol v správe pre The Guardian. "Myslím si, že budeme robiť pokroky v priebehu niekoľkých najbližších týždňoch."

Generál vyjadril podporu obdobných opatrení prijatých Spojeným kráľovstvom vlani v lete, keď britská vláda zadržala Davida Mirandu, partnera novinára The Guardian Glenna Greenwalda, deväť hodín pri londýnskom letisku Heathrow, s podozrením o terorizmus zato, že mal pri sebe klasifikované údaje o odpočúvacích programoch United Kingdom(Great Britain) flag Veľkej Británii od Snowdena. Minulý mesiac, porota britských sudcov obhajovala rozhodnutie britskej vlády, hoci uznáva, že Miranda nebol zapojený nijak v terorizme.
Alexander komentoval túto aféru nasledovne: "Novinári nemajú postavenie, pokiaľ ide o národné bezpečnostné otázky. Nevedia, ako zvážiť skutočnosť, že to, čo zverejňujú a hovoria, je v záujme národa."

"Preto hovorím o tejto téme, pretože je to kľúčový problém, ktorému my ako národ budeme čeliť. Môj osobný názor: Tieto úniky spôsobili vážne, významné a nezvratné poškodenie nášho národa a našim spojencom. Bude nám to trvať roky než sa zotavíme z toho. Som optimista. Myslím si, že ak budeme robiť správne kroky k právnym predpisom o mediálnych únikoch, potom cyber legislatíva bude oveľa jednoduchšia. "povedal Alexander.


Edward Snowden

Podľa neho všeobecne platí, že "mediálne úniky" boli stále v ich ceste tajne komunikovať so súkromnými organizáciami o kybernetických útokoch a zhromažďovaní údajov na internete.
Generál vyjadril svoju podporu návrhu zákona o umlčaní novinárov vlani v októbri v rozhovore v blogu ministerstva obrany "Vyzbrojený vedou", kde povedal: "Mali by nájsť spôsob, ako to zastaviť. Ja neviem, ako to urobiť. To je na právnikoch a politikoch, ale z môjho pohľadu, je to zlé, aby sme dovolili v tom pokračovať ďalej. "

Zdroj: dailycaller

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne výzvy
Twitch TV
  • Servery
  • Komentáre
  • Hodnotenia
  • Články
Servery csportal.sk IP adresa Hráči Status
DM AIM
cs.csportal.sk:27001 5/14
FUN
cs.csportal.sk:27021 4/16
Retake
cs.csportal.sk:27022 0/8
Surf
cs.csportal.sk:27023 4/20
TGCW 128tick
cs.csportal.sk:27030 0/10
CSPORTAL.SK
Join to server -
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
85% (105 Hlasy)
11% (14 Hlasy)
2% (2 Hlasy)
2% (3 Hlasy)
Hlasy: 124
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 3
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,303
  • Nových členov dnes: 1
  • Nových členov včera: 0
  • Najnovší člen: adam11bednar