Login
News zaerius 5 4269
Hlava Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) v USA generál Keith Alexander povedal v utorok, že navrhli zákon o mediálnych únikoch, aby sa zabránilo novinárom z podávania správ o vládnych odpočúvacích programoch, ako sú tie, ktoré unikli Edwardom Snowdenom. Tento zákon sa môže stať právoplatným už v priebehu niekoľkých týždňov.

general_keith_b_alexander_in_service_uniform

Generál Keith Alexander

"Najskôr musíme zvládnuť mediálne úniky" Alexander uviedol v správe pre The Guardian. "Myslím si, že budeme robiť pokroky v priebehu niekoľkých najbližších týždňoch."

Generál vyjadril podporu obdobných opatrení prijatých Spojeným kráľovstvom vlani v lete, keď britská vláda zadržala Davida Mirandu, partnera novinára The Guardian Glenna Greenwalda, deväť hodín pri londýnskom letisku Heathrow, s podozrením o terorizmus zato, že mal pri sebe klasifikované údaje o odpočúvacích programoch United Kingdom(Great Britain) flag Veľkej Británii od Snowdena. Minulý mesiac, porota britských sudcov obhajovala rozhodnutie britskej vlády, hoci uznáva, že Miranda nebol zapojený nijak v terorizme.
Alexander komentoval túto aféru nasledovne: "Novinári nemajú postavenie, pokiaľ ide o národné bezpečnostné otázky. Nevedia, ako zvážiť skutočnosť, že to, čo zverejňujú a hovoria, je v záujme národa."

"Preto hovorím o tejto téme, pretože je to kľúčový problém, ktorému my ako národ budeme čeliť. Môj osobný názor: Tieto úniky spôsobili vážne, významné a nezvratné poškodenie nášho národa a našim spojencom. Bude nám to trvať roky než sa zotavíme z toho. Som optimista. Myslím si, že ak budeme robiť správne kroky k právnym predpisom o mediálnych únikoch, potom cyber legislatíva bude oveľa jednoduchšia. "povedal Alexander.


Edward Snowden

Podľa neho všeobecne platí, že "mediálne úniky" boli stále v ich ceste tajne komunikovať so súkromnými organizáciami o kybernetických útokoch a zhromažďovaní údajov na internete.
Generál vyjadril svoju podporu návrhu zákona o umlčaní novinárov vlani v októbri v rozhovore v blogu ministerstva obrany "Vyzbrojený vedou", kde povedal: "Mali by nájsť spôsob, ako to zastaviť. Ja neviem, ako to urobiť. To je na právnikoch a politikoch, ale z môjho pohľadu, je to zlé, aby sme dovolili v tom pokračovať ďalej. "

Zdroj: dailycaller

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (461 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 538
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37