Login
Software zaerius 7 9238
Steam Family sharing (Rodinné zdieľanie na Steame) umožňuje členom rodiny a ich známym zdieľať medzi sebou hry a zároveň si získavať svoje vlastné Steam achievementy, uložiť si vlastný herný pokrok na Steam Cloud. To všetko je už dostupné pre verejnosť. Funguje to autorizovaním zdieľaných počítačov a užívateľov. V základe je to to isté, ako keby ste niekomu prezradili svoje prihlasovacie údaje, len oveľa bezpečnejšie.

steam_family_sharing

Pred tým ako by ste začali zdieľať svoje hry sa uistite, že máte zapnutú ochranu svojho účtu - Steam Guard. Nájdete to v nastaveniach steam klienta : Steam > Settings > Account

steam_family_4.gif
pre zväčšenie klikni na obrázok

Svoj steam účet môžete zdieľať až na desiatich zariadeniach naraz, maximálne s piatimi účtami, ktorí potom budú môcť hrať vaše hry na autorizovaných zariadeniach. Aby ste si mohli zahrať zdieľanú hru musíte byť prihlásený a online na steame. Keď sa rozhodnete pre zdieľanie vášho účtu, mali by ste vedieť, že sa zdieľa celá vaša knižnica hier. Nedá sa špecifikovať, že ktoré hry chcete zapožičať svojim kamarátom. Výnimky tvoria niektoré hry, ktoré pre technické dôvody sa nedajú zdieľať.

steam_family_6.gif
pre zväčšenie klikni na obrázok

Pred tým ako by ste sa bezhlavo pustili do autorizovania vašich online priateľov, by som vás chcel varovať. Ak hociktorý užívateľ hrajúci vašu hru dostane VAC BAN, tak zodpovednosť za jeho skutok nesiete vy, čiže vlastník hry. Vaša hra bude zabanovaná a stratíte aj možnosť používať family sharing. Preto si dobre zvážte komu naozaj dáte zdielať svoju kompletnú knižnicu hier.

In game získané prvky ako napríklad krabice, skiny, kapsule v CS: GO, patria užívateľovi, ktorý ich v hre získal a nie vlastníkovi hry. V rovnakom čase zo zdieľanej knižnice môžete používať len jednu hru jedným užívateľom, pričom majiteľ účtu má vždy prednosť. Ak si chce majiteľ zahrať hru a v rovnakom čase iný užívateľ práve používa jeho knižnicu, majiteľ v svojej kniňici vidí kto práve hrá jeho hru. Ak si zapne hru, tak druhý užívateľ musí ukončiť svoju činnosť v priebehu nasledujúcich päť minút, počom hra sa sama automaticky vypne. Vlastník nieje nijak obmedzený pri jeho činnosti.

steam_family_7.gif
pre zväčšenie klikni na obrázok

V prípade, že vás zaujal Steam Family Sharing si prečítajte návod ako ľahko sa dá táto služba aktivovať a čo všetko obnáša na tomto odkaze: Návod na Steam Family Sharing

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (468 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 545
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37