Login
Tech news zaerius 8 4065
ara1_phone2.jpgLen včera sme sa dozvedeli o tom, že projekt Ara sa stáva skutočnosťou, a hneď tu máme ďalšie zaujímavé novinky. Oddelenie Google - skupina Advanced Technology and Projects (ATAP), ktoré má pod kontrolou tento revolučný projekt oznámilo, že už za pár týždňov by mohli dokončiť prvý, plne funkčný prototyp modulárnych telefónov.

Ak všetko pôjde podľa plánu, na začiatku budúceho roka sa už môžete stať jedným z vlastníkov modulárneho telefónu. ATAP zverejnil informácie, že najzákladnejší model bude dostupný už od $50. Možno táto verzia pre mnoho ľudí ani nespĺňa kritéria smartphonu, keďže obsahuje iba najzákladnejšie moduly a wifi, bez možnosti pripojenia na mobilný internet, ale keďže konceptom je neobmedzená možnosť upgradovania, užívateľ hocikedy má možnosť zmeniť základný na High end model. Tiež sme sa dozvedeli, že Ara bude dostupný v troch veľkostiach a to mini, medium a jumbo, čiže od menších modelov až po phablet. Veľkosť zariadenia je jediné čo na Ara sa nedá upgradovať, keďže celý systém bude postavený okolo elektronickej chrbtice, ktorá zadefinuje finálny rozmer telefónu. Pravdepodobne všetky tieto elektronické chrbtice bude vyrábať Google, kým ostatné moduly budeme si môcť zakúpiť od stoviek, ak nie tisícok dodávateľov.

ara1_suciastky.jpg

Mnoho ľudí označilo za najväčší problém takéhoto typu zariadenia jeho veľkosť. V moderných smartphonoch všetky súčiastky sú nainštalované úplne natesno aby dosiahli čo najtenší vzhľad, čo sa zdalo byť nemožné dosiahnuť s modulárnym telefónom. ATAP prezradil, že jednotlivé moduly budú 4mm hrubé, a pravdepodobne celková hrúbka telefónu bude okolo 10mm. To je len o čosi viac než IPhone so svojou 7,6mm hrúbkou. Otáznou bolo aj to, ako vyriešia uchytenie jednotlivých modulov tak, aby sa telefón nerozsypal ako lego pri páde na zem. Moduly bude držať na mieste mechanický systém, ktorý bude možné uvoľniť iba cez príslušnú aplikáciu.

ara1_phone.jpg

Vzhľad telefónu údajne bude asi tak prispôsobiteľný ako jeho schopnosti. ATAPI pracuje s 3D tlačiarňou, aby kupujúci si mohli prispôsobiť štýl a materiál krytu každého modulu, ktoré sa údajne budú dať vymeniť aj počas prevádzky.

Projekt je ešte stále mladučký, údajne sa na ňom začalo pracovať na konci roka 2012, ale už teraz sa stal sľubnou alternatívou pre budúcnosť smartphonového priemyslu.

Zdroj: theverge.com

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (461 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 538
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37