Login
Software zaerius 0 4408
Spoločnosť, ktorá je známa predovšetkým pre jeho webový prehliadač, nám prináša aplikáciu s ktorou si môžeme ušetriť pri platení paušálov za internet. Vybudovali systém pomocou ktorého dokážete zredukovať vašu spotrebu dát až o 50%.

Ako Opera Max funguje?
Opera Max používa virtuálnu privátnu sieť. Keď zapnete Opera Max šetrenie, všetky nešifrované žiadosti o dáta prejdú cez ich server, ktorý optimalizuje video, fotky, text a web stránky pre čo najnižšiu spotrebu dát. Krása tejto aplikácie je, že dokáže komprimovať dáta skoro pre každú aplikáciu, výnimkou je napr. facebook, ktorá využíva šifrovanie a preto nie je možná dátová kompresia.

Opera-Max-on-phone.png
Opera Max zredukuje prenos dát o 50%

Veci ktoré by ste mali vedieť pred nainštalovaním Opera Max
Ako už bolo spomenuté aplikácia využíva Virtuálnu privátnu sieť(VPN), čo znamená, že všetky vaše dáta prejdú cez siete Opery, pre kompresiu, čím vlastne poskytnete všetky údaje o vašej aktivite a aplikáciách tretej strane. Ak ste osobou, ktorá veľmi prísne dbá na ochranu svojich osobných údajov, tak táto aplikácia nie je pre vás. Avšak, keď nemáte taký prísny názor na túto tému a platíte internet podľa prenesených dát, táto aplikácia vám definitívne pomôže znížiť váš paušál.

Pred tým ako by ste začali zúfalo vyhľadávať na Google Play Store, ostala ešte jedna informácia, ktorou vás nepoteším. Táto aplikácia je len v Beta teste a aj to len v USA pre pár tisícok užívateľov. Opera najprv chce otestovať stabilitu ich serverov pred tým, ako by to povolili pre každého. Podľa oficiálnej stránky čoskoro aplikácia bude prístupná pre každého a nielen na Android zariadeniach.
max-process-screenshot-3.png
Zatiaľ je to prístupné len v Beta verzií pre užívateľov Androidu v USA


Zdroj: savvymantra.com, blogs.opera.com

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (468 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 545
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37