Login
Mobile zaerius 6 4994
Spoločnosť, ktorá je slávna najmä pre svoj webový prehliadač sa spojila s čínskym výrobcom lacnejších čipov a predstavili nám prototyp svojho smartphonu za 25 dolárov. Je to samozrejmé, že za takú nízku cenu je nemožné vytvoriť smartphone, ktorý by bol schopný konkurovať modelom niekoľko krát drahším, ale to ani nie je ich cieľom. Zariadenie bude schopné spúšťať rôzne aplikácie a takisto umožní aj pripojenie sa na internet.


Ich cieľovou skupinou sú ľudia, ktorí vyhľadávajú čo najlacnejšie telefóny, no chceli by využívať aj výhody dnešných smartphonov. Je to niekde na polceste medzi absolútne základným telefónom, ktorý môžete použiť len na volania a sms a smartphonom. Spoločnosť očakáva vysoký záujem najmä v rozvojových krajinách a dúfajú, že sa im podarí vybudovať dostatočný náskok predtým, ako sa na tento trh zamerajú iní výrobcovia telefónov. Očakávajú sa ďalšie podobné oznámenia zo strany väčších, viac zavedených značiek a to o pár dní na Mobile World Congress v Barcelóne.

mozilla_phone.jpg
Spoločnosť takťiež oznámila nové high end telefóny

„Tieto riešenia rozšíria globálny prístup k otvoreným webovým smartphonov, znížením času a nákladov potrebné pre výrobcov mobilných telefónov, aby tieto zariadenia dostali na trh. " povedal Spreadtrum v tlačovom vyhlásení.

Mozilla tvrdí, že ich telefón "nanovo definuje" trh základných telefónov.
Telefón beží na MozillaOS, na ich vlastnom operačnom systéme, časom sa uvidí či bude výhoda alebo nevýhoda vstúpiť do boja gigantov Android, iOS, Windows s novým OS.
Okrem smartphonu za 25$ mozilla chce spustiť aj niekoľko zariadení v high-end kategórií v spolupráci s Huawei a ZTE.

Zdroj: bbc.co.uk

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (468 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 545
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37