Login
Tech news zaerius 2 3830
Google postavil prototyp Android smartphonu, ktorý dokáže mapovať svet okolo neho. Prístroj pochádza z novej iniciatívy nazvanej Project Tango, a je pripravený dostať sa do rúk vývojárov, aby videli, čoho táto technológia je schopná. Google tvrdí, že telefón bude schopný učiť rozmer miestností a priestorov len tým, že sa pohybujeme vo vnútri nich - napríklad prechádzkou okolo vašej spálni, telefón je schopný sa naučiť presný 3D tvar vášho domova.

tango_pracuje.png
Tango monitoruje svoje okolie v reálnom čase


Pozdravte projekt Tango

„Cieľom projektu Tango je dať mobilnému zariadeniu ľudskú mierku chápania priestoru a pohybu" hovorí Johnny Lee, vedúci projektu Tango. Možno už poznáte jeho predošlý projekt o vytvorení displejov s virtuálnou realitou pomocou Wii kontrollerov.


Johnnyho predošlý geniálny projekt

Na projekte tiež spolupracuje Carnegie Mellon, kto pomáhal Microsoftu vytvoriť Kinect. Google má pripravených 200 zariadení pre vývojárov, ktorí majú záujem využiť tento nástroj pri tvorbe ich aplikácii. Očakávaný termín rozposielania testovacích zariadení je 14. marec.

tango_detaily.png
Grafické znázornenie toho, čo vlastne tvorí tento systém

Tango zariadenia pracujú pomocou fotoaparátu snímajúci pohyb, a integrovaným senzorom hĺbky. Počas pohybu, senzory detegujú ich vlastnú orientáciu a všetko, čo je pred nimi. Na základe získaných údajov aplikácia postaví 3D mapu jeho okolia. Kým základným cieľom je vytvárať podrobné vnútorné mapy vášho domova, Google hovorí o ďalších možných využitiach. Údaje z Tango by mohli byť použité na vytvorenie realistickejších hier, alebo na pomoc zrakovo postihnutých, keď sa nachádzajú na neznámom mieste.

tango_schody.jpg
Náš svet cez "oči" Tango

Mňa osobne veľmi zaujal tento projekt, podľa mňa fúzia tejto technológie a Oculus Riftu môže priniesť budúcu generáciu interaktívnych hier. Predstavme si napr. žeby sme hrali counter-strike kde mapa by bola vytvorená na základe nášho domova a pomocou Oculus Riftu by sme vstúpili do novej dimenzie

tango_phone.jpg
Prototyp Tango phone

Zdroj: theverge.com

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (468 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 545
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37