Login
Tech news zaerius 21 6279
Oculus Rift je nový virtual reality headset(VR), ktorý umožní hráčovi vkročiť do svojich obľúbených hier a virtuálnych svetov. Využíva vlastnú sledovaciu technológiu ktorá poskytne ultra-nízku odozvu, sleduje pohyb vašej hlavy, čo vám umožní bez problémov porozhliadnuť sa vo virtuálnom svete rovnako ako v reálnom živote. Každý jemný pohyb hlavy je sledovaná v reálnom čase, čo vytvára prirodzený a intuitívny zážitok. Toto zariadenie vytvorí stereoskopické 3D zobrazenie s vynikajúcou hĺbkou a rozsahom. Na rozdiel od 3D televízií, alebo 3D kín, sa to dosiahne tým, že pre každé oko zvlášť sa prezentuje unikátny obraz. Jedná sa o rovnaký spôsob, ako vaše oči vnímajú obraz v reálnom svete, čo vytvára oveľa viac prirodzený a pohodlný zážitok.

head_tracking.jpg

Oculus Rift vybojoval značnú reputáciu pre seba medzi hráčmi, ale virtuálna realita môže mať viac využití aj mimo hrania videohier. Aktuálne sa pripravuje vydanie prvého filmu, špeciálne pre VR(Virtuálna realita) headsety. Blížiaci sa film s názvom Zero Point, sa zameria na históriu a vývoj technológií virtuálnej reality, a zároveň umožňuje divákom slobodne sa poobzerať v každej séne filmu.

zero-point-oculus-vr.jpg

Film bol vyrobený začínajúcou spoločnosťou Condition One, ktorá sa venuje inováciám vizuálnych technológií. Vďaka nim film budeme si môcť užívať nielen v 3D ale v kompletnom 360 stupňovom uhle pohľadu. Finálny produkt nás dostane na rôzne miesta, vrátane vojenského výcvikového tábora, na E3 konferenciu, do výskumného laboratória v Stanforde a do dielní rôznych vývojárov VR. Zakladateľom a výkonným riaditeľom spoločnosti je Danfung Dennis, ktorý je aj režisérom filmu. Jeho predošlá práca Hell and Back Again v roku 2011 dostala nomináciu na Oscara.

Koncept 360 stupňového filmu môže byť trochu ťažké pochopiť a prijať, pre každého , kto nemá skúsenosti Oculus riftom , čo je dôvod , prečo Condition One nedávno vydal interaktívny trailer.

zero-point-oculus-vr-1.jpg

Pomocou interaktívneho multimediálneho prehrávača spoločnosti , ktorý bol pôvodne vyvinutý ako aplikácia na iOS, diváci si môžu prehrať trailer vo webovom prehliadači a preskúmať každý obrázok s myšou.
Môžete si to vyskúšať aj vy na webovej stránke Condition one


Očakáva sa, že finálna verzia Zero Pointu bude vydaná neskôr v tomto roku v niekoľkých interaktívnych formátov, vrátane verzie pre každého, kto vlastní Rift Developer Kit. Možno toto bude prvý VR-priateľský film na obzore, ale s Rift a ďalších VR headsetov, ako je Avegant Glyph ktoré získavajú na popularite, to je isté, že nebude posledná.

Zdroj: oculusvr.com, conditionone.com, gizmag.com

editoval a publikoval: Majo
Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (461 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 538
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37