Login
Software Majo 9 5147
Hudobný prehrávač Winamp prišiel v roku 1997, ktorý bol vytvorený Nullsoftom ako mediálny prehrávač. Winamp si po krátkom čase vybudoval silnú komunitu. V roku 1999 bol projekt predaný v hodnote 80 miliónov dolárov firme AOL. Po odkúpení nastal prudký ale bohužial krátky rozmach prehrávača. Firma po 15 rokoch oznámila, že sa chce zbaviť najznámejšieho hudobného prehrávača.

winamp

Winamp sa snažil o modernizáciu prehrávača, podporovať stále viac formátov, či rozšírenie na OS Android. Ale ani to mu nepomohlo a v posledných rokoch sa mu nedarilo. Súčastne podporuje 60 formátov, množstvo pluginov a skinov. Zvláda importovať knižnicu iTunes Library a nainštalujete si ho aj na svoj smartphone. AOL pracovala na svojom vlastnom prehrávači v ktorom mali byť použité technológie Winampu. AOL Media player sa dostal len po svoju BETA verziu a v roku 2005 aj skončil. Winamp bude svoje služby poskytovať do 20. decembra. Preto sa odporúča si stiahnuť najnovšiu verziu prehrávača. Aktuálnou verziou je Winamp Media Player 5.66 a Winamp Android 1.4.15. Po dátume podpory sa bude dať prehrávač stiahnuť len z tretích strán.

“Winamp.com a s ním spojené webové služby nebudú po 20. decembri 2013 ďalej dostupné. Následne nebude na stiahnutie dostupný ani prehrávač hudby Winamp. Prosím, stiahnite si poslednú verziu pred týmto dátumom. Pozrite sa, aké vylepšenia posledná verzia prehrávača ponúka. Ďakujeme za podporu Winamp komunity po dobu viac než 15 rokov.”

Aký hudobný prehrávač ste používali? Bol ním Winamp?

Hodnotenia

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

0.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (478 Hlasy)
11% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 555
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37