Login
Mobile somebody 9 9394
Do radov aplikácií na Google Play pribúda denne množstvo zbytočných, no aj skvelých aplikácií. Tak tomu bolo aj pár dní dozadu, keď v obchode pribudla nová aplikácia s názvom Next Browser. Jedná sa o úplne bezplatnú aplikáciu pre všetky zariadenia s OS Android 2.2 Froyo a vyššie, čo je už dnes súčasťou takmer každého Android zariadenia.

Po nainštalovaní aplikácie sa objaví pár prezentačných okien, ktoré Vám popíšu základné funkcie a výhody tohto prehliadača, po ich prerollovaní Vás už prehliadač prekvapí len oknom s rýchlym prístupom k najobľúbenejším stránkam, tzv. SpeedDial.

next-browser-board

Každá webová lokalita pridaná do SpeedDial je pekne odlíšená ako farbou, tak aj počiatočným písmenom v kruhu pred označením záložky. Posunom prsta vpravo vidíme najnavštevovanejšie stránky, presunom prsta vľavo si môžeme prečítať novinky zo sveta v akýchkoľvek oblastiach (niečo ako RSS kanál).

Medzi najväčšie výhody tohto prehliadača patrí jeho rýchlosť. Prekvapí už neskutočne veľká rýchlosť pri spúšťaní. Aplikácia je spustená prakticky okamžite po ťuknutí prstom na displej, to isté platí pre načítavanie webu. Rýchlosť sa dá porovnať so skvelým vstavaným prehliadačom od Androidu, prípadne alternatívnym Baidu Browserom.

Stránky sa dajú jednoducho zatvárať a vytvárať, stačí potiahnuť prst smerom zľava doprava a otvorí sa okno pre výber karty, kde si môžeme aktuálne otvorené karty zatvárať, prepínať, prípadne vytvárať nové.
Ťahom prsta sprava doľava sa naopak dostávame k rozšíreniam prehliadača, medzi ktoré zatiaľ patria len Evernote Clipper a Pocket Plug-in, ktorý slúži na ukladanie stránok pre ich neskoršie čítanie offline.
V okne s rozšíreniami je prístup aj k tlačidlám späť/vpred, Domov a obľúbené, čím pridáme aktuálnu stránku do obľúbených.


Obľúbené záložky vieme synchronizovať s prehliadačom Google Chrome a Mozila Firefox (desktopové verzie pre počítač).

K tlačidlám späť/vpred/domov a obľúbené sa vieme dostať aj cez použitie tlačidla pre vyvolanie kontekxtovej ponuky menu ( zväčša ľavé tlačidlo na Android zariadeniach), kde máme zároveň aj vyhľadávanie, možnosť otvoriť novú kartu, nastavenia, ukončiť prehliadač a podobne.

Ďalším skvelým prekvapením prehliadača je vyhľadávanie na webe.

next-browser-csportal-skNad Speed Dial-om je malý panel s vyhľadávaním (vyhľadávacie enginy je možné meniť na Google, Wikipediu, Yahoo a Bing), veľmi potešujúce je aj hlasové vyhľadávanie. To si poradí nielen s Angličtinou, ale akýmkoľvek iným jazykom, čo uľahčuje prácu s menším displejom smarfónu a skracuje čas, ktorý by bol potrebný na vypísanie textu.

Medzi nevýhody prehliadača môžem zaradiť už snáď len absenciu FullScreen módu, nakoľko pole pre vyhľadávanie (panel s URL adresou) je vždy aktívne.
Zoomovať môžeme rozťahovaním a sťahovaním prstov, kým u Baidu Browsera to bolo aj ťahom prsta po lište nástrojov, ktorá bola vždy aktívna, zoomovať sa teda dalo bez použitia dvoch prstov. V tomto prehliadači tá lišta chýba, nakoľko ju vyvoláme až použitím tlačidla pre vyvolanie kontextovej ponuky, o to viac miesta však zostáva pre webové lokality.

Práca v prehliadači je skutočne svižná, žiadne sekanie, nestabilita či pády, preto môžem prehliadač len odporučiť.
Prehliadač si hravo poradí aj s Adobe Flash Playerom a tak je pohodlné aj prehliadanie stránok s flashkami a videami.

Aplikáciu Next Browser si môžete stiahnuť v Obchode Play z Vášho smartfónu, prípadne po prihlásení sa do účtu Google na Vašom počítači.

editoval a publikoval: Majo
Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (454 Hlasy)
12% (62 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 530
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37