Login Menu
Menu csportal.sk
ProGamingShop.sk Predaj hier Counter Strike 1.6 Myšky Podložky Sluchátka Klávesnice PC hry PSP hry PS 2 hry PS 3 hry Xbox 360 hry Webkamery Hračky
www.csportal.sk

counter strike portal, servery, download, turnaje, súťaže...

Nick:
Heslo:
Join The Community

GuardiaN rozhovor pre csportal.sk

Interview
13.March.2013 - 20:52:26 · Komentárov 5 · Prečítané 11973x
Zdielať
0x zdielané
Vytlačiť vytlačiť
Slovakia flag Ladislav "GuardiaN" Kovács poskytol nášmu portálu rohovor v ktorom sa dozviete veci o ktorých sa nedočítate nikde inde ako u nás. Celkových 13. položených otázok robia tento rozhovor naozaj obsiahlym. Preto neváhajte a prečítajte si vyjadrenia team leadra slovensko-českého CS:GO tímu 3DMAX.

guardian


csportal.sk: Je mi cťou robiť rozhovor s "The big sausage" :D. Aký je príbeh za touto prezývkou? Ako si k nej prišiel?

GuardiaN: Ahoj, taký krátky príbeh to má. Keď som začal hrať CS:S tak ma to dako nebralo a v tom čase som prvýkrát spomenul v rozhovore pre Cadred.org, že tú hru mám "na klobáse".


csportal.sk: Za posledný mesiac ste až dvakrát menili zostavu. Obe zmeny boli búrlivo komentované cz/sk scénou. Ja na rozdiel od mnohých chápem, že vybudovať stabilný a silný tím trvá istý čas, a tiež, že tieto zmeny sa týkajú len vás. Nebudem sa pýtať na dôvod zmien, mňa by skôr zaujímalo, ako sa cítite momentálne, či tie zmeny konečne priniesli kľud, pokoj a stabilitu v tíme?

GuardiaN: No pokoj a kľud nie je v žiadnom tíme, všade je nejaké to napätie a hádky o tom, kto čo pokazil a také bežné veci. Nie každý si vie priznať chybu a radšej protirečí ako by si priznal tu chybu. Ale momentálne je tá nálada v pohode a snažíme sa hrať čo najlepšie, aj keď stále máme nejaké nedostatky.

Raidcall EMS One Cup #2: GuardiaN vs NiP

csportal.sk: Pred Mad Catz a aj na lanke ste často hrali inferno. Pre mňa je to veľmi zaujímavá voľba, keďže ty a aj Sneix ste sa priznali ako nenávidíte túto mapu, dokonca aj v ére Reason Gamingu v CSS ste sa snažili vyhýbať tejto mape. Čo sa zmenilo? Obľúbili ste si inferno alebo to chcel hrať niekto iný z tímu?

GuardiaN: To máš pravdu, ja som vo svojej kariére na žiadnej lanke nehral inferno, vždy sme ju vyškrtli, pretože to bola celkom random mapa. Momentálne sme ale zmenili názor a z nášho map-poolu sme vyhodili dust2, pretože ju vôbec nevieme hrať. Ako ste si mohli všimnúť inferno máme dosť dobré, prehrávame akurát tak hlúpe kolá za CT, ale to sa spraví časom, ale inak T stranu mame výbornú.


csportal.sk: Po návrate Oscara ste mali veľmi málo času, aby ste sa pripravili na Mad Catz CS:GO Invitational. Ako prebiehala vaša príprava? Určite za taký krátky čas sa nedajú 100%-ne pripraviť všetky mapy a stratégie. Načo ste sa sústredili počas tréningov?

GuardiaN: Vedeli sme, že dostať sa do top3 bude viacmenej nereálne po zmene, ale spravili sme pre to čo najviac ako sme mohli v tom krátkom čase, ktorý sme mali na prípravu. Hrali sme len pcwčka, aby sme nabrali ako taký teamplay, čo sa nám celkom podarilo a chýbalo nám len kúsok šťastia, aby sme postúpili do playoff. Ako ste mohli vidieť, hrali sme dobre, boli určité nedostatky, ktoré nás stáli zápasy či už proti LDLC v skupine alebo proti ESC v druhej skupine. Ale taký je CSkový život.

AMD Sapphire Invitational: GuardiaN vs k1ck

csportal.sk: S akými pocitmi a očakávaniami ste cestovali do Viedne? Cítili ste sa dostatočne pripravení? Ako by si ohodnotil vašu prípravu?

GuardiaN: Viacmenej sme tam išli získať skúsenosti ako tím, vybudovať si ako také vzťahy medzi sebou, čo sa nám aj podarilo. Neboli sme pripravení ako sme chceli byť, ale bolo to fajn z nášho pohľadu. Získali sme skúsenosti o našej hre, čo bolo fajn a čo bolo na nič, takže do budúcna vieme čo môžeme a čo nemôžeme v istých situáciách, takže hodnotím prípravu a lanku pozitívne.


csportal.sk: Po zverejnení skupín ste mohli byt spokojní. Mali ste v skupine hrateľných súperov a každý očakával váš súboj s lemondogs o prvé miesto v skupine. Na obrovské prekvapenie napokon tento zápas rozhodoval o tom, že kto končí definitívne v turnaji. Po tesných prehrách proti LDLC a e-Sports.rs ste napokon hladko porazili lemondogs a postúpili ste do ďalšej skupinovej fázy turnaja, do boja o postup do osemfinále. Ako by si ohodnotil váš výkon v D skupine?

GuardiaN: Neprehrať eko kolá a sme prvý v skupine. Ale keby je keby, pokazili sme si to sami a pykali sme za to právom. Do posledného zápasu sme išli so všetkým čo sme mali a dali sme do toho úplne všetko, hec 100% a vyšlo všetko čo sme robili.


csportal.sk: Druhá skupinová fáza sa začala pomerne neskoro, kde ste bojovali o dve miestenky v osemfinále s TCM-gaming, ESC gaming a logix. Vonku už pomaličky svitalo keď ste dokončili svoj druhý zápas v skupine s ESC, kde si podal famózny výkon, no ani to nestačilo. Bohužiaľ to bola vaša druhá prehra ktorá znamenala pre vás koniec v turnaji. Ako ste sa cítili po zápase a aká nálada panovala v tíme?

GuardiaN: Boli sme sklamaní, ale na druhej strane aj spokojní. Uhrali sme vynikajúci výkon na mape de_train, kde nás ESC online zničili na 1 bod a napokon sme ich skoro na lane porazili my. Ale na skoro sa nehrá, chýbalo trošku koncentrácie(boli 3 hodiny v noci, dosť náročný zápas proti takému skúsenému tímu) a boli by sme víťazmi my. Dohodli sme sa, že to nevzdáme a na CPH Games sa pripravíme po všetkých stránkach hry, či už po taktickej alebo po skillovej a verím, že na CPH Games podáme všetci 3x lepší výkon ako vo Viedni.


csportal.sk: Ako by si ohodnotil celkovo prvú LAN akciu v novej zostave? Mohol by si pár slov povedať aj o samotnej akcii o organizácii, vybavení, atmosfére? Ako sa vám páčil tento turnaj?

GuardiaN: Výkon hodnotím známkou DOBRÝ a organizácia bola super. Admini boli vždy priateľskí, pomohli vo všetkom, snaha ako nikde inde - sú to proste profesionáli. My sme to mali jednoduhšie, mohli sme si vybrať miesta na sedenie, keďže admini sú našimi dlhoročnými kamarátmi, čiže nám veľakrát vyhoveli v istých prípadoch. - Veľa slovákov sa prišlo pozrieť a podporiť nás, čo ma celkom potešilo a hralo sa oveľa lepšie.

GuardiaN -4 awp @ CyberGamer Invite

csportal.sk: Pre NIP to bola ďalšia LAN ktorú vyhrali bez väčších problémov a potvrdili svoju vedúcu pozíciu v celkovom ranku tímov. Okrem nich podľa mňa scéna je momentálne veľmi vyrovnaná, viac tímov potvrdil svoj potenciál ako napr. ex-Anexis (aktuálne unu.AiN) či Na´Vi. Podľa teba v budúcnosti ktoré tímy by mohli prekvapiť, dostať sa do top5?

GuardiaN: Verím tomu, že my prekvapíme už na CPH Games o 2 týždne, potom si myslím, že Virtus.pro zahrajú vynikajúcu lanku, NaVi prekvapia ešte viac a zbytok je už na takej úrovni, že už sa moc zlepšiť nevedia. Či už unu.ain alebo VeryGames. Každý je už skillovo na úrovni, ktorú už prekročiť nedokážu, jedine tak po tímovej stránke. Bude to každopádne zaujímavé.


csportal.sk: V starladderi sme mali možnosť vidieť váš prvý zápas po Lanke s Overrated individuals (Anexis), kde ste hrali omnoho lepšie a vyhrali ste hladko 16:9. Čo sa zmenilo po turnaji? Analyzovali ste svoje predošlé zápasy aby ste prišli nato kde ste robili chybu, alebo len jednoducho ste popracovali na taktikách?

GuardiaN: V prvom rade sme si spravili taktiky konečne, čiže sme už mali možnosť hrať viac tímovo a výsledok sa preukázal v tom zápase. Mali sme tam ešte pár chýb, ktoré by sa nemali robiť, ale na online sa to ťažko fixuje. Snáď do budúcna to bude oveľa lepšie


csportal.sk: Tesne pred lankou VALVE vydal menší update. Ovplyvnilo to nejako váš výkon alebo neboli tam až tak veľké zmeny? Podľa teba pomôžu tieto zmeny hre? VALVE posúva hru správnym smerom? Keby si mohol niečo zmeniť na CS:GO čo by to bolo, čo ti najviac vadí na hre?

GuardiaN: Update-y, ktoré vydávajú sú viacmenej len nepodstatné hlúposti. - Prijal by som starý štýl awpka z CSS alebo cs16 a nie tento shit z CoD4.


csportal.sk: Čo by si poradil hráčom, ktorí stále len hľadajú najlepšie nadstavenia? Mohol by si nám prezradiť zopár dôležitých nadstavení ktoré môžu spríjemniť, alebo zjednodušiť hru pre začiatočníkov? Radi by sme zverejnili aj tvoj aktuálny config ak by si nám ho poskytol.

GuardiaN: a configy nepoužívam. Najjednoduchšia cesta nastaviť si hru je si dať všetky detaily grafiky na minimum, nastaviť si rozlíšenie, sensitivitu, klávesnicu a hrať. Netreba z toho robiť vedu, configy iných sú len zbytočnosti, ktoré nikomu nepridajú na skille.


csportal.sk: Mohol by si nám prezradiť vaše plány do budúcnosti, na ktorých podujatiach vás môžeme vidieť v nadchádzajúcom období? Aktuálne máme informácie len o Coppenhagen games. Tento event bude ozajstnou skúškou novej zostavy, kde sa stretnete so svetovou špičkou. Budete mať dostatok času aby ste sa pripravili?

GuardiaN: Coppenhagen Games v Dánsku o 2 týždne, StarLadder ak sa kvalifikujeme v Kyjeve a poprípade EMS Lan ak sa dostaneme v Kolíne v Nemecku. Lanka v Birminghame a ďalšia zo sérií Esports Heaven.


csportal.sk: Na záver by som sa Ti chcel poďakovať za tvoj čas a popriať Vám gL & hF do budúcna. Ak by si chcel niečo odkázať fanúšikom, hejterom či poďakovať niekomu tak slovo je tvoje :) Ešte raz ďakujem a už sa neviem dočkať ďalšieho podujatia kde Vám môžeme držať palce :P

GuardiaN: Ďakujem aj ja, poďakovať chcem naším fanúšikom, ktorí nám fandia a veria aj keď prehrávame. Taktiež naším sponzorom CKRAS, Razer, Winamax a Gaming store, vďaka ktorým máme možnosť sa zlepšovať. Cya

Odkazy:
Súvisiace novinky: Autor:
FULL of CS Players #2 by CSPORTAL.SK752%
VIP score na www.csportal.sk7352%
Staň sa Redaktorom csportal.sk2556%
Intro - www.csportal.sk2361%
Obnova csportal.sk1059%
avatar Palestine zaerius 3.miesto - AIM 2on2 Tournament - jún.2011 3.miesto - Night Rank Cup 1on1 - august.2011 2.miesto - GunGame 3on3 TM DM Tournament - december.2011 2.miesto - Online výzvy #4 - 2012
CSPORTAL.SK Test Server
noviniek: 16
Komentáre
#1 Slovakia ChAnDlEr 13.March.2013 - 21:30:58
avatargJ :good
#2 Slovakia Nejmless 13.March.2013 - 23:25:57
avatarpán smiley clen absolutnej svetovej spicky smiley
#3 Palestine zaerius Info o členovi3.miesto - AIM 2on2 Tournament - jún.2011 3.miesto - Night Rank Cup 1on1 - august.2011 2.miesto - GunGame 3on3 TM DM Tournament - december.2011 2.miesto - Online výzvy #4 - 2012 14.March.2013 - 18:48:42
avatarprave teraz odohrali dalsi zapas v starladderi proti znation ktory su 2. v celej lige smiley V zapase sa ujal pozicie In-game Leadera Guardian a konecne sme mohli vidiet po dlhom case vykon po akom sme tuzili. Gl HF hosi
#4 Russia Shamanism 17.March.2013 - 18:00:16
avatardneska markeloff vs guardian
#5 Slovakia neio 18.April.2013 - 19:21:38
avatarsmiley
Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Perfektný! Perfektný! 100% [11 Hlasov]
Veľmi dobrý Veľmi dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Dobrý Dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Priemerný Priemerný 0% [Žiadne hlasy]
Biedny Biedny 0% [Žiadne hlasy]
CS:GO Skin lotéria
Zoznam lotérií
Twitch TV
ServeryKomentáreHodnoteniaČlánkyDownloads
Servery csportal.sk
Názov servera IP adresa Hráči Status
CS DM AIM/AWP 128tick cs.csportal.sk:27001 6 / 14 Online
CS FUN 128tick cs.csportal.sk:27021 6 / 15 Online
CS DM FFA 128tick cs.csportal.sk:27022 8 / 16 Online
CS Surf cs.csportal.sk:27023 8 / 20 Online
CS TGCW 128tick cs.csportal.sk:27030 0 / 15 Online
Archív Zobrazených posledných 10 komentárov
Majo - 17/06/2019 09:08
Uz to niekto skusal? :o
video
Majo - 15/05/2019 10:52
Koho tam stretnem v sobotu?
novika
Majo - 14/05/2019 20:32
Mame tu sutaz o 2x listok na 3 dni. Klikaj tu: https://www.facebook.co...
novika
Majo - 09/05/2019 03:49
V pondelok 13.05.19 bude vylosovanie:like
lotéria
Manas3k - 07/02/2019 22:52
Ou bejby GN MaGisTiX netrefil ses o jeden bod B)
novika
Majo - 07/02/2019 20:49
MaGisTiX ziskava +50b VIP score
novika
MaGisTiX - 07/02/2019 20:05
manas3k davidjahoda
novika
Nakashiarmy - 07/02/2019 19:35
DavidJakoda manas3k
novika
IvaNNNka - 07/02/2019 19:29
DavidJakoda manas3k
novika
Majo - 17/01/2019 21:28
jakoda20 - ziskava +50b VIP
novika
Zobrazených posledných 10 hodnotení
StMartin - 15/05/2019 17:59 - 4+
kuk
obrázok
StMartin - 15/05/2019 17:55 - 4+
Majstrom SR v NHL sa stala zena! Pozri si, ako dopadli Orange MSR v elektronickych...
novika
richcortez - 13/03/2019 21:38 - 5+
Majstrom SR v NHL sa stala zena! Pozri si, ako dopadli Orange MSR v elektronickych...
novika
IvaNNNka - 10/02/2019 13:51 - 5+
Logitech G prinasa novy rad headsetov so spickovym zvukom, stvoreny pre herne suboje
novika
IvaNNNka - 06/02/2019 15:26 - 5+
ESL One Cologne 2018 (Official Aftermovie)
video
IvaNNNka - 30/01/2019 20:17 - 5+
Orange Majstrovstva Slovenskej republiky v elektronickych sportoch opat prinasaju ...
novika
hynekzalesak - 17/01/2019 18:55 - 5+
Streamers Show match 5on5
novika
IvaNNNka - 15/01/2019 20:56 - 5+
Streamers Show match 5on5
novika
IvaNNNka - 08/01/2019 20:39 - 5+
AS pre wajra
obrázok
Manas3k - 24/12/2018 04:50 - 5+
One tap DGL
video
Posledné na stiahnutie
11.01.2014 - CSportal spray logo x5438
08.12.2013 - Winamp Media Player 5.666 x3699
02.09.2013 - Steam 5 set cards #1 x6012
22.08.2012 - CS Color Scheme Editor 3.0 x6847
20.08.2012 - CSPORTAL server menu x8502
07.09.2011 - TeamSpeak 3 klient x6208
10.08.2011 - SaveGameBackup.net v.1.0.3.0 x5848
16.01.2011 - Audiograbber v1.83.1 x5841
16.01.2011 - Audacity v1.2.6 x5679
16.01.2011 - Skype v5.1.0.104 x5864
Najnovšie Bleskovky
Pridať Archív
Majo - 19/04/2018 21:43 • Komentárov 15
Ak by ste si hľadali zamestnanie
shagynko123 - 05/11/2017 14:57 • Komentárov 0
Starcraft 2
Majo - 20/09/2017 12:17 • Komentárov 17
Potrebujeme nový server. Ideš do toho?
shagynko123 - 06/09/2017 19:21 • Komentárov 0
Zdarma na steame: Mirage: Arcane Warfare
131313 - 02/07/2017 21:00 • Komentárov 1
stream
Anketa
Na akom zariadení hráte hry?

Desktop PC
Desktop PC
61% [76 Hlasy]

Notebook
Notebook
39% [48 Hlasy]

Hlasy: 124
Začiatok hlasovania: 13/11/2016 12:09
- Archív ankiet - Komentáre (0) -
Poslední prihlásení Kto je online
Slovakia Majo03:57:41
Slovakia foxik13:54:10
Brazil N3XT0WiCZ 4 days
Slovakia JacQuik 5 days
Sri Lanka MaTKOoooo 1 week
Slovakia kleoles 1 week
Slovakia Sannnnny 1 week
Slovakia patko7899 2 weeks
Slovakia bombaomg 3 weeks
Slovakia proces2 4 weeks
Hostí Online: 36
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 7,765
Nových členov dnes: 0
Nových členov včera: 0
Najnovší člen: jozefiak5
Stránka bola načítaná za 0.4072 sekúnd.