Login
Hardware DivX 5 3195
Premýšľali ste niekedy nad tým, že na svojom tablete budete niekedy hrať tie najmodernejšie a graficky náročné hry? Nie? Tak si prečítajte celú novinku a dozviete sa viac o hernom tablete, ktorý uspokojí aj tých náročnejších hráčov.

Na veľtrhu CES 2013 v Las Vegas, kde sa predstavujú IT novinky z celého sveta nám v januári tohto roku predstavili tablet Razer Edge. Príslušenstvo, ktoré sa dá k tomuto tabletu dokúpiť pomáha transformovať tablet do niekoľkých režimov, vďaka ktorým vyniká medzi ostatnými.

razer-edge-1 razer-edge-2

Konfigurácia sa rozdeľuje na 2 varianty: Základný variant (999€) a PRO variant (1299€). Už teraz môžeme povedať, že sa tento tablet vyrovná herným počítačom čo sa ceny aj výkonu týka. Cena však nezahrňuje príslušenstvo, ktoré z neho robia tak výnimočný tablet. Príslušenstvo si môžete dokúpiť buď v balíku, alebo všetky časti zvlášť.

Parametre Edge PRO
Procesor: Intel Core i7 Dual core w/ Hyper Threading Base 1.9GHz / Turbo 3.0GHz
Pamäť: 8GB DDR3 (2x4GB 1600MHz)
Grafika: NVIDIA GT 640M LE (2GB DDR3, Optimus Technology)
Displej: 10.1” (IPS, 1366x768) Multi-touch HD display
Operačný systém: Windows 8
HDD: 128/256GB SSD (SATA-III)

Ostatné:
Intel WLAN (802.11b/g/n + BT4)
Codec supports 7.1 (via HDMI through optional Docking Station)
HD Webcam (front-facing, 2MP)
Array microphones
Dolby Home Theater v4
USB 3.0 x1 (green, SuperSpeed)
Audio jack (3.5mm, 4-pole, stereo out / mic in)


razer-edge-3 razer-edge-4

Edge nám ponúka aj domácu konzolu(dockovaciu stanicu), vďaka ktorej ho môžeme pripojiť k externému displeji vďaka HDMI podpory. Ďalej nám umožní využívať 3*USB2.0 porty, do ktorých môžeme pripojiť klávesnicu, myš, gamepady(ovládače). A vstup pre mikrofón, stereo výstup pre slúchadla alebo reproduktory.

razer-edge-5

Klávesnica zmení Edge do malého herného hybridného zariadenia, čo sa hodí na písanie rôznych textov, teda na kancelársku prácu. Veľkou výhodou je to, že klávesnica v sebe schováva batériu vďaka ktorej si môžete vychutnávať pôžitok z hrania až 2-4 hodiny a pri klasickom surfovaní po internete vydrží aj 8 hodín bez napájania.

Video:

Gamepad je vybavený dvoma analógovými páčkami a podsvietenými tlačidlami. Tento gamepad je kompatibilný s najnovšími hrami pre Windows. Navrhovaný je tak, aby ponúkol čo najväčší komfort pri hraní hier na cestách. So sekundárnou batériou je výdrž batérie okolo 3hodín bežnej prevádzky a cca 90minút hrania hier.

Zdroj: razerzone.com, zive.sk

editoval a publikoval: Majo
Hodnotenia
4.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (461 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 538
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37