Login
Software Unli 13 7489
Už je to pár dní, čo MICROSOFT pustil do obehu poslednú testovaciu verziu WINDOWS 8. Táto verzia je určená pre verejnosť a je ju možné voľne si stiahnuť. Nasledujúcou verziou Windows-u 8 bude už len finálna verzia, ktorá bude určená už na výrobu. Táto testovacia verzia bola vydaná v 14 jazykoch, bohužiaľ v SK ani CZ ju nenájdeme.

Windows 8

Windows 8 nám prináša celkom nový vzhľad a nové užívateľské rozhranie METRO, ktorá sa dosť podobá už mobilnému systému WIndows Phone 7. Ktorý to poznajú tak viete, že ide napríklad o zamknutie obrazovky, na ktorej môžeme si napríklad nadstaviť čas schôdzky. Určite najväčšiu zmenu pocítime v tom, že miesto ikon na ploche, ako sme boli zvyknutý, tak tam budeme mať dlaždice. Prvý dojem je určite pekný, dlaždice pôsobia veľmi prehľadne, ale myslím si, že to ocenia najmä majitelia dotykových PC, mobilov, tabletov. Horšie to budú mať majitelia, ktorý nemajú dotykové plochy.

Windows
Tu pekne vidíme ako asi bude vyzerať plocha Windows-u 8.

Taktiež bola odstránená tradičná ikona v ľavom dolnom rohu Štart. Miesto nej sa tam zobrazujú dlaždice s najpoužívanejšími programami. Samozrejmosťou bude aj to, že budete si môcť nadstaviť aké dlaždice chce mať na ploche. Budete si môcť nadstaviť vzhľad každej jednej dlaždice, ktorá môže vypadať napríklad ako Váš program, v ktorom to otvárate a veľa ďaľších možností.


Určite potešujúcou správou je aj to, že na tento Windows nie je potreba hneď kupovať nový PC, aby to tam šlapalo. Windows 8 pôjde na takom istom PC ako Vám ide Windows 7. Dokonca WIndows 8 bude mať menšie nároky na operačnú pamäť a to až o 120 MB menej ako má Windows 7. Doteraz Windows 8 funguval najlepšie na procesoroch Intel a AMD , ale v blízkej dobe by sa mal objaviť aj na precesoroch AMR, ktoré sa nachádzajú vo väčšine tabletov, notebookov.

Zdroj: novinky.cz, youtube.com

Hodnotenia
4.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (478 Hlasy)
11% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 555
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37