Login
Hardware grAwp 16 8975
Nazačiatok spomeniem, že na výrobe týchto slúchadiel spolupracovali najlepšie counter-strike (1.6) klany na celom svete ako SK Gaming, Fnatic team, Mouse Sports, a ďalší ako WNV gaming, meet your markers a mbr klan.

Slúchadlá SteelSeries 5H V2 USB majú na trhu ekvivalentný názov: SteelSound 5H V2 USB. Slúchadlá sú navrhnuté v Denmark flag Dánsku pod záštitou firmy SteelSeries a sú samozrejme vyrobené v China flag Číne :).

Technické údaje:

Slúchadlá
-Frekvenčný rozsah: 16 - 28.000 Hz
-Impedancia: 40 Ohm
-SPL @1kHz 1Vrms: 110dB
-Dĺžka kábla: 1 + 2 = 3m
-Jacky : oba 3,5mm

Mirkofón
-Frekvenčný rozsah : 75 - 16.000 Hz
-Citlivosť : -38dB
-Impedancia : 2K Ohm
-Smerovosť : jednosmerný

SS 1


Obsah balenia slúchadiel : Slúchadlá SteelSeries 5H V2, predlžovací 2m kábel, 7.1 usb zvuková karta, plus nejaké brožúrky a nálepka SteelSeries.

SS2


Princíp zapojenia je ľubovoľný. Je možné ich používať len ako slúchadlá napr. na počúvanie hudby cez mp3 iPod, filmov, ďalej je ich možné predĺžiť pomocou predlžovacieho 2m kábla, ktorý vám poskytne dostatočnú vzdialenosť od napájacieho zdroja. Ďalšou voliteľnou voľbou je pripojenie virtuálnej zvukovej karty s podporou USB 2.0.

Virtuálna zvuková karta má 12 kanálový ekvalizér s vlasným nastavením frekvencií a ekvalizér pre typ využitia slúchadiel (obrázok ekvalizér, rozrolované menu). Zvuková karta má 7.1 virtuálny priestorový zvuk.

SS usb
7.1 USB zvuková karta

SS ekv. ekvalizér


Výhodou je, že priamo na slúchadlách je regulátor hlasitosti. Pomocou neho sa dá zvýšiť, znížiť hlasitosť. Ďalšou výhodou, ktorú obsahuje je nastavenie hlasitosti mikrofónu - hi, low, off. Pomocou voľby off, jednochudo mikrofón vypnete a nikto vás nebude počuť. Zozadu na regulátore je upevňovací mechanizmus, tak je ho možné upevniť napr. o tričko, opasok a pod.

SS regul. hlasitosti
Regulátor hlasitosti


Slúchadlá majú "neviditeľný" mikrofón. Ktorý je možné ľahko vysunúť a zasunúť z ľavého slúchadla. Mirkofón je flexibilný - ľahko tvarovateľný, preto sa dá ľahko prispôsobiť vašim požiadavkám.

SS mic


Náušnice sú robené na perfektné prispôsobenie ucha. Zakryjú ho dokonale, tým pádom odhlučnia nežiaduce zvuky okolitého prostredia, ale nie až tak dokonale, ako iné s koženými náušnicami. Náušnice sú extra mäkké, vyrobené z látkového materiálu.

SS náušnice
Náušnice SteelSeries 5H V2


Slúchadlá SteelSeries 5H V2 perfektne sedia na hlave, nešmýkajú sa pri rýchlom otáčaní hlavy. Medzi mostíkom a náušnicami sú kolajničky, s ktorými sa dá nastaviť ich veľkosť. Na mostíku je kožená mäkká výplň, ktorá netlačí na vrch hlavy. Preto aj po celodennom "nosení" ma zo slúchadiel uši ani hlava nebolela a netlačila. Slúchadlá sa dajú rozložiť na 3 časti, pre lepšie uskladnenie a prenášanie.

SS rozklad


Slúchadlá by som odporúčal všetkým hráčom FPS hier, ale aj pre ostatné hry, ako aj pre bežného užívateľa, ktorý len pozerá filmy a počúva hudbu. SteelSeries 5H V2 majú pekný masívny komfortný dizajn.

Klady:
- frekvenčný rozsah sluchátok je plne optimalizovaný na hranie počítačových hier
- je možné dokonale rozoznať zvuk - kroky nepriateľov, zvuk nabíjania zbrane a streľbu na extrémne veľké vzdialenosti ! Streľbu počujem niekedy aj cez pol mapy - napr. na mape dust 2: bol som na A a počul som awp so vzdialeného stredu, alebo taktisto z plantu A, schodov, je počuť výstrely ak47 ešte pred tým ako sa protihráč dostane na dlhú
- výsúvací mikrofón, ktorý zbytočne nezavadzia
- kábel ktorý ide zo slúchadiel a takisto aj prepojovacie káble sú obalené tkaninou, ohybné káble
- výborné aj na počúvanie hudby, pekný čistý bass
- dostatočne dlhý kábel
- malá hmotnosť
- po dlhšom používaní slúchadlá netlačia
- sú rozoberateľné
- po pripojení cez USB okamžite fungujú

Zápory:
- malé kolečko na reguláciu hlasitosti, niekedy to otravuje keď chcete ihneď stíšiť hlasitosť a hľadáte kolečko
- zdĺhavé nastavenia 7.1 usb zvukovej karty, možno pre niekoho neprehľadné a nejasné
- po prechode na tieto slúchadlá som si musel nejakú dobu zvyknúť
- mohla by byť väčšia izolovanosť od okolitého zvuku (c.s. hráč : Sanny - keď vám hučí za hlavou TV, nesústredím sa poriadne na hru)
- pri stíšení zvuku na minimum, pomocou regulátora hlasitosti nie je dobre vyvážené pravé a ľavé slúchadlo, ľavé hrá viac ako pravé

Ktorý majú 7.1 USB externú zvukovú kartu a nemajú k nej softvér, robia veľkú chybu (niektorí o SW ani nevedia), treba sťahovať tu : steelseries.com


Ak by ste mali skúsenosti s vašimi alebo aj stými to slúchadlami, kľudne sa o ne podeľte.

Pre ďalšie informácie je tu ešte aj video recenzia:


Slúchadlá dostali niekoľko ocenení :
9.9/10 - odporúčané od fpslabs.com
9/10 - zlatá cena od developershed.com
10/10 - cena za hráčsku voľbu od novahq.com
9/10 - odporúčané od techpowerup.com
5/5 - ohodnotené od tech-gear.org
10/10 - odporúčané od thinkcomputers.org
najvyššie ocenenie z tweaknews.net

Možné kúpiť z progamingshop.sk.

zdroj : youtube.com, steelseries.com, rwlabs.com

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (468 Hlasy)
12% (63 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
1% (8 Hlasy)
Hlasy: 545
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37