Login
News Saplaste 0 2471
MS 2011

Sob, Apríl 30

V úvodnom zápase skupiny D, v Bratislave, Fíni proti Dánom potvrdili úlohu favorita. Po bezgólovej 1.tretine sa v druhej časti hry presadili Immonen a Aaltonen. V 3.tretine zvyšoval na 3:0 Pihlström. Za Dánov síce znížil Hardt, ale v záverečných desiatich minútach ešte spečatili víťazstvo Fínska svojimi gólmi Niskala a Ruutu. Fínsko - Dánsko 5:1.

Reprezentácia USA disponuje na šampionáte kvalitatívne lepším kádrom ako Rakúsko a na ľade košickej Steel Areny to bolo vidieť. V 1.tretine skórovali Kreider a Wheeler a USA viedli 2:0. V druhej časti hry Pewal znížil, ale o 4 a pol minúty to už bolo opäť o 2 góly, keď sa presadil Yan Šťastný, syn nášho bývalého reprezentanta. V úvode 3.tretiny Shattenkirk zvýšil na 4:1. Rakúšania ešte doplatili na svoju nedisciplinovanosť a Smith v presilovke stanovil konečný výsledok na 5:1.

Česi museli v Bratislave proti Lotyšsku dvakrát dobiehať nepriaznivý stav. Skóre otvoril v 10.minúte Darzins a Lotyši prekvapujúco viedli. V závere 1.tretiny sa Česi dočkali vyrovnania z hokejky kapitána Tomáša Rolinka. V úvode 2.tretiny však Lotyši opäť udreli, keď skóroval Bukarts. Nasledovala séria vylúčení a obe tímy, najskôr Česi a potom Lotyši, mali výhodu o dvoch hráčov, gól však nepadol. Vyrovnania sa Česi dočkali až z hokejky Eliáša v 33.minúte. Na začiatku 3.tretiny Havlát otočil vývoj stretnutia v prospech Čechov a v závere Červenka zvýšil na konečných 4:2.

Dramatické stretnutie videli aj diváci v Košiciach, kde nastúpilo Švédsko proti Nórsku. Favorit šiel do vedenia gólom Erikssona, ale za Nórov odpovedal už o minútu a pol v presilovke Roymark. Do konca 1.tretiny sa ale za Švédov ešte dvakrát presadil Berglund a vyzeralo to, že v tomto stretnutí nie je čo riešiť. V 2.tretine však Nóri Ask a Holtet dvomi gólmi v presilovkách vyrovnali na 3:3. V 3.tretine Eriksson v presilovke svojím druhým gólom posiela Švédov opäť do vedenia. Nóri sa však nevzdali a 5 minút pred koncom vyrovnal Bastiansen na 4:4. V predĺžení gól nepadol a nasledovali samostatné nájazdy, kde Švédi zlyhali a Nóri sa dvomi gólmi postarali o ďalšiu senzáciu tohto šampionátu.

Pia, Apríl 29
Prekvapením sa skončil hneď úvodný zápas šampionátu, keď v Bratislave zdolali
reprezentanti Nemecka favorizovaných Rusov 2:0 po góloch Greilingera a Reimera. Nemci hrali jednoducho a efektívne, ruské útoky končili na výborne chytajúcom Endrasovi, ktorý bol vyhlásený po zápase za najlepšieho hráča víťazného tímu.

V tom istom čase sa hralo úvodné stretnutie v Košiciach medzi Švajčiarskom a Francúzskom. Švajčiari sa podobne ako Rusi v úvodnom stretnutí trápili. Napriek 11 vylúčeniam sme gól v riadnom hracom čase nevideli. Povinné víťazstvo pre Švajčiarov zabezpečil až v predĺžení Vauclair.

Naša reprezentácia nastúpila na svoj úvodný zápas večer v Bratislave proti Slovinsku. Už od úvodu sme dostali Slovincov pod tlak, o čom svedčí aj pomer striel v 1.tretine 15:4 v prospech našich. Chýbalo však presné zakončenie, možno trochu šťastia, aj preto bol po 20 minútach stav 0:0. Šok prišiel počas našej prvej oslabovky, v 25.minúte, keď sme inkasovali z hokejky Krajnca. To Slovincov posilnilo a naši sa nevedeli presadiť ani počas 4-minútovej presilovky. Ako vykúpenie pôsobil gól Mira Šatana v 36.minúte. V 3.tretine sa nám však nakoniec podarilo Slovincov zlomiť, keď v 48.minúte skóroval Peter Podhradský a v závere do prázdnej bránky Ľuboš Bartečko. Slovensko - Slovinsko 3:1.

Kanaďania v Košiciach otvorili skóre zápasu s Bielorusmi už v 2.minúte, keď sa presadil Eberle, v závere 1.tretiny však vyrovnal Stepanov. Vo vyrovnanom dueli sa ale neskôr gólovo presadili už len Kanaďania. Postupne pridávali góly Skinner, Tavares a druhý gól v zápase Eberle. Kanada zdolala Bielorusko 4:1.