Login
World News Nina 3 3470
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo všetko nám dáva naša planéta Zem? A ako sa jej za to my odvďačujeme? Každoročne si 22.apríla pripomíname Deň Zeme, ktorého účelom je inšpirovať povedomie ľudí o veľmi krehkom prostredí našej Zeme a oceniť ho.

Bolo to v roku 1970, keď ekológovia v United States of America flag USA, ovplyvnení fotografickými a telegrafickými snímkami z kozmu, dokumentujúcimi krehkosť a zraniteľnosť Zeme demonštračne vyzvali ku spoločnému celosvetovému úsiliu za ochranu Zeme so všetkým, čo ju robí jedinečnou. Do roku 1990 venovali pozornosť Dňu Zeme predovšetkým na americkom kontinente. Skutočne svetovým sa stal od roku 1990, kedy začalo iniciatívne a koordinačne pôsobiť Medzinárodné ústredie DŇA ZEME so sídlom v United States of America flag Stanforde (Kalifornia, USA). V tom roku sa pri príležitosti Dňa Zeme zaktivizovalo viac ako 200 miliónov ľudí v 140 štátoch sveta.


Earth Day: Give Earth a Hand

Dnes vo svete mocnejú názory, aby bol každý deň pre ľudstvo Dňom Zeme. Ekologické myslenie sa pomaly ale isto stáva súčasťou nášho života. Každý môžeme svojou troškou prospieť k tomu, aby sme žili v lepšom a kvalitnejšom prostredí a také ho aj zanechali pre budúce generácie.

Jednou z príležitostí, kedy si uctiť našu planétu, bol aj projekt Hodina Zeme, do ktorého sa každý rok zapája vyše miliarda ľudí na celom svete. Jej zmysel spočíval v zhasnutí všetkých svetiel a obmedzení používania elektrickej energie na 60 minút. Medzi svetoznámymi pamiatkami, ktoré podporili akciu zhasnutím svetiel sa objavili napr. Sfinga a pyramídy v Gíze, socha Krista Spasiteľa v Brazílii, parížska Eiffelova veža či most Golden Gate v San Franciscu.


Earth Hour 2011CSPORTAL.SK takéto projekty podporuje. Ako ste si už všetci mohli všimnúť nočný režim portálu, ktorého je cieľom šetrenie energie monitorov zobrazujúcich náš portál. Tímto zďaleka nekončíme. Ako ďalší projekt v mene Dňa Zeme sme pre vás pripravili turnaj v ktorom sa zúčastní 32 hráčov bojujúcich o dobrú vec. Každý zúčastnený hráč si bude môcť povedať "Zúčastnil som sa pre dobrú vec, ktorá pomáha všetkým...".
Turnaj sa bude niesť pod názvom Earth Day 1on1 Tournament. Podrobnosti sa budete môcť dozvedieť v osobitnej novinke na webe portálu.Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
84% (230 Hlasy)
12% (34 Hlasy)
1% (4 Hlasy)
2% (5 Hlasy)
Hlasy: 273
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 4
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,892
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 0
  • Najnovší člen: Smidl15